Enzymedica seedeensüümid

home / Edulood

Edulood

Edulood

Ärevushäiretest vabaks – elumuutev teekond

10.10.2023
Ärevushäiretest vabaks – elumuutev teekond

ÄREVUSHÄIRETEST VABAKS REMAGI JA REMYTE´IGA

 

Olen Kris, 44-aastane naine, kahe teismelise lapse ema, ettevõtja ja ühiskonna aktiivne liige. Minu päevad pole kunagi olnud üksteisele sarnased ja naljatamisi olen alati öelnud, et minu elu läbiv hobi on kinnisilmi hüpped tundmatusse vette.

 

Mind elavdab ja erutab kõik uus – mulle meeldib kohaneda uutes rollides, võtta endale uusi kohustusi, proovida uusi asju, toppida oma nina uutesse olukordadesse. Tundub, justkui ei kardaks ma midagi ega kedagi.

 

Tegelikult olen aga suurema osa oma elust samaaegselt kirjeldatuga kannatanud ärevuse ja paanikahoogude all. Võite ette kujutada, milline dissonants valitseb inimeses, kes saab energiat kõigest uuest, aga kõike samas ka kardab ja iga ettevõtmisega kaasneb vahetult enne selle teokssaamist ärevus või suisa paanikahoog.

 

Ma armastan esineda, kõnesid pidada, koolitusi läbi viia või mistahes muul moel inimeste ees seista ja neile kasulik olla. Ebatavalised ei ole aga olukorrad, kus vahetult enne lavale astumist läheb mul suisa pilt eest või süda peksab nii kõvasti, et kõrvus oleks justkui Metsatölli kontsert.

 

Seetõttu olen alati kõik oma kõned ja koolitused igaks juhuks sõna-sõnalt pähe õppinud, et kui närv veab alt, siis tuleb tekst vähemalt kasvõi une pealt ja edasine on vaid näitlejameisterlikkuse asi.

 

Kaks korda elus on mul seda strateegiat läinud vaja ka kasutada – üks kord Norras 2000 inimese ees ja teine kord koduses Alexela Kontserdimajas 800 inimese ees kõnet pidades. Õnneks ei paistnud mu sees keev kaos kuidagi välja ja strateegia pidas vett.

 

KANNATAD VÕI LEIAD LAHENDUSE, KUIDAS SAADA ÄREVUSHÄIRETEST VABAKS

 

Mõned head tuttavad, kes mu aastatepikkuse probleemiga kursis, on soovitanud mul enda ellu selliseid situatsioone siis mitte kutsuda ja sel moel ärevushäirest ja paanikahoogudest vabaneda. Mina aga kuulun oma arvamusega oma nende sõprade leeri, kes utsitavad mind hirmu ja ärevuse kiuste tegelema sellega, mida ma tegelikult sügavas südames armastan.

 

Isegi, kui oleksin inimeste ette astumise oma elust kõrvaldanud, oleksid ikkagi jäänud alles need igapäevased tegevused, mis samuti enamalt jaolt ärevust ja paanikat on vallandanud – autoga maanteel sõitmine, ujumine, igapäevased äri- ja olmemured, lennukiga lendamine, telefoniga ärikõnede tegemine, külaliste saabumine jpm.

 

Kui ka need kõrvaldada – mis mulle siis üldse alles jääks???

 

Sellest loetelust kõige hullemad on autoga maanteel sõitmine ja lennukiga lendamine. Mitu aastat lõppesid mu maanteel sõidud sellega, et olin sunnitud auto teeäärde seisma jätma, sest silme ees virvendas ja peas keerutas plaat: „Ma ei taha surra ... ma ei taha surra ... ma ei taha surra ... “.

 

Kui selle mantra kord ära tabasin, asendasin selle :„Kõik on hästi ... kõik on hästi ... kõik on hästi ... “, aga lõpetasin arsti ettekirjutusel ikkagi Xanaxiga. Mu suhe selle sõltuvust tekitava tabletiga oli õnneks väga lühike, mõistus tuli enne pähe tagasi, ja hakkasin oma murele hoopis mujalt leevendust otsima.

 

 

LOOTUS – TOIDULISANDITE KIRJU MAAILM

 

Ärevus, paanikahood, hirmud ja pidev muretsemine – need on minu igapäevased kaaslased olnud juba aastaid, ja lootus, et mingi toidulisand või tehnika või taipamine suudab mind neist vabastada, ei ole mind sekundikski maha jätnud.

Põhjus selleks lootuseks on lihtne – ma tahan elada täisväärtuslikku elu ja tunda rõõmu igast ettevõtmisest, igast reisist, igast peost –, ehk kõigest, mis elul mulle pakkuda on.

 

Olen viimased pea 15 aastat tantsinud pigem teadlaste muusika kui arstide pilli järgi. Selle põhjuseks sai kunagine taipamine, et ravida sümptomeid pikaajaliste tulemuste nimel on sama mõttetu, kui ravida lahtist luumurdu plaastriga. Loogiliselt võttes annab paremaid tulemusi ju inimorganismi toimemehhanismide mõistmine ja tema heaks funktsioneerimiseks vajaliku olukorra taastamine.

 

Hetkel, mil mina seda mõistsin, hakkas kõik muutuma. Alguses ja esmajoones tegelesin oma füüsilise tervise mure – atoopilise dermatiidiga. Aastatepikkuse töö tulemusena sain selle sümptomitest ilma ravimiteta lahti ja eelmisel aastal jõudsin oma tervisemurede lahendamise järjekorraga lõpuks ärevuseni ning võtsin selle käsile.

 

 

REMAG JA REMYTE – USALDUSVÄÄRSED JA TEADUSPÕHISED TOOTED

 

Proovisin mitmeid erinevaid asju, kuid mõned kuud tagasi tõi heatahtlik saatus mu radarile dr Carolyn Deani ja tema kaks toodet – ReMag ja ReMyte.

 

Usku nende toodetesse süstisid doktori raamatud magneesiumi ja mineraalide olulisuse kohta ning tõsiasi, et tegu ei ole siiski tavaarstiga. Kõik, mida tema raamatutest lugesin, tundus niivõrd loogiline, et mul ei tekkinud küsimustki, kas tooteid proovida või mitte. Teadsin aga, et väga kiiresti ei tasu mingeid leevendusi oodata, sest iga paranemine võtab aega ja mida sügavam on probleem, seda pikem see aeg on.

 

Parasjagu oli mu elus aga selline periood, mil ma teadsin, et puutun asjaolude tõttu taas kokku oma hirmukrampide (kohutavad asjad), lühiajaliste tardumuste, hüsteerkerade ja paanikahoogudega. Eriti palju ma selle üle juurelda ei saanud, sest sada asja oli korraga käsil – üks ebameeldivam kui teine. Ka mu tavapärane tugi – mu elukaaslane oli riigist ära ja mina lendasin (veel üks megastressor) mitu korda tema ja kodu vahet.

 

Olin selleks kõige pingelisemaks nädalaks ReMagi manustanud vaid kuu aega ja väga väikestes annustes, nagu dr Deani poolt soovitatud. Kuna ma ei hiilga just oma järjepidevuse ja ettekirjutistest kinnipidamisega, siis pean tunnistama, et tagantjärele mõeldes ma doktori soovitusi väga täpselt ei järginud ja suure tõenäosusega võtsin oluliselt väiksema koguse, kui oma murede pärast oleksin pidanud.

 

Alustasin paarist tilgast ja jõudsin ehk ühe teelusikatäieni päevas, kuigi tean, et oleksin pidanud suhteliselt kiiresti jõudma kolme teelusikatäieni (mida tarbin praegusel hetkel ja ootan pikisilmi küllastumise märke).

 

Hoolimata sellest aga avastasin ühel hetkel, et magasin keset oma suurt stressi väga hästi, suutsin n-ö kainelt mõelda, olin võimeline keskenduma päästvale mantrale „mis on järgmine õige samm“ ja sain kõigega hakkama!

 

Ei mingit hüsteerkera, paanikahoogu ega hirmukrampi! Mures olin tõesti, aga see oli olukorda arvestades äärmiselt normaalne ja inimlik. Kuid seda, et õhtul jääks hirmust homse ees hing kinni, paanikahoog ajaks mööda maja ringi jooksma või viiks suisa täieliku hangumise, hingeldamise või tundeni, et süda hüppab kohe koos poolte siseorganitega rinnust välja – vat seda tunnet ei tekkinud. Tavapärast kogu toimesüsteemi kokku kukkumist ei saabunud.

 

Ja ainus asi, mille olin oma rutiinidesse juurde lisanud, oli ReMag ja ReMyte. Pärast seda taipamist, millise erinevuse oli magneesiumipuudusega tegelemine juba vajalikust väiksemagi annusega mu ellu toonud, olen viinud oma igapäevase annuse 900 mg juurde ja ootan küllastumise märke. Igapäevane magneesiumitarbimine on väga hästi mõjunud ka mu veejoomisele. Kannan igal pool kaasas oma 750 ml suurust joogipudelit ja päeva esimese pudeltäie sisse panen 1 tl ReMagi ja 1 tl ReMyte’i. Teise ja kolmanda pudelitäie sisse 1 tl ReMagi ja kas Himaalaja soola või 4 soola segu.

 

95% MEIST KANNATAVAD MAGNEESIUMIPUUDUSE ERINEVATE SÜMPTOMITE ALL

 

Minu elus on ka varasemast üks toidulisand, mida ma enam ei julge mingi hinna eest ära jätta ... nüüd on sellele lisandunud ka ReMag ja ReMyte. Ärevusevaba elu on palju päikselisem!

 

Järgmiseks eesmärgiks on seljatada lennuhirm ja lennukis endiselt tekkima kippuv paanikahoog. Olen kindel, et ReMagi ja ReMyte’i terapeutilised kogused lubavad mul juba järgmisel korral lennukis rahulikult tööd teha või reisi nautida.

 

Päris hirmutav on tõsiasi, et 95% meist on tegelikult üha süvenev magneesiumipuudus, veelgi hullem aga see, et enamik magneesiumilisanditest imenduvad vaid 4% ulatuses meie organismi, mis tähendab, et 96% rahast, mida inimesed tavaliste magneesiumilisandite alla panevad, läheb otseselt raisku.

 

ReMag on aga täiesti teistsuguse tehnoloogiaga valmistatud – selles sisalduvad magneesiumiosakesed on muudetud nii imepisikesteks, et suisa 99% neist suudab jõuda raku sisse – sinna, kust saavad alguse enamik meie organismis toimuvaid imesid.

 

Soovitan ReMagi kasutada kõigil – nii neil, kes juba tarbivad mingit magneesiumilisandit kui ka neil, kes seda ei tee. Tõenäosus, et Sina kuulud selle õnneliku 5% hulka, kes magneesiumipuuduse all ei kannata, on ju väike ... Kui Sa mind ei usu, siis loe dr Deani raamatuid, neist olulisimad on juba praegu või kohe varsti olemas ka eesti keeles.

 

 

Veel põnevat lugemist: 

Lae alla Eesti esimene TASUTA ärevusest vabaks e-raamat

Lae alla TASUTA  e-raamat  „Kuidas seljatada kilpnäärme talitlushäired“

Laura: Beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele!

Helena: Totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

Kurnatud seedesüsteem ja selle pikaajaline mõju tervisele

Kilpnäärme alatalitlus - kuidas kilpnääret toetada

Stress ja väsimus - kuidas neist võitu sain?

Paanikahäire - kas Sul on ka nii olnud?

 

Stress ja väsimus - kuidas neist võitu sain?

19.04.2023
Stress ja väsimus - kuidas neist võitu sain?

Stress ja väsimus - kuidas ma neist võitu sain?

 

Tere, minu nimi on Ivar Leiten (40), olen pereisa ja ettevõtja. Mul on kodus kaks väikest poega, ühe- ja nelja-aastane ning lisaks on meil naisega pereettevõte. Ettevõtluses olen tegelenud juba pea 20 aastat. Teadagi on stress ja väsimus ning kurnatus sellel elualal üsna levinud sümptomid.

 

Mulle on alati sportimine meeldinud. Varasema elu jooksul olen kõikvõimalike spordialadega tegelenud ja väga aktiivne olnud. Pean siiski tunnistama, et peale esimese lapse sündi on trennid tahaplaanile jäänud.

 

Olen sellega leppinud ja tean, et see on ajutine. Lapsed kasvavad tegelikult kiiresti. Suurem poiss käib juba lasteaias ning meil on kodukontor, mis on andnud mängimisruumi, seega vaikselt olen saanud rohkem aega iseendale võtta.

 

Kuna olen tervisevaldkonnas pikalt olnud ning mul on ka toitumisnõustaja tunnistus taskus, siis meie pere toidulaud on üsnagi mitmekülgne ja tervislik. Valge suhkur ega töödeldud tooted juba niisama naljalt meile suhu ei satu.

 

Enamus toite teeme kodus ise nullist. Jah, muidugi käime ka väljas söömas ning siis võtame tavaliselt oma toiduvalikus vabamalt. Sellegipoolest olen viimaste aastate jooksul tähele pannud, et mul ei ole enam seda energiataset, mis varasemalt oli.

 

Jah, aastaid tuleb koguaeg juurde, kuid pidev väsimus, energiapuudus ja kurnatus hakkasid mu elu segama. Ja, kui Sa oled väsinud ning kurnatud, siis on ka Sinu sütik kohe lühem. Minu puhul oli seda eriti tunda just õhtuti.

 

Kui varem tegutsesin hommikust õhtuni ning energia puudusega ei olnud mingit probleemi, siis laste tulekuga tekkisid magamata ööd, ning vajadus lõunaune järele, aina suurenes. Eks lapsed võtavadki palju energiat, kuid vahel paneb ohkama, kui palju tähelepanu nad tegelikkuses vajavad.

 

Liigsest väsimusest andis märku ka see, et kui ma muidu polnud juba aastaid kohvi joonud, siis viimane aasta olen taas, energia puudumise ja magamata ööde pärast, hakanud kohvi jooma.

 

Jah, tean, et see tegelikult ei anna energiat ja pigem kulutab minu neerupealseid, mis omakorda võib veel suurema languse tuua, kuid... kus häda suur, siis abi kõige kiirem.

 

Tegelikult olen proovinud oma väsimusele ja kurnatusele erinevaid lahendusi leida juba pikemalt - näiteks toitumise ja toidulisanditega enesetunnet parandada ning ka oma igapäeva harjumusi muutnud.

 

Kuid kui Sul on juba palju kohustusi ning asju mida meeles pidada, siis uute harjumuste juurutamine võib tekitada veel suuremat stressi. Ja suuremas pildis ei olnud see minu jaoks jätkusuutlik.

 

Oma väsimuse probleemi lahenduseni jõudsin tegelikult täiesti juhuslikult. Otsisin lahendust oma klientidele, mis oleks kõige parem toidulisand või -lisandid, mis aitaksid inimesi, kellel on suur ärevus, paanikahood, stress ja/või depressioon.

 

Kuna töötan osaliselt ka Biofeedback terapeudina, siis igapäevatöös kohtun klientidega, kellest enamusel on suur stressi koormus. Nad on kas läbi põlenud, või on neil ärevus ja paanikahäired või kes on ka sügavamas madalseisus. Otsisin midagi, mis oleks neile kõige parem toidulisand või mingi muu lahendus, mis neid kõige paremini aitaks.

 

Küsisin soovitusi ühelt tuttavalt arstilt Inglismaal, mis lisand või lisandid ärevuse, paanikahoogude, suure stressi ja depressiooni osas võiks abiks olla. Mina isiklikult väärtustan tema arvamust kõrgelt, sest ta vaatab inimest tervikuna, mitte ainult ühte pisikest osa tükina. 

 

Stressi ja väsimuse vastu parim abimees!

 

Tema soovitas mulle koheselt RnA ReMag vedelat magneesiumi ja ütles, et see olevat parim magneesiumi toode, mis turul saadaval. Samuti pidi see olema parim abimees stressi, ärevuse, paanika, depressiooni, lihaskrampide ja magamatuse vastu.

 

Lisaks tõi ta ka välja, et magneesium on üks olulisemaid asju energia tootmiseks rakkudes. Ja mulle kohe jäi kõrvu, et see annab energiat juurde.

 

Kuna ma proovin alati kõik enda peal järgi enne, kui teistele julgen soovitada, siis tellisin selle vedela magneesiumi koheselt ära. Ausalt öeldes olin algselt väga skeptiline selle toote osas, sest olen varasemalt mitmeid preparaate proovinud, kuid erilist vahet ei ole näinud.

 

Eriti kahtlane tundus see, et nii stressi, ärevushäirete nii paanika kui ka muude tervisehädade puhul aitab. Kuid, kuna minu tuttava arsti soovitused on alati häid tulemusi andnud, siis tellisin pudeli ära ning jäin magneesiumi ootama.

 

Kui ReMag kohale jõudis, siis uurisin naise käest, kas ta sooviks samuti proovida, sest väikelapse emana oli ka tema pidevalt väsinud ning vajas lõuna ajal lisaund, et oleks suuteline päeva lõpuni funktsioneerima.

 

Kuna tervisevaldkond ja toidulisandid on minu teema, siis teen ma alati väga põhjaliku uurimistöö enne, kui midagi ostan ja tarbima hakkan. Lugesin internetis foorumitest teiste inimeste kogemusi ning töötasin läbi päris palju materjali.

 

Väsimus_stress

 

Paljud kirjutasid oma kogemustes, et alguses tarbisid nad päeva annusest suuremaid koguseid, ehk tegid nii öelda laadimiskuure, võttes kohe alguses soovitatust mitu korda rohkem ReMag’i.

 

Muidugi need, kes suurematest laadimiskuuridest kirjutasid, olid hea tervise juures. Tegin ise siis nii, et võtsin soovitatud päevakoguse, lisasin selle liitri vee sisse ja jõin lühikese ajaga ära. Mulle tegelikult meeldib palju vett juua, seega tegin päeva peale veel mitu sama suurt kogust.

 

Esimestel päevadel, kui vedelat magneesiumi hakkasime tarbima, siis minul isiklikult tõmbas kõhu kinni, mis oli üllatav. Üldiselt, kui tavalist magneesiumi liiga palju võtta, võtab kõhu lahti, kuid eks inimesed ole kõik erinevad. Kinnisem kõht möödus õnneks kolme päevaga.

 

Esimesel kahel nädalal ei tundnud ma kehas mingeid muid muutusi. Küll aga meeldis mulle ja naisele tohutult see magneesiumi vee maitse. Ja ausalt, enam tavalist vett, ilma lisatud magneesiumita, ei tahtnudki juua. See lihtsalt maitses nii hästi.

 

Suheldes sama Inglismaa arstiga tõin välja, kui tohutult magneesiumiga rikastatud vesi mulle maitseb ja et tavalist vett ei tahagi enam juua. Sain tagasisideks, et see pidavat olema tavaline. Kui keha on olnud pikka aega suures magneesiumi puuduses, siis see, et asi Sulle maitseb, on keha märk sellest, et Sul on magneesiumi juurde vaja.

 

Kuna olen suurt kasvu ja terve, ehk mul ei ole mingeid diagnoositud haigusi, siis katsetasin enda peal suuremate kogustega, kuid teistel soovitan ikkagi alustada alguses aeglaselt. Liitri vee kohta võiks lisada alguses vaid 0.5 milliliitrit ReMag’i ning juua see päeva jooksul ära.

 

Igaüks peab ise proovima, kuidas talle maitseb ja sobib ning selle järgi doosi suurendama. Ideaalis võiks võtta 2,5 ml vedelat magneesiumi ühe liitri kohta. Ja vajadusel sealt siis edasi kogust tõsta, kui soov on.

 

Me olime naisega magneesiumi lahust joonud umbes kolm nädalat, kui täiesti puhtjuhuslikult avastasin, kui läksin lapsi lõunaunne panema, et ma ise pole juba mitu päeva lõunaund maganud. Mul ei olnud selleks enam vajadust, sest energiatase oli väga hea.

 

See oli minu jaoks nii suur üllatus, et läksin kohe naise juurde ja uurisin, kuidas tema energiatase on. Naine ütles, et ta oli tahtnud minult sama küsida, kuna ka tema ei vajanud enam lõuna ajal und.

 

Lisaks märkasin ka, et stressitaluvus on paremaks läinud ning kuidagi üldse oli parem tuju, kui tavaliselt. Kas see nüüd tuli sellest, et mul oli rohkem energiat ja suutsin rohkem asju ära teha selle lisaajaga, ei tea, kuid kõik tundus kuidagi mõnusam.

 

See oli vist ca 1,5 kuud, kui olin magneesiumi kolmekordse päevakogusena võtnud, kui ühel hommikul tundsin peale magneesiumivee joomist kuidas kõht oli kergelt lahti. Ma ei pööranud sellele otseselt tähelepanu.

 

Kui see jätkus paar päeva, siis tõmbasin magneesiumi koguse soovitatud päevanormi peale, ehk ei tarbinud enam mitme kordseid koguseid. Ja kohe kadus ka see kerge kõhulahtisus ära.

 

Ma ei teagi, mis hetkest meil pudel tühjaks sai, kuid energiatase oli ikka laes ja nagu ikka, kui oled probleemi nii öelda korda saanud, siis unustad ära, kust Sa probleemile lahenduse said. Seega uut pudelit me enam ei tellinud, sest ei näinud vajadust.

 

Umbes 3 nädalat peale seda, kui magneesiumi pudel tühjaks sai, märkasin vaikselt, et lõuna ajal, kui lapsed magama läksid, tekkis jälle see kerge kurnatus ja väsimus. Samuti vaimne mõttetegevus ei olnud enam nii hea. Uurisin ka naiselt, kuidas tema ennast tunneb ning sain sama vastuse, et ei ole enam see energia, mis vahepeal oli.

 

Okei, asi selge, tellisin uue pudeli, et testida, kas asi on magneesiumis või milleski muus. Kui uus pudel kohale jõudis, siis ca nädala möödudes tundsin, kuidas energia tuli tagasi ja unevajadus hakkas taanduma.

 

Teisel korral läks energia taastamine kordades kiiremini, kui esimesel korral. Ju siis keha oli juba harjunud. See andis kinnitust, et energia tõusu taga oli magneesium.

 

Olin nii vaimustuses, et hakkasin kõikidele klientidele ja sõpradele seda soovitama. Peaaegu kõik neist andsid üht ja samasugust tagasisidet: ärevus ja paanikahood on kõvasti tagasi tõmmanud ning üldiselt on rohkem energiat. Enamusel võttis aega umbes 3-5 nädalat, et muutusi märgata, mõnel ka kiiremini.

 

Kõige rohkem rõõmu valmistab mulle rõõmu see, et mu vanemad, kes on tänaseks mõlemad üle 80, on samamoodi väga palju energiat juurde saanud ning seda tänu sellele magneesiumile. Samuti on meeleolu paremaks läinud, et ei pidavat enam nii palju mure mõtteid mõtlema ning on rohkem teotahet kui varasemalt.

 

Minu vanemad nägid muutusi natuke kiiremini kui mina, kuid eks iga inimese seedimine ole erinev.

 

Niipalju, kui nüüdseks lisaks olen lugenud, siis magneesium aitab stressi ja väsimusega toime tulla, mis omakorda viib ka ärevuse ja paanikahoogude taseme alla. Seega läbipõlemise, stressi maandamise ja kurnatuse toetuseks on see suurepärane abiline igapäevaselt.

 

Lugesin ka juurde, et väga palju on neid asju, mis meid magneesiumist tühjaks tõmbavad: rafineeritud toidud, valge suhkur, stress, kohv, poolfabrikaat tooted ja mis oli mulle üllatuseks, et liigne D vitamiini tarbimine tõmbab meid magneesiumist tühjaks. Lisaks, selleks, et D vitamiin üldse töötaks meie kehas, on vaja magneesiumi ja palju muud.

 

Samuti, ma polnud varem mõelnud sellele, et meie põllud on täna magneesiumist üsna tühjad, sest toitaineid lihtsalt ei ole enam nii palju meie mullas.

 

Kuigi olen toitumisnõustaja taustaga, siis ma ei teadnud varem, et meie rakkude mitokondrites on energiatootmiseks kaheksa etappi, millest kuus vajavad toimimiseks magneesiumi. Seega elavad väga paljud inimesed pidevas magneesiumipuudulikkus.

 

ReMag magneesiumi teeb nii eriliseks see, et ta on vedelal kujul ja magneesiumi osakesed on pikomeetri suuruses, ehk nii väikesed, et keha saab seda kohe tarbida ja tänu sellele on tagatud peaaegu 100% omastatavus.

 

Võrdluseks, tavalised magneesiumi vormid imenduvad umbes 4-40% ulatuses, ehk kui seda teist pidi lugeda, siis 60-96% magneesiumist ei omastu. See on kindlasti oluline info neile, kellel on vaja saavutada kindlat magneesiumi taset.

 

Kokkuvõtteks võin öelda, et ReMag on toidulisand, mida jään tõenäoliselt võtma elu lõpuni. Kõik sõbrad,  tuttavad ja kliendid, kes on seda proovinud, ütlevad samuti, et ca 3-4 nädalaga on selgelt tunda, et selline energialaks on sisse tulnud. Samuti on tunda meeleolu tõusu ning teisi positiivseid muutusi nagu parem ja sügavam uni.

 

Jah, ma joon endiselt kohvi ning mu lapsed on endiselt väikesed  ja vajavad palju tähelepanu. Kuid täna on mul olemas väike abimees, mis minu energiavarud on taastanud.  Täna võin öelda, et see aastatepikkune väsimus ja kurnatus on tänu ReMag magneesiumile kadunud.

 

Soovitan ReMag vedelat magneesiumi absoluutselt kõigile.

Väsimus_stress

 

Veel põnevat lugemist:

100 tegurit, mis on seotud magneesiumipuudusega!

Lae alla Eesti esimene TASUTA ärevusest vabaks e-raamat

Kilpnäärme alatalitlus - kuidas kilpnääret toetada

RnA ReSet ReMyte mineral solution - miks on see parim saadaolev mineraalainete lahus?

Kai: Seedeensüümid - lahendus 9 aastat kestnud kõhumuredele!

A mida Henry teeb? - Esileedi kiidab seedeensüümide toimet!

Ületasin oma seedeprobleemid ja sain energia tagasi!

08.04.2021
Ületasin oma seedeprobleemid ja sain energia tagasi!

Ületasin oma seedeprobleemid ja sain energia tagasi!

Tere! Minu nimi on Merilin Kurg. Olen 33-aastane elurõõmus naine ning mul on kaks imelist last.

 

Minu ajalugu seedeensüümidega läheb juba 4-5 aastat tagasi, kui soovisin, et mu vend neid tarvitama hakkaks. Tundsin muret ta tervise pärast ning sattusin lugema Peetri lugu, milles ülekaaluline mees rääkis, kuidas seedeensüümide võtmine tal üleliigsetest kilodest vabaneda aitas. 

 

Mu vend oli lapsena haige ning talle pandi vale ravi, mistõttu ta kaal hakkas järsult tõusma. Senini ei ole ta suutnud oma kaalu tervislikule tasandile viia, kuigi ta teeb trenni ja sööb tervislikult.

 

Usun, et see on seotud tugevalt sellega, kuidas tema seedimine ja ainevahetus töötavad. Loodan, et minu lugu inspireerib nüüd tedagi (ja talle sarnaseid inimesi) seedeensüüme proovima. Osalesin toona koheselt seedeensüümide loengul, kus kõik kuulajad said omal käel läbi teha ka pudrutriki, mis näitas, kuidas seedeensüümid meie maos töötavad.

 

Mind huvitab see, kuidas asjad inimese sees toimivad ning olin pärast loengut ikkagi skeptiline. Lugesin läbi raamatu “Elutähtsad ensüümid” ning pärast natukest “seedimist” tegin oma esimese Digest Basic ostu.

 

 

Enne seedeensüümide avastamist olin käinud kaks korda tugeva kõhuvaluga kiirabis. Uuriti kõikvõimalikke organeid ja põhjuseid, kuid diagnoosiks ei osatud midagi panna. Jõudsin ise järeldusele, et mul on ärritunud soole sündroom.

 

Lisaks arvan, et mul oli võis olla ka mõni toidutalumatus, näiteks piimatoodetega seoses. Lisaks kehvale seedimisele oli mul väga jube näonahk! Katsetasin erinevaid salve, antibiootikume akne leevendamiseks, kuid miski ei aidanud lõplikult - ma olin juba sellest kõigest nii väsinud! Ka meikimine tegi olukorra palju hullemaks.

 

Kui olin Digest Basicut võtnud umbes 4-5 päeva, oli põletikuline ja punane akne mu näost kadunud! Ärritunud soole sündroomist vabanesin umbes kahe nädalaga!

Proovisin hiljem ka teisi tooteid ning lõpuks tundsin, et Digest Gold toetab minu keha kõige rohkem. Lisaks hakkasin igapäevaselt tarvitama ka Enzyme Nutrition multivitamiine.

 

Kuna mu esimesel lapsel lõi juba 2-aastaselt välja sügelev atoopiline dermatiit, katsetasin ka tema peal Digest Basic seedeensüüme. Julgesin seda teha, kuna Enzymedica tooteid ei sisalda mingeid lisaaineid.

 

Lapse dermatiit taandus märgatavalt ning hoolimata sellest, et hilisemas eas ta seedeensüüme regulaarselt ei võtnud, oli naha seisukord ikkagi parem. Naha tervis on ju soolestiku tervise peegeldus, nagu ka minu puhul. 

 

8. mail sünnitasin teise lapse ning võtsin seedeensüüme ning multivitamiini püsivalt umbes sügise alguseni. Vitamiine võtsin kahe asemel kolm - ühe lapse eest ka!

 

Võrreldes esimese rasedusega oli enesetunde vahe nagu öö ja päev!

Seedimine oli väga hea, küüned ilusad ning tundsin end energiliselt ja elujõuliselt. Tegin pikki jalutuskäike ning pärast sünnitust langes kaal stabiilselt.

 

Samal ajal aga tekkis mul päris suur emotsionaalne madalseis kodus olemisest ja eraelus toimuvatest sündmustest. Sügisel läks enesetunne halvemaks ning ma loobusin ka seedeensüümide võtmisest. Võiks öelda, et olin lõpuks isegi depressiivne. Jätsin enda keha unarusse.

 

Esimesena asjana hakkas mul paari nädalaga kõht uuesti valutama.

Olin kindel, et see oli seotud selle ravimiga, mis mulle ärevuse ja depressiooni vastu toona kirjutati. Pisikesed punnid hakkasid näkku tagasi tulema - see ei olnud ilus vaatepilt!

 

Tekkisid suured magusaisud ja võtsin poole aastaga kaalus 6 kilogrammi juurde. Tundsin end nii kehas kui ka vaimselt kehvasti, olin tasakaalust väljas.

 

 

Seedeensüümide taasavastamise rõõm

Kevade hakul vaatasin oma potsikutele otsa ja tabasin end ütlemas: “Merilin, sul oli ju nii hea, kui sa neid võtsid!”. Otsustasin uuesti Digest Goldi võtma hakata ning teise päeva hommikuks olid punnid näos juba taandunud! Varem tekkisid mul ka maski kandmisest nii kergesti punnid - nüüd võin maski kanda, midagi ei juhtu! 

 

24 tunniga läks seedimine ka korda!

Kõht ei valutanud enam. Öeldakse, et inimene võiks pärast iga toidukorda WC-s end tühjendamas käia. Seedeensüümidega mul nii ongi! Kui ma ensüüme ei võtnud, käisin vahel lausa 2-3 päeva tagant. Isegi, kui ma õhtul ei söö, võtan ühe ensüümi tühja kõhu peale ja hommikul esimese asjana külastan kohe WC-d ning kehas on nii kerge olla!

 

Ma usun, et see, mida sööd ja kuidas su keha sellega hakkama saab, tagab selle, kuidas end oma kehas tunned. Ma ei teinud viimased pool aastat midagi, sest ma tahtsin ainult magada. Terve selle aja ma seedeensüüme ei võtnud. Nüüd on mul on energia jälle tagasi, ma tunnen rõõmu jalutamisest! Magusaisud on kadunud ja kõht on kauem täis! Olen nagu teine inimene!

 

Praegu olen seedeensüüme võtnud kaks nädalat. Käisin just jooksmas 5 kilomeetrit, kuigi ma pole pea aasta jooksnud. Uskumatu, kui mõnus tunne see on, kui sul on nii palju energiat! Ma tunnen nii suurt muutust nii oma kehas, kui ka väliselt. See oli tõeline wow-efekt! Hakkasin väljastpoolt jälle särama! 

 

Olen oma lugu paljudele tuttavatele rääkinud ja nädala jagu seedeensüüme ka mõnele sõbrale kinkinud. Ühel sõbrannal kadusid samuti näost punnid, mis tal tekkisid šokolaadi söömisest.

 

Kahjuks paljud aga arvavad, et seedeensüümid on kulukad ning nad ei mõista nende võtmise pikaajalist väärtust oma tervisele. Aga mul on hea meel, et näiteks mu töökaaslane Helena neid lõpuks tarvitama hakkas - ta lausa särab, kui ma teda linna peal näen! 

 

Annan oma lapsele nüüd Digest Spectrumit. Kuna kapslit talle neelata ei meeldi, siis ta puistab sisu lusikale, sest ensüümid toimivad siis ikkagi. Kui ta on kaks päeva järjest võtnud kaob atoopiline dermatiit nii minimaalseks, et ta ei tunne vajadust enam seda sügada.

 

Kaks nädalat tagasi hakkasimegi lapsega koos neid uuesti võtma. Ühel päeval ütles ta mulle, et ta täna ei võta ensüümi, kuna tunneb end nii hästi. Ma ikka noomisin, et vähemalt jälgi, et sa siis regulaarselt kakal käid! Kõhukinnisusest oleme mõlemad tänu seedeensüümidele vabanenud.

 

Minu kogemus on see, et kui soolestik on korras, siis on vaim ka palju tervem. Olen sellele elav tõestus! Kui mul on kehas halb olla, olen vihane, tige, ärritun kergesti. Kui mul on hea olla, siis ma ei saa isegi aru, miks ma ärrituma peaks, näiteks laste peale. Keha avab mõistuse - või kuidas seda õigem öelda oleks! 

 

Minu eesmärk ei ole kaalu langetada, vaid end oma kehas hästi tunda

Nüüd ma teadvustan, mida ma söön ning kuidas see mu kehas edasi liigub. Kuidas prantslased nii kõhnad on? Nad naudivad toitu! Ensüüm teeb mu kõhule pai ja ma võin šokolaaditorti ka süüa. Ma naudin seda teadlikult! Vahel võib piisata mõnest pisikesest asjast, nagu seedeensüümist, et nii palju muutuda võiks.

 

Kaalulangus on vaid hea enesetunde lisaboonus, mitte eraldi eesmärk. Mina soovitan kõigil inimestel seedeensüüme (paar nädalat või rohkem järjest) proovida ja kui sa ei raatsi neid endale osta, siis lase kellelgi endale kinkida! See tasub end kindlasti ära!

 

 

Pildid: erakogu


Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

NB! Lisaks võetavad seedeensüümid ei asenda tervislikku toitumist. Kõhumurede korral tuleks kõigepealt alati pöörduda arsti või teadliku nõustaja poole. Meie klientide lood on mõeldud kogemuse jagamiseks ning tarbija teadlikkuse tõstmiseks.

 

Veel põnevat lugemist: 

Lae alla Eesti esimene TASUTA ärevusest vabaks e-raamat

Laura: Beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele!

Helena: Totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

TOP 7 - Miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Kurnatud seedesüsteem ja selle pikaajaline mõju tervisele

Kilpnäärme alatalitlus - kuidas kilpnääret toetada

Stress ja väsimus - kuidas neist võitu sain?

 

Seedeensüümid - lahendus 9 aastat kestnud kõhumuredele!

02.04.2021
Seedeensüümid - lahendus 9 aastat kestnud kõhumuredele!

Seedeensüümid - lahendus 9 aastat kestnud kõhumuredele!

Olen Kai, 28-aastane noor naine. Töötan igapäevaselt (kodu)kontoris, kuid olen ülejäänud päeva jooksul suhteliselt liikuv. Paljud inimesed kipuvad arvama, et seede- ja kõhuprobleemid tekivad meil pigem vanemas eas, kuid tegelikult ei ole see nii.

 

Mina hakkasin tugevate kõhuvalude ja puhituste käes kannatama juba keskkooli minnes. Alguses arvasin, et see on normaalne, et kõik kogevad koolitundide ajal puhitusi-gaase ning ei julgenud sellest kellelegi isegi rääkida. 

 

Alles 2016. aastal julgesin kõva häälega endale ja ka lähedastele tunnistada, et mul on kõhuprobleemid. Sellest tundus väga piinlik rääkida. Läksin kohe arsti juurde ning põhjalike analüüside järel sain diagnoosiks ärritunud soole sündroomi.Põhimõtteliselt tähendas see seda, et jäin oma murega üksinda.

 

Keegi mind väga aidata ei osanud. Proovisin FODMAP-dieeti, milles tuleb paljud probleeme tekitavad toiduained menüüst eemaldada. See on aga minu meelest liiga ekstreemne ja ei tundu loogiline, et nii paljusid tervislikke toiduaineid süüa ei tohi. Katsetasin ka käsimüügiravimitega, kuid tulutult. Kartsin, et peangi elu lõpuni virelema jääma.

 

 

Tegelesin pikka aega intensiivselt jooksmisega ning kõhumured olid ka siin väga suureks takistuseks. Tihti oli olukordi, kui pidin pärast jooksma hakkamist hoopis kiiresti koju tagasi minema, sest kõht otsustas, et soovib jooksu pealt kõik väljutada.

 

Mõnikord algas lihtsalt üks tugev kõhuvalu, mis ei lubanud treeningust maksimumi võtta. Kogesin pea igapäevaselt tugevaid valusid, puhitusi, gaase ning väljutamine oli väga ebaregulaarne. Sellisel moel on väga keeruline elu täiel rinnal nautida.

 

Enzymedica seedeensüümideni jõudsin sõbranna terviseblogi kaudu 2018. aastal. Ükskord, kui kohtusime, selgitas ta mulle põhjalikult, mis need on ja kuidas toimivad. Selle peale tegin esimese tellimuse ning usk just Enzymedica seedeensüümidesse on senini säilinud. Olin varem ka teiste firmade seedimist abistavaid tooteid proovinud, kuid miski minu kõhule leevendust toonud nii, nagu seda tegid Enzymedica tooted.

 

Ma ei ole kahjuks eeskujulik näide inimesest, kes on kogu aeg ensüüme kasutanud. Alguses võtsin pikemat aega leebetoimelist Digest Basicut, mis tõi leevendust, kuid mingi aeg unustasin võtta ja vaegused tulid tasapisi tagasi. 2020. aasta kevadest jäi võtmisse päris suur paus sisse, võib-olla mängis siin rolli ka suve tulek. Ajapikku tulid jälle kõik kõhumured tagasi. Tundsin end ka tihtipeale väsinult, eriti pärast süsivesikute söömist.

 

Üks Enzymedica blogipostitus sattus mingi aeg mu silme alla ja siis meenus mulle, kuidas ensüümid varem mõjusid. Otsustasin nende seda postitust lähemalt uurida ja ka teisi artikleid lugeda, et endale põhjalikult selgeks teha, millega siis ikkagi tegu on.

 

Tundsin end natuke isegi pahasti, et olin enda keha niimoodi unarusse jätnud, kui teadsin, et seedeensüümide võtmine mind varasemalt nii palju aitas. Mäletan, et istusin lootusetult mõeldes, miks mul ikka see seedimise probleem on, kui ma söön enda arust nii korralikult.

 

Tuletasin meelde, mida sõbranna kunagi rääkis ja saingi Enzymedica blogi abil teha kindlaks, miks keha enam seedimisega hakkama ei pruugi hakkama saada ning kuidas seedeensüümide lisaks võtmine toetab.

 

Otsustasin seekord tellida keskmise toimega Digest Spectrumi, mis varasemalt mu kõhule väga hästi mõjus ning ka tugevatoimelise Digest Goldi. Nüüdsest olen neid järjepidevalt võtnud ja kavatsen seda teha ka edaspidi.

 

Olen aru saanud, et parima tulemuse enesetundes võib saada ikkagi siis, kui võtad regulaarselt ning pikemaajaliselt. Nii annad kehale pikemat aega järjest puhkust. 

 

 

Sain hiljuti ka hea soovituse, et proovida Goldi ja Spectrumit vaheldumisi vastavalt sellele, mis toiduaineid ma söön. Selle peale ma ei tulnudki, et võiksin võtta mitu kapslit korraga, kui tunnen, et ühe kapsliga kogu ebamugavustunne ära ei kao. Spectrum ja Gold on mõeldud ka natukene erinevatele muredele, nii et tasub katsetada, et endale sobiv leida.

 

Saan aru ka sellest, et probleem ei pruugi olla ainult seedeensüümide puudulikkuses, vaid et mõni toiduaine ei sobi mulle ka mõnel muul põhjusel, aga eks see ongi katsetamise küsimus. Vahel ma mõtlen, et kellelgi ei ole seedimisega nii hull nagu minul, aga tegelikult on väga paljudel inimestel kõhuprobleemid. Kõik lihtsalt ei räägi sellest või ei julge tunnistada ja uurida teiste käest.

 

Kõhuprobleemid mõjutavad elukvaliteeti nii palju

Kui tookord tellitud paki kätte sain, võtsin esimese einega kohe ühe Spectrumi ja tundsin suhteliselt kiiresti end päris palju paremini. Kui ma varasemalt pidin terve päeva kontoris (ilma seedeensüümideta) olema, siis umbes kella 11.00 ajal lõid mulle kõhtu tugevad gaasivalud ning puhitused. Siis ma juba ootasin, millal saaksin kontorist koju minna. Eile olin kontoris 8 tundi ja mitte midagi polnud viga!

 

Fantastiline, et sellised asjad nagu seedeensüümid võivad minu enesetunnet nii palju parandada! Saan jälle muretult jooksmas käia ning reisimise ajal on seedeensüümide võtmine mind samuti väga palju aidanud. 

 

Nüüd tean, et seedeprobleemid on väga levinud nähtus ning seda igas vanusegrupis. Selle tekkimist võivad mõjutada mitmesugused faktorid, kuid seedeensüümide juurde võtmine on kindlasti üks kehale omasemaid viise kõhuprobleemide leevendamiseks või isegi nendest vabanemiseks.

 

Loomulikult tuleb oma toidulauda ka jälgida ja vajadusel korrektuure teha, kuid tänu seedeensüümidele saan ma jälle süüa neid toiduaineid, millest arvasin, et pean loobuma. Kui toitud tervislikult ja ikka on kõhuprobleemid, siis ei ole mõistlik mingeid toiduaineid oma menüüst välja jätta, sest nii jäävad tervisele olulised ained saamata.

 

Seedeensüümide võtmine täiendab seda, millega keha mingil põhjusel enam ise hakkama ei saa

Kui keegi ennast minu loost vähegi ära tunneb, siis mina kindlasti soovitan seedeensüüme proovida. Võib alustada Basicust, kui pole kindel, mida kasutada. Alati saab tugevama toimega tootele üle minna, et enda elukvaliteeti veelgi tõsta. Seda toonitan ka, et oma mured tuleb kõva häälega välja öelda - endale ja teistele, sest muidu ei tea keegi, et sa kannatad ja üksi võib olla raske lahendust leida. 

 

* Sooduskood annab -40% allahindluse ainult hea seedimise stardipaketile ja proovi parimat komplektile. Sooduskood kehtib registreeritud kasutajatele. Registreeri ennast siin! NB! Sooduskoodi saab kasutada ainult 1 kord.

 

NB! Lisaks võetavad seedeensüümid ei asenda tervislikku toitumist. Kõhumurede korral tuleks kõigepealt alati pöörduda arsti või teadliku nõustaja poole. Meie klientide lood on mõeldud kogemuse jagamiseks ning tarbija teadlikkuse tõstmiseks.

 

Veel põnevat lugemist:

Lae alla Eesti esimene TASUTA ärevusest vabaks e-raamat

Enzymedica seedeensüümide “kasutusjuhend”

Helena: Totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

Diabeetiku lugu: ma ei kujuta ette, et peaksin seedeensüümidest loobuma!

Kurnatud seedesüsteem ja selle pikaajaline mõju tervisele

Pankreatiit ja seedeensüümid 

KUIDAS VALIDA PARIMAID SEEDEENSÜÜME? Tea, mille eest maksad!

KAKS KORDA KIIREM SEEDIMINE!

31.03.2021
KAKS KORDA KIIREM SEEDIMINE!

Kaks korda kiirem seedimine!

Tere, olen Eve ja 54-aastane ning töötan klienditeenindajana.

Mina sain seedeensüümidest teada tütre käest, kes neid ise tarbib. Ta teab ka minu kõhu probleemidest ning seetõttu soovitas neid mullegi. Nimelt on mulle jäänud mulje, et minu seedimist mõjutab suuresti stress, see tähendab, et kui ma olen rahulikult kodus, siis käib kõht ilusti igapäevaselt läbi kuid tööle või reisile minnes hakkab tõrkuma. Eriti reisimise puhul läks olukord halvaks ehk kõht kinni juba teisel-kolmandal päeval.

Esimese tootena proovisin Digest Basicut. Juba sellest oli abi, kuid otsustasin järgmisena võtta Digest +Live Bacteriat. Millegipärast see mulle ei sobinud ning pani mu kõhukese veel rohkem kinni kui see enne oli. Tegin siis pausi sisse ja proovisin hoopis Digest Spectrumit, kuid olen lõpuks tugevatoimelise Digest Goldi peale jäänud.

Vot see on minu toode! Nüüd käin lausa mitu korda päevas seal, kus „kuningad jala käivad“ ja olen sellega väga rahul. Selle põhjal võin teistele öelda, et tuleb ikkagi proovida erinevaid tooteid – üks sobib ühele paremini ja teine jälle teisele paremini. Ja pooldan ka seda, et võiks alustada ikka kõige lahjemast esialgu.

Peale selle, et mul on nüüd palju kiirem seedimine (arvestades minu vanust, on see ju väga hea näitaja), olen vist ka kehakaalu kaotanud. Kaaluga kontrollinud pole, sest kaal on katki, aga riiete järgi saan küll aru. Kui veel mõtlema hakata, siis varasemalt oli peale suuremat söömingut hirmus raske olla, aga nüüd küll sellist asja pole. Võib-olla ka sellepärast, et varem ma sõin liiga kiiresti ja kugistades, eriti töö juures, aga tütar rääkis, kui oluline on korralikult mäluda ja olen ikka püüdnud nüüd seda teha, vähemalt kodus küll.

Olen nii tänulik, et mu soolestik funktsioneerib nüüd palju paremini. Ilmselt oli enne ikka midagi puudu või paigast ära, mille seedeensüümid nüüd korda tegid. Olen püüdnud viimasel ajal ka oma toidulauda veidi korrigeerida. Olen suur võileibade armastaja, nüüd valin hoolikamalt, mida sinna peale panen.

Ma ei ole ise suur toidulisandite austaja, kuid oma kogemusest ütlen, et kui on soolestikuga või seedimisega mingi probleem, siis proovige kindlasti seedeensüüme. Mina jään neid kindlasti edasi võtma. Samas olen tarbinud ainult Enzymedica kaubamärgi tooteid, nii et teiste brändide kohta ei julge sama lubada.

 

 

Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

NB! Lisaks võetavad seedeensüümid ei asenda tervislikku toitumist. Kõhumurede korral tuleks kõigepealt alati pöörduda arsti või teadliku nõustaja poole. Meie klientide lood on mõeldud kogemuse jagamiseks ning tarbija teadlikkuse tõstmiseks.

 

Veel huvitavat lugemist:

KKK - Kõik gluteenist, gluteenitalumatusest ja Enzymedica GlutenEase-st

Kuidas valida parimaid seedeensüüme? 

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

Kuidas toime tulla LAKTOOSITALUMATUSEGA?

 

 

Oleksin pidanud seedeensüüme varem tarbima hakkama!

18.01.2021
Oleksin pidanud seedeensüüme varem tarbima hakkama!

Oleksin pidanud seedeensüüme varem tarbima hakkama! 

Minu nimi on Olvia Laur, olen 56-aastane ja arvan, et jään Enzymedica seedeensüüme kasutama elu lõpuni! Mul oli noorena tugev sapipõiepõletik, mistõttu on mu seedimine olnud pikka aega pärsitud. Käisin arstide juures ravil, kuid ebameeldivad seedeprobleemid püsisid. Kodune toidulaud oli suhteliselt rasvarikas ja rammus, seega sapipõis sai koormust ka pärast ravi, kuigi oleksin pidanud minema rasvavaese dieedi peale. 

Kui vanematekodust välja kolisin, hakkasin teadlikult rasvaineid vähem sööma ning olukord hakkas paranema. Teadsin, et rasvane toit oli minu kõhu jaoks üks probleemitekitajaid. Juba enne seedeensüümide kasutamist pühendusin oma toidulaua korrigeerimisele. Sain aru, et pean nii mõnedki toiduained oma menüüst välja jätma.

Nägin Enzymedica seedeensüümide reklaami Facebookis umbes kolm aastat tagasi. Läksin kohe kodulehele lisa lugema. Ütlen ausalt, et ega ma teiste firmade tooteid proovinud ei ole, aga lugedes Enzymedica artikleid, tundus kohe, et need on kõige paremad. Info oli põhjalik ning sain aru, et mul on vaja seedeensüüme juurde võtta, et oma seedimist toetada, sh lipaasi, mis aitab just rasvu seedida.

Mind vaevasid aastaid kõhukinnisus ning gaasid-puhitused. Kui sõin midagi sellist, mis seedeorganitele ei meeldinud, tekkisid kohe ebameeldivad gaasid. Kuskile ma seepärast minemata ei jätnud, aga tundsin end väga halvasti, kui puhitus tahtis välja tulla, kuid pidin seda kinni hoidma. Mõnikord tarvitasin enne välja minekut söetablette, et vältida piinlikke olukordi ja halba enesetunnet. 

Olen praegu keskmiselt aktiivne, töötan kodukontoris. Päeval teen jalutuskäike, kord nädalas on joogatreening. Kõige rohkem valmistavad mulle hetkel probleeme hoopis Eesti teraviljad: nisu, oder, kaer, rukis. Nii kui tüki leiba söön, tekivad halvalõhnalised gaasid. Leiva ja saia olen menüüst täiesti välja võtnud.

Olen seedeensüüme võtnud järjepidevalt umbes kolm aastat. Alustasin Digest Basicust, mitu korda kasutasin ka piimhappebakteritega seedeensüüme, kuid püsima olen jäänud Digest Spectrumi peale. Leebetoimelist Basicut võttes tundsin mingi hetk, et nende toimest mulle ei piisanud ja läksin keskmise toimega seedeensüümide peale üle.

Tugeva toimega Digest Goldi kapsleid olen samuti proovinud, kuid ainult siis, kui söön raskesti seeditavaid toite. Peaksin neid kõigi toitudega (eriti teraviljadega) sööma hakkama, et saaksin võrrelda, kas need mõjuvad mu enesetundele veel tõhusamalt kui Spectrumi ensüümid. 

Umbes 20 aastat ei söönud ma liha, sest selle seedimisega oli kehas väga raske olla. Kuna seedeensüümide regulaarne võtmine on aidanud seedimist tõhustada, olen hakanud liha tasapisi oma taldrikule tagasi võtma. Tavaliselt võtan ühe kapsli, aga liha süües võtan kaks. Seedeensüümid teevad oma töö tõhusalt ära!

Enne seedeensüümide võtmist käis mu kõht läbi üle päeva, vahel jäi isegi mitu päeva vahele. Väljaheide oli tihtipeale kõvemapoolne. Praegu vahel juhtub ka, et mõni päev jääb tualetis käimata (ilmselt mõnest toidust, mida olen söönud või mida olen söönud liiga vähe), kuid väljaheite konsistents on ikkagi palju pehmem. Kõhukinnisusega oli mul enesetunne ikka väga kehv. Tundsin, kuidas kõhus kõik käärib ja nii need gaasid ka tekkisid, millest nüüd olen vaba! 

Energiat on juurde tulnud, sest seedekoormus on väiksem ning jõuan rohkem teha. Üldine väsimus päeva jooksul on vähemaks jäänud. Mäletan, et vahel tekkis väsimus ka pärast söömist, aga seda tunnet ma täpselt ei mäleta enam, sest seda pole nii ammu olnud! Mul on igatpidi kergem olla!

Jään Enzymedica seedeensüüme ka edaspidi võtma, sest need aitavad mul puhitusi-gaase ära hoida ja toitu seedida nii nagu vaja. Mis seal salata, vanusega on kehas seedeensüüme vähemaks jäänud. Kuna kogesin sapipõie põletikuga kaasnevaid seedeprobleeme päris pikka aega, arvan, et oleksin pidanud palju varem seedeensüüme tarbima hakkama. 

Soovitan seedeensüüme proovida kõigil, kellel on kõhukinnisus, puhitused, seedeprobleemidest tulenev väsimus - juba nende pärast tasub proovida. Kindlasti peaks erinevaid tooteid proovima, et endale sobiv leida. Kuna tundsin, et mulle Basicu toime jäi väheseks, hakkasin proovima tugevama toimega seedeensüüme. Mõne einega piisab mulle Digest Spectrumist, vahel kasutan Digest Goldi. Saan ju rääkida vaid enda kogemusest ning minu puhul need tõesti toimivad!

 

Toodete ensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

 

Veel põnevat lugemist:

Kas seedeensüümide tarvitamisel on "kõrvalmõjud"?

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Video: mille järgi seedeensüüme valida?

Enzymedica seedeensüümide “kasutusjuhend”

A mida Henry teeb? - Esileedi kiidab seedeensüümide toimet!

Marianne: Saan nüüd muretult süüa oma lemmiktoite!

Saan nüüd muretult süüa oma lemmiktoite!

19.12.2020
Saan nüüd muretult süüa oma lemmiktoite!

Saan nüüd muretult süüa oma lemmiktoite!

Minu nimi on Marianne Peep, olen 33-aastane ja töötan kontoris. Elustiil on mul suhteliselt vähe liikuv, lapse kõrvalt palju trenni ei jõua teha, kuid käin vahepeal poksimas.

Mu hea töökaaslane Teele, kes on ühtlasi toitumisnõustaja, rääkis mulle seedeensüümidest 2017. aastal. Tegelesin tema abil oma toitumis- ja kõhuprobleemidega. Analüüsisime mu menüüd, muutsime toitumist ja otsime lahendusi mu beebikaalule ja pidevatele seedemuredele. 

Tahtsin natuke kaalus alla võtta, kuid kõige suurem murekoht oli see, et kõhuga olid pidevalt mingid probleemid. Ükskõik, mida sõin, oli mul kõhus pärast väga raske olla ja tekkisid gaasivalud. Olen pikka aega proovinud aru saada, mida ma süüa ei tohiks.Tegin ka laktoosi- ja gluteenitalumatuse testid, kuid neid talumatusi mul ei ole. Lõpuks me Teelega selleni ei jõudnudki, mida ma võiksin oma menüüst välja võtta, sest ma olen piisavalt laisk selle jaoks.

Puhitused ja gaasid on mul kõige jubedamad - eriti pärast lõunasööki on väga raske olla, tuleb väsimus ja tahaks magama minna. Umbes tund aega pärast söömist tekivad jube mullitamine ja gaasivalud, nii et väga raske on tööl keskendunult olla. Varem oli mul ka kõht pigem kinni ning vahel tekkisid ka kõrvetised. Selline tunne nagu mul oleks terve elu igasugused kõhuprobleemid olnud. Proovisin kõikvõimalikke apteegi käsimüügiravimeid oma sümptomite leevendamiseks. 

Toona saime Teelega aru, et mu keha ei seedi toitaineid korralikult ja jõudsime järeldusele, et võiksin võtta seedeensüüme (mida ta ka ise tarvitab), mis mu seedeprotsessi toetaksid. 

Alguses võtsin Enzymedica Digest Basicut ühe purgi, aga sellega erilist mõju ei täheldanud. +Live Bacteria toodet proovisin ka, aga kõige paremini tunnen ennast Digest Goldiga. Praeguseks olen seda võtnud 3-4 kuud, selle aasta augustist.

Goldi seedeensüümidega olen ma ka palju järjepidevam olnud kui teiste toodetega. Varem võtsin ensüümi kapsli sisse siis, kui n-ö tunne tuli, mõnikord nädalavahetusel ei võtnud üldse. Saan sellest aru, et kui ma võtan just regulaarselt ja järjepidevalt, siis mul ei teki kõhtu enam seda ebameeldivat raskustunnet, gaasivaludele on samuti väga hästi mõjunud. Ei ole tööl enam raske olla ja pole märganud, et tekiks pärast lõunasööki soov üks lõunauinak teha, mis ilmselt paljusid kontoriinimesi kimbutab. 

Üritan kapsli alla neelata alati enne sööma hakkamist, aga vahel läheb meelest ja võtan ka söömise ajal või pärast söömist, sest mulle öeldi, et see mõjub ka siis veel päris piisavalt.

Vahel, kui ma tunnen, et olen koguseliselt üle söönud, siis olen võtnud kaks kapslit ja need on aidanud ka siis, kui väga raske on olla. Teevad alati enesetunde palju paremaks. Number kahega on ka nüüd nagu kellavärk - iga hommik samal ajal pean tualetti minema. See on nii tore, et mul pole ammu sellega probleeme olnud. Kõrvetisi pole ka ammu tekkinud, ei oskagi arvata, kas see on ensüümidega seotud või mitte, aga usun, et neil on oma roll selles küll.

Olen märganud seda, et kui me sõbrannadega õhtuti kokku saame (kõik toovad lauale panemiseks igasugu näkse), siis mina olen see, kes sööb kõige vähem. Varem sõin ma võib-olla kõige rohkem. Märkasin seda juba Goldi ensüümide võtmise algusajal Ükskord ostsime erinevaid kooke, mida tee kõrvale maiustada. Teised sõid kõik oma koogitükid ära, aga mina kõigest maitsesin natuke ja ülejäänu jäi alles. Rohkem lihtsalt ei mahtunud! Seega mulle tundub, et olen üldse väiksemaid portsjoneid sööma hakanud.Olen eluaeg olnud suur magusasõber. Mõnikord ikka luban endale igasugu maitsvaid asju, aga märkan nüüd, et isud saavad palju kiiremini rahuldatud. See ei muutunud mul kohe ensüümide võtmise alguses. Mulle tundub, et mõni asi võtabki natuke aega. Makaronid on näiteks mu lemmikud! Pitsat, juustu ja sushit ma naudin nii, kuidas tuju on. Ma olen jube kehv dieeditaja, aga huvitav on näha, et seedeensüümid on mu kehale nii hästi mõjunud.

Arvan, et seedeensüüme tasub kindlasti proovida, kui on mingid kõhumured, raskustunne pärast söömist, söömisjärgne väsimus - kuskilt tuleb ju alustada! Ma võiks ju teha toidutalumatuste testi ka, et teada saada, millised toiduained mu kehale ei sobi, aga see on kulukas protseduur. Puhitused tekivad mul kaunviljadest ja kapsalistest, neid ma enam ei söö, aga muidu olen suhteliselt laisk ja ei ole eriti oma toitumist muutnud. Selles mõttes töötavad seedeensüümid ikka päris hästi, kui toidulauda muutmata on mu enesetunne ikka väga palju paremaks läinud! Ma ei pea sellele nii palju mõtlema, mida ma söön ja saan nautida oma lemmiktoite! 

 

* Toodete seedeensüümide aktsiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

 

Veel põnevat lugemist:

Elutähtsad ensüümid ja parem seedimine

Toitumisnõustaja Teele Teder - seedeensüümid muutsid mu elukvaliteeti!

Helena: totaalne muutumine seedeenüümide abiga!

Julia: kui kõht ei käi läbi, siis kaal ei lange! Seedeensüümid aitavad

Moonika: olen oma pere seedeensüümidega nakatanud!

 

A mida Henry teeb? - Esileedi kiidab seedeensüümide toimet!

17.12.2020
A mida Henry teeb? - Esileedi kiidab seedeensüümide toimet!

Artikkel on võetud blogist "A mida Henry teeb?"

A mida Henry teeb? - Esileedi kiidab seedeensüümide toimet!

Mingi aeg tagasi rääkis Esileedi lastele mõeldud seedeensüümidest, mida me regulaarselt neile anname. Või noh, tema annab. See on puhtalt tema pärusmaa ja ma ei oskaks küsimustele vastata ka siis, kui ma väga tahaks. Selleks oleme me teinud taas küsimused, et ennast teemas natuke harida. Siin siis Esileedi keskmisest asjatundlikumad ja arukamad vastused seeseensüümide kohta.

 

Kuidas seedeensüümidest esimest korda kuulsid?

Mina sain seedeensüümidest ja nende olulisusest teada juba ülikoolis biokeemiat õppides. Ja olin ka raskematel hetkedel (nt jõuluperioodil või kui olid kõhuprobleemid) apteegist mingit ensüümpreparaati ostnud, aga ega see väga midagi ei teinud. Ja mõned aastad tagasi sulle räägiti, kui sa kuulamiseks keskenduda ei suutnud, esimest korda konkreetselt Enzymedica ensüümidest ja et neid on nüüd võimalik Eestist osta.

 

 

Eks ma siis hakkasin rohkem teemasse süvenema ja avastasin, et Enzymedica ensüümid on rikkalikud ja need on ideaalne viis toetada keha just tänasel päeval, kus tarbitakse üha rohkem töödeldud toitu. Aastakümneid tagasi, kui mina alles sirguv laps olin kasvatasime suure osa oma toidust ise.

Tänasel päeval tuleb enamus toidust poest ja suurtootmistest ja mulle tundub, et mu keha ei suuda alati piisavalt ensüüme toota, et minu söödud toit korralikult ära seedida ja sealt kõik vajalikud toitained kätte saada.

 

Oskad sa mulle, teadmatule, seletada, mis need seedeensüümid on?

Seedeensüümid on proteiinid ehk valgud, mida on erinevaid nö liike ja mis aitavad meie kehal seedida erinevaid toitainete liike – nt lipaasid aitavad seedida rasvu, amülaasid süsivesikuid, proteaasid valke ning tsellulaasid kiudaineid jne. Ja tänu neile lõhutakse erinevad toitained väiksemateks osakesteks, et kõik toitained, vitamiinid, mineraalained saaksid efektiivsemalt imenduda meie organismi.

 

Ok, ma naaaaatukene sain selgemaks. Aga kas sul oli mingi põhjus, miks sa soovisid neid Enzymedica kapsleid proovida? 

Nagu öeldud, kuulsin ma neist siis, kui sulle seda tutvustust tehti ja kui sina tundusid aina unisemaks jäävat, siis mulle hakkas see aina enam põnevam tunduma. Miks? Sellepärast, et nii mul endal, kui tegelikult kõigil me peres, ka sinul ja ka mu osadel sõpradel oli see häda, et ei saanud mingeid toiduaineid süüa ilma, et tekiks erinevaid kaebuseid – kõhupuhitus, kõhukinnisus, -lahtisus, kõhuvalu, väsimus, halb enesetunne jms.

Nt ei saanud mina süüa väga pikalt viinamarju, sest selle tagajärjel tekkinud kaebused olid nii hullud, et ma valisin pigem neid vältida, kui neid süüa. Aga nüüd ma saan täiesti vabalt neid taas süüa.

 

Laim! Mul ei teki mingeid seederaskuseid!

Ise ka usud? Mõtle ise, miks sa väldid mingeid toite, kui sul näiteks homme vaja päev otsa tualetist eemal olla, näiteks kui koolitusi läbi viid? Las ma aitan: sest su keha ei saa nendega eriti hästi hakkama!

 

….ok, las see olla… Pikalt sa tänaseks seedeensüüme võtnud oled?

Üle aasta.

 

Kas sa hakkasid kohe mingeid muutuseid täheldama? Kas aja möödudes on veel mingeid muutuseid täheldada?

Esimeste kasutuskordade järel märkasin mina, et kõht käis paremini läbi ja energiat tuli juurde. Ja kõht ei läinud enam nii kiiresti tühjaks. Pikemaajalisel kasutamisel on selgelt tunda, kuidas ma saan süüa uuesti toiduaineid, mida ma erinevate tekkivate kaebuste tõttu süüa ei saanud. Nt eelpool rääkisin juba viinamarjadest. Aga kõhupuhitust ja valu tekitasid mul ka nt õunad, leib. Ja üleüldse mul pole enam erinevaid seedeprobleeme ja peale sööki ei taba mind enam tuumaväsimus.  

 

Kui vahepeal ei ole võtnud, kas siis on mingid nö vaegused tagasi tulnud?

Kui mul on jäänud paus sisse, siis esimesena olen märganud seda, et ma tunnen peale teatud toitude söömist väga suurt väsimust või kõhupuhitust.

 

Kas ja kuidas seedeensüüme praegu kasutad? 

Mina ise kasutan praegu igapäevaselt Digest Goldi – võtan seda enne iga põhitoidukorda vähese veega või kui söön midagi sellist, mida tean, et see võib tekitada mul vaevusi. Nüüd just tellisin endale proovida ka GlutenEase kapsleid, sest tarbin päris palju gluteeni sisaldavaid toiduaineid ja tahan näha, kas see teeb mu enesetunde veel kergemaks. Jah, ma tean, et mõistlikum oleks gluteeni siis lihtsalt vältida, aga ma ei taha päris nii. Mulle on lapsest peale gluteeni sisaldavad toidud maitsenud.

 

Kellel sa soovitaksid seedeensüüme kasutada ja miks?

Ma soovitaksin kasutada ensüüme neil inimestel, kellel on mistahes seedeprobleeme, kõhuhädasid, pidev väsimus (eriti peale sööki). Kellel on erinevad talumatuse testid näidanud, et ta ei talu mingeid toiduaineid ja ka isegi allergiate puhul võivad seedeensüümid aidata olukorda leevendada.

 

Ja üks kaebus, mille puhul ma soovitan veel seedeensüüme proovida, on erinevad nahahädad – sageli öeldakse, et nahk on meie soolestiku peegeldus ja seedeensüümid on üks komponent, mis võib aidata meie soolestikul taastuda ja seeläbi võib ka naha seisukord paraneda. Ja kindlasti ka näiteks inimesed, kellel on olnud mistahes operatsioone seedetraktiga seotult.

 

Mida ma pean oluliseks, et Enzymedica tooted sobivad ka rasedatele ja imetavatele emadele, kellel on eriti oluline toidust kätte saada kõik vajalikud toitained, vitamiinid ja mineraalained. Ja teiseks, me ei pea ootama seedensüümide tarbimiseks, et meil tekiks ülalnimetatud probleemid, seedeensüüme võib ka ilma nendeta võtta, kui tarbida töödeldud toitu ja/või on soov aidata oma kehal saada maksimaalselt toitaineid.

 

Jõulud ja aastavahetus on kohe oma söömisorgiaga kohal. Kas ensüümidest võiks ka siis kasu olla? 

Seedeensüümid on minu hinnangul ülihea kaaslane sellistel hetkedel. Me veedame tavaliselt jõulud ja aastavahetuse minu suure päritolu perega koos ja minu ema ja õed teevad siis igasugu hõrgutisi ja seedeensüümid aitavad meil seda kõike nautida ilma kaebusteta. Sa peaksid ka, Henry, proovima.

 

Ok, sina kiidad, aga on sul ka mõni teine veel, kes on päriselt kasu saanud?

Jaa, ikka – üks minu sõbranna sai tänu Kids Digestile lahenduse oma lapse aastaid kestnud kõhukinnisuse probleemile. Teine sõbranna märkas samuti, et saab tarbida nüüd toiduaineid, mis varasemalt tõsiseid seedehäireid ja väsimust tekitasid. Minu peres on pooltel liikmetel ära lõigatud sapipõis ja ka neile on seedeensüümid olnud suureks toetuseks.

 

Kas oled teisi seedeensüümitootjaid ka uurinud, et miks just Enzymedica kasuks otsustasid?

Olen ikka ja minu valik langes mitmetel erinevatel põhjustel Enzymedica toodete kasuks. Põhjalikumalt saab lugeda, mille alusel seedeensüüme valida, SIIT.

 

Aga esimesed põhjused olid see, et need on taimsel substraadil kultiveeritud ehk nad on stabiilsed ehk peavad ilusti erinevates seedekulgla osades vastu ja seetõttu ka toimivad. Need on sobilikud kõigile kasutamiseks (sh rasedatele, imetavatele emadele, lastele, veganitele jne). Need on lisaainete vabad, GMO vabad. See sai linnukese nii paljudesse kastikestesse, et tundus loogiline asi, mida katsetada.

 

Ma arvan, et lõpetuseks on oluline ka mainida, et keha ei jää kuidagi purgist võetavatest ensüümidest sõltuvaks.

 

Ja et toidu seedimise juures on palju erinevaid olulisi aspekte, aga üks asi, millele veel tähelepanu pöörata, on toidu mälumine. Kuna toidu seedimine hakkab juba suust, siis tuleks toitu hoolikalt ja põhjalikult mäluda enne alla neelamist.

 

Sooduskood annab -40% allahindluse ainult hea seedimise stardipaketile ja proovi parimat komplektile. Sooduskood kehtib registreeritud kasutajatele. Registreeri ennast siin! NB! Sooduskoodi saab kasutada ainult 1 kord.

 

* Toote seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

 

Veel põnevat lugemist:

Ivar: Stress ja väsimus - kuidas neist võitu sain?

A mida Henry teeb? - Esileedi räägib asjadest, millest mina midagi ei tea

Rita: Saledam kehavorm ja näksimisisud kadunud seedeensüümide abiga! 

Liis: Seedeensüümid - kadusid ülekaal, puhitused ja seedeprobleemid!

Marianne: Saan nüüd muretult süüa oma lemmiktoite!

Elutähtsad ensüümid ja parem seedimine

A mida Henry teeb? - Esileedi räägib seedeensüümidest!

01.11.2020
A mida Henry teeb? - Esileedi räägib seedeensüümidest!

Artikkel on võetud blogist "A mida Henry teeb?"

A mida Henry teeb? - Esileedi räägib asjadest, millest mina midagi ei tea

Ei, ta ei räägi seksist. Ta räägib seedeensüümidest.

On asju, millest ma ei teesklegi, et ma rääkida oskan. Seedeensüümid on üks neist. Ma ei topi üldse tegelikult nina sellesse toidulisandite maailma. Ma teen lihtsalt suu lahti, kui Esileedi ütleb ja panen kinni, kui tunnen, et midagi suhu pandi. Kuid Esileedi on ise võtnud ja lastele andnud juba aasta otsa seedeensüüme, millest ta ammu rääkida on tahtnud. Mõtlesin, et teeks siis väikese küsimuste-vastuste ringi.

Noh, räägi mulle seedeensüümidest. Mis need on?

Proviisorina olen teadlik seedeensüümidest juba ammu. Aga rohkem huvi hakkasin tundma mõne aasta eet, kui mu sõber ütles, et hakkas kasutama Enzymedica seedeensüüme ja et nii palju paremaks on läinud enesetunne. Siis tutvustas meile neid ensüüme pikemalt juba maaletooja ja see maailm tundus eriti põnev ja kõnetas mind.

Ok, aga seleta minusugusele põmmpeale, mida need asjad teevad?

Seedeensüümid aitavad meil erinevaid toidusolevaid aineid seedida. Ilma seedeensüümideta ei suudaks meie kehad toitu lagundada ja omastada. Inimese keha toodab ka seedeensüüme, aga et erinevatel põhjustel võib nende tootmine olla pärsitud ja seetõttu on hea lahendus seedeensüüme juurde võtta.

A kellele need mõeldud on? Kes neid võtma peaks? Ma saan aru, et Kids Digest on lastele ja sina võtad neid teisi.

Seedeensüüme võiksid tänapäeva maailmas/keskkonnas nähtavasti kõik võtta. Sest meie toit kipub olema töödeldum, ühekülgsem, elu stressirikkam. Kindlasti võiks seedeensüümide peale mõelda inimesed, kes söövad palju töödeldud toitu, kellel esineb erinevaid tervise probleeme – seedehäired, gaasid, selge tundlikkus/talumatus mõnedele toiduainetele, energiapuudus, ka nahaprobleemid (palju räägitakse, et nahk on soolestikus toimuva peegeldus) jne. Kuumtöödeldud toidu sees ei ole seedimiseks vajalikke ensüüme, kuna need hävinevad umbkaudu 48 kraadi juures ja need leiduvad vaid toores toidus. Parim oleks liikuda vähemtöödeldud toidu suunas, kuid alati see ei ole nii lihtne.

Sa annad lastele ka neid roosasid tablette toidu ajal krõbistada? Kas mingil põhjusel? Oli neil mingeid sümptomeid, et sa neile annad? 

Kuna meie pere lastest kaks on väga pirtsakad ja ühekülgsed sööjad, siis ma väga soovisin, et nad saaksid oma söödud toidust maksimaalselt toitaineid kätte. Ja ühel lapsel oli meil probleeme aeg-ajalt esineva kõhukinnisusega. Ja lisaks jäid nad päris sageli nohusse/köhasse.

Sa annad lastele neid juba jupp aega. Kas igal pool?

Ma olen järjepidevalt andnud ensüüme neile ligikaudu aasta. Lasteaeda kaasa pole andnud (kuigi võiks, hea mõte), sünnipäevadele olen enamjaolt kaasa võtnud nii endale, kui neile. 

Nii, ja kas oled ka mingeid muutusi täheldanud?

Kõhukinnisusega enam pole meil kordagi probleeme olnud. Ja mis mul südame rahulikuks teeb - seedimine on selgelt korrapärane ja kõht käib ilusti vähemalt korra päevas neil läbi.

Kui meil tekkis ensüümide andmises üks pikem paus, siis oli näha, et lapsed jäid praktiliselt kohe nohusse ja üks lastest kurtis ka sellel perioodil sagedamini kõhuvalusid. 

Lapsed ei taha eriti tablette tavaliselt võtta, aga nendega sul probleeme pole. Kas need on mingi eriti hea maitsega?

Kuna kaks last ei oska meil kapsleid neelata, siis on need närimistabletid meile väga otstarbekad. Lapsed närivad neid hea meelega. Sa ei ole proovinud? Väga mõnusa marjamaitsega on.

Aga kuidas sa veensid lapsi, et nad neid võtaks? Nad ei ole ju eriti altid uusi asju proovima. Oli see lihtne?

Jaa, oli lihtne. Maitse lastele sobis. Ja võtavad hea meelega. Seletasingi neile, et see aitab teie kõhtudel toitu seedida nii, et te saaksite kõik vajalikud toitained kätte ja ei tekiks kõhuvalu ja muid muresid ja et kehad saaksid kasvada nii nagu nad päriselt tahavad. 

Sa oled nüüd jupp aega neid kasutanud, kas sa julged neid ka siin oma sõpradele soovitada?

Jah ja olen hoolega soovitanud. Lihtsalt sellepärast, et meie muutus oli nii märkimisväärne. Arvestades tänapäevast elukeskkonda soovitaksin ma kindlasti proovida, kui on mingigi mure lapse tervisega/enesetundega. 

* Toote seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

 

Põnevat lisalugemist:

Seedeensüümid lastele (isutus, kõhuvalu, kõht kinni) - Kids Digest™

Enzymedica seedeensüümide “kasutusjuhend”

Reili: Probleemideta ja "kergustundega" õnnelik lapseootus

Moonika: Olen oma pere seedeensüümidega nakatanud!

Kas seedeensüümide tarvitamisel on "kõrvalmõjud"?

Toitumisnõustaja Teele Teder: seedeensüümid muutsid mu elukvaliteeti!

02.10.2020
Toitumisnõustaja Teele Teder: seedeensüümid muutsid mu elukvaliteeti!

Toitumisnõustaja Teele Teder: seedeensüümid muutsid mu elukvaliteeti!

Minu nimi on Teele Teder, olen hetkel 37-aastane ja töötan toitumisnõustajana. Paljud toidulisandite maaletoojad ja tootjad pöörduvad tihti minu poole, sest nad näevad minus nii-öelda müügipotentsiaali. Kuna puutun kokku paljude inimestega, kellel on erinevaid toitumisalaseid probleeme, soovitakse minu kaudu oma tooteid müüa. Enamik neist maaletoojatest räägivad oma tootest, kui imetabletist, mis lubab ära lahendada absoluutselt kõik probleemid, mis inimesel seoses toitumisega olla võivad.

Selleks ajaks, kui Enzymedicaga tuttavaks sain, olin umbes kolm aastat toitumisnõustajana tegutsenud ja mul oli juba tülgastus sellest jutust, kuidas mingi toode või kapsel lahendab kõiki probleeme. Seega olin alguses ka Enzymedica osas skeptiline. Mulle anti proovipakikesed, panin need kodus sahtlisse ja mõtlesin, et küll ma kunagi proovin. Aga täna ei ole see päev.

Saatus tõi mulle aga uue võimaluse. Ühel pühapäeval läksin sõbrale külla, pidime koos lõunasööki valmistama hakkama. See ei tulnud aga jutuks, mitmekesi me oleme ja minu üllatuseks oli ka Enzymedica esindaja kohal. Seega mul ei olnudki muud varianti, kui see esimene seedeensüüm ära proovida. 

Kuna seedeensüüme tuleb ideaalis tarbida niimoodi, et sa sööd aeglaselt ja mälud toidu korralikult läbi, siis see väikene taldrikutäis osutus mulle hoopis väljakutseks. Ma sõin väga eeskujulikult, sest esindaja istus üle laua ja nö luges mu ampse. Ja see oli väga hea, muidu ma ei oleks nii aeglaselt söönud. Kuigi toit oli maitsev, ei suutnudki ma üle ühe taldriku süüa. Ja õhtul kell 11 märkasin, et mul on ikka veel kõht täis

See oli minu esimene wow-efekt seoses seedeensüümidega ja sellest hetkest olingi nii-öelda seedeensüümide usku. Tundsin peagi, et seedeensüümid tõstsid mu elukvaliteeti. Kuigi ma ei olnud kaaluga hädas, võtsin esimese kuuga sellegipoolest kolm kilo alla. Kuidagi kogemata. Ja tundsin end palju energilisemalt ja kehas palju paremini. Võtsin mitu kuud Digest Basicut ja siis läksin Digest Goldi peale. 

Ma ei ole kõik need kolm aastat seedeensüüme järjepidevalt võtnud, vaid pigem kuuridena.  Eelmise aasta lõpupoole vahetasin oma rasestumisvastaseid vahendeid ja võtsin vist sellised, mis mulle ei sobinud. Mingi hetk avastasin, et olen 7 kilo juurde võtnud, kuigi ma ei olnud oma toitumises ega harjumustes midagi eriti muutnud. Ma ei kaalu ennast igapäevaselt, seega ei saanud sellest muutusest väga kiiresti aru, aga mingi hetk tajusin, et ma ei tunne end oma kehas enam nii hästi. 

Kui ma proovisin tavapäraste toidureeglite abil kaalu langetama hakata, siis märkasin, et keha ei allunudki neile enam. Viskasin uued rasestumisvastased vahendid oma elust välja ja hakkasin koheselt Digest Gold seedeensüüme võtma, sest ma teadsin, kui hästi ma olen varasemalt end neid kasutades tundnud. Praeguseks olen neid kasutanud üle kuu ja ma tunnen ennast fantastiliselt, energiliselt ja mu keha (ning kaalulangus) allub jälle mu tavalistele toidureeglitele! 

Pean veel paari lugu jagama. Kuigi ma olen toitumisnõustaja, olen ma ikkagi inimene ja toitun 80-20 reegli järgi - 80% tervislik ning 20% ulatuses on nii-öelda vaba ruumi.  Võib-olla on natuke häbi tunnistada, aga mulle hakkasid viimase aasta jooksul ühed sinepimaitselised krõpsud maitsema (nendes on väga hea makrotoitainete tasakaal!). Sõin neid suhteliselt tihti. Ühel õhtul, kui ma olin seedeensüüme jälle võtma hakanud, haarasin taas selle 40-grammise paki. Esimese ampsuga pidin imestama, et misasi see on!? Seda ei ole võimalik süüa! See maitses nii halvasti, et ma lihtsalt viskasin selle ära! Ja ma tean, et selline maitsemeelte muutus on tänu seedeensüümidele. Kahju, aga tegelikult rohkem olen õnnelik!

Teine mälestus on see, kui pidin Pärnu bussijaamas lõunat sööma. Varasemalt oleksin need krõpsud võtnud, aga nüüd pidin need vahele jätma. Ja mõtlesin, et pole hullu, inimesed söövad ikka vahel pirukaid - võtsin võiroosi ja viineripiruka. Võiroosil ei olnud mingit maitset ning ma viskasin selle pärast esimest ampsu ära ja viineripirukat ootas sama saatus. Siis sain aru, et mul ei olnud hommikusöögist veel tegelikult kõht tühi. Jõudsin Tallinnas koju ja valmistasin alles siis endale normaalse eine. Seedeensüümid muudavad mu maitsemeeli paremaks ja erksamaks. Enne oli nö rämpstoitu lihtsam süüa, aga nüüd enam lihtsalt ei lähe alla ning kõht on ka kauem täis.

Praegu huvitavad mind enim sellised toidulisandid, mis tõstavad ja toetavad mu energiataset ja kuna Goldil on ATP energiamolekulid ka sees, siis see ahvatleb mind väga. Hetkel on mul selline kombinatsioon nagu seedeensüümid, Omega 3 kalaõli ning korditsepsi pulber, mida võtan koos kohviga, sest niimoodi imendub paremini. Selle kombo võtma hakkamisel tundsin ma end nii energiliselt - nagu oleksin uue taseme oma enesetundes saavutanud ja sellest ma ei loobu! Oktoobris hakkan D-vitamiini ka juurde võtma.

Seedeprobleeme mul otseselt olnud ei ole, aga seda on tulnud ikka ette, et kui liiga palju söön, siis on hiljem halb olla. Varasemalt pidudel, kus laud oli lookas, tegin ma peas juba nii-öelda edetabeli, et mida ma mis järjekorras sööma hakkan - nagu me ikka vist kipume tegema. Praegu ma ei ole isegi võimeline sellist edetabelit koostama, sest kõht saab nii kiiresti täis. Ma armastan süüa ning alguses oli tõesti raske, et ei saa süüa kõike, mida tahan. Aga isude vähenemine on ju tegelikult positiivne ning ajas läheb see psühholoogiline pool ka kergemaks. Näiteks on mul ema sünnipäev tulemas ja ma juba valmistun ette, et kui seal on palju häid toite, võtan karbiga mõned kaasa ja söön järgmisel päeval.

Tänu sellele, kui on energiat rohkem ja tunnetused veel paremad, hakkad elu veel rohkem nautima ja mõtled, et kui enne arvasid, et sul on kõik korras, siis nüüd mõtled, et kuidas ma enne hakkama sain!? Just nii ma praegu ennast tunnengi!

Kliinikus tööl olles pöörduvad 80-90% inimestest minu juurde ülekaalu probleemiga, kuid juba esimesel kohtumisel selgub, et neil on ka väga tugevad seedehäired. Aga kahjuks nad ei oska midagi paremat tahta, sest nad arvavad, et see ongi normaalsus. Ja siis ma räägin neile, et see ei ole tegelikult üldse normaalne. Siis on kliendid väga üllatunud, et saab teistmoodi ka. Soovitan seedeensüüme nii seedeprobleemide kui ka isude vähendamiseks. Paljud inimesed kipuvad ju ka emotsioonide peitmiseks või teleka ees sööma. Ma soovitan muidugi ka teleka ära visata!

Mina tunnen toidulisandite mõju suhteliselt kiiresti. Mõni inimene aga võib võtta lisandit kuu aega ja ei saa veel mitte midagi aru. Inimeste organismid on niivõrd erinevad, et see muutus ei pruugi esimese päeva ega esimese nädalaga juhtuda. Seejuures ma ei jõua ära rõhutada, kui oluline on päriselt ka süüa aeglaselt! Ei ole nii, et teen kiire lõuna arvuti taga. Ei tee! Kui sa sööd, siis on ainult söök ja sina!

Ma ei leia ühtegi põhjust, miks ükski inimene EI VÕIKS seedeensüüme proovida. Kui sa tahad proovida enda enesetundes uut taset, siis seedeensüümid on kõige lihtsam viis enda elukvaliteeti tõsta. Seedeensüümid tuleks lihtsalt ära tellida ja ongi kõik! Ära mõtle üle! Saad kohe teada, millise mure need sinu jaoks lahendada võivad. Nii lihtne ongi! Minu jaoks oli see nii suur elumuutus. Olen nii tänulik, et seedeensüümid mu elus on. 

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: Erakogu

 

Veel põnevat lisalugemist:

Kuula: Kas oleme tõesti leidnud toidulisandi, mis aitab loomulikul moel kaalust alla võtta ja seedeprobleeme leevendada?

Kaisa: Seedeensüümid - minu energilisuse allikas!

Helena: Totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

Enzymedica seedeensüümide “kasutusjuhend”

Ensüümid - tervise ja elurõõmu tagajad

 

 

Seedeensüümid - kadusid ülekaal, puhitused ja seedeprobleemid!

01.10.2020
Seedeensüümid - kadusid ülekaal, puhitused ja seedeprobleemid!

Seedeensüümid - kadusid ülekaal, puhitused ja seedeprobleemid!

Mina olen Liis Hein, hetkel 32-aastane, tegelen müügimaailmas. Ma ei räägi kunagi toodetest-teenustest, mis mulle endale ei meeldi. Räägin ainult sellest, millega mul on päriselt positiivsed kogemused. 

Seedeensüümidest kuulsin esimest korda 2019. aasta lõpupoole ühe fitnessitüdruku, Kerli Djomina, blogi kaudu. Kuna mu kaal on elu jooksul palju kõikunud ja ma olen alati nii-öelda pehme tüdruk olnud, jälgin inspiratsiooni ja ideede saamiseks sotsiaalmeedias paljusid trenniinimesi. Olin trennis juba aastaid käinud, kuid tulemusega veel rahul ei olnud. Ükskord nägin, et Kerli promos ühes artiklis seedeensüüme, sest need aitasid tal seedimist ja enesetunnet parandada ning mis mulle oluline - ka kaalu langetada. 

Mõtlesin, et kui need tema peal toimisid, ei saa need mulle ka halba teha. Kaalus alla võtmine oli minu jaoks number üks motivaator ja seedeprobleemid number kaks. Toona arvasin, et mul on raudselt laktoosi- või gluteenitalumatus. Mul oli väga tihti piima- ja jahutooteid süües selline tunne, et kõht läheb kohe lõhki! Eriti õhtu lõpuks tekkis kõhtu ebameeldiv raske tunne, gaasid ja tugevad puhitused. Ebamugav oli olla külas või koduski, kui kõhupiirkonnas mingi möll käis. 

Tegin mõlema talumatuse testid ära ja kummagi puhul testid midagi ei näidanud. Kuna mul diagnoositi juba 16-aastaselt kilpnäärme alatalitlus (hüpertüreoos), mis väljendub nö ainevahetuse laiskusena, arvan, et ka sellel on roll minu kaalu- ja seedemuredes. Kui kilpnääre ei suuda korralikult hormoone toota, võivad sellega seoses suureneda kaalunumber ning seedimine (ja rakuainevahetus) aeglustuda. 

Eelmise aasta septembris ning teist korda aasta lõpus tegin läbi 23-päevase Simeonsi dieedi. Teise korra lõpupoole hakkasin seedeensüüme lisaks võtma. Tellisin kohe tugevatoimelise Digest Goldi, sest Kerli reklaamis just neid. Ja need tõesti toimisid minu puhul hoolimata sellest, et ma ei võtnud kapsleid iga toidukorraga, nagu soovitatakse. Pigem hommikul ja õhtul, kui ma olen kodus. Päevasel ajal olen ma nii liikuv, et unustan purgi tihtipeale kaasa võtta. Olengi mõelnud, et pean purgi käekotti või autosse ka panema. 

Seedeensüümide võtmine aitas mul stabiliseerida suhteliselt väljakutsuva dieedi lõpetamist ja sellest välja tulemist. Olen suutnud oma saavutatud kaalu hoida ja veel natukene alla võtta. Need tõesti toimivad! 

Esimene asi, mida märkasin (või pigem, mida ma ei märganud), oli raskustunne kõhus ning õhtuste puhituste kadumine!. Arvan, et õhtused gaasivalud tekkisid päeva jooksul kogunenud ja kuhjunud seedimata toidust ning lõpuks hakkaski kõht valutama.

Seedimise regulaarsus on mul ka paremaks läinud. Mul ei ole päriselt ühtegi seedekaebust enam! Isegi kui ma ensüüme iga einega ei võta. Võrreldes varasemaga tunnen, et kilpnäärme alatalitlusega seoses on mu seedimine palju regulaarsem ja nö turgutatud. 

Koroona alguse ajal mitmed tuttavad kurtsid, et nad on väsinud ja loiud, mina seda enda puhul ei märganud. Goldi sees on ATP-energiamolekulid, mis mulle sellel keerulisel ajal vist isegi lisajõudu andsid. Ma ei ole kindel, aga mine tea! Kuna olin suurema ajast kodukontoris, kasutasin seedeensüüme regulaarselt ka kolme põhieinega.

Hiljuti võtsin Fitlapi endale abiks ja ensüümikapslid on tublisti kogu aeg kõrval. Seedeensüümidega piisab mulle etteantud kogustest kenasti! Kõht tühjaks ei jää. Kui ma mingil põhjusel aga toitumiskava ei järgi, võtan kindlasti seedeensüümi, et hõlpsamini söödud toitu seedida (eriti, kui see pole nii tervislik).

Toitumiskavade kasutamine ning seedeensüümide võtmine on minu enesedistsipliini päris palju kasvatanud, enam ma ei krahma lõputult kõige järgi. Võttes sisse ensüümikapsli, mis on tervisele hea, soovisin sellega koos alateadlikult ka oma toiduvalikut muuta. See tundub nagu raiskamine, kui sa oled tubli ja kasutad seda head hinnalist toodet, kui ikkagi kehva kvaliteediga toitu enda kehasse kühveldad!

Huvitav on see, et kartuli söömine tekitas mulle varem väga palju vaevusi. Aga seedeensüümidega on see tunne mul täiesti kadunud! Omatehtud kartulisalatit võiks ju lõputult süüa! Lisaks ei ole mul hommikul ärgates kõht enam niimoodi tühi nagu varem oli. Mõnikord teen tühja kõhuga trenni ja tunnen ennast väga hästi. See on küll mulle väga oluline vahe.

Seedeensüümid aitavad kaalulangusele ja elustiilimuutusele tugevalt kaasa, kindlasti soovitan proovida! Mina tunnen nii suurt vahet ja soovitan ka oma sõbrannadele. Paari päevaga saad ilmselt juba aru, kas need toimivad sinu jaoks ka. Kuna inimesed on erinevad ja kõigil kohe ei toimi, siis arvan, et esimese purgiga peaks küll juba aru saama! Seedeensüümid on minu truud igapäevased abilised!

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

 

Pilt: Erakogu

 

Veel põnevat lisalugemist: 

Rita: Seedeensüümid aitasid mul nelja kuuga 13 kilo alla võtta! 

Diabeetiku lugu: ma ei kujuta ette, et peaksin seedeensüümidest loobuma!

Video: mille järgi seedeensüüme valida?

Seedeensüümid lastele (isutus, kõhuvalu, kõht kinni) - Kids Digest™

TOP 7- Miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

 

Saledam kehavorm ja näksimisisud kadunud seedeensüümide abiga!

16.09.2020
Saledam kehavorm ja näksimisisud kadunud seedeensüümide abiga!

Saledam kehavorm ja näksimisisud kadunud seedeensüümide abiga! 

Minu nimi on Rita Gross, olen 33-aastane. Eelmise aasta alguses otsustasin oma suure ülekaaluga midagi peale hakata. Ma kaalusin 78 kilogrammi ja ma olen kõigest 158 cm pikk! Kui nii pisike oled, siis on lisakilod eriti märgatavad. Sõbrannaga koostöös hakkasime korrastama minu toidumenüüd. Kui olin kuu aega juba suhteliselt tubli olnud, hakkasin rohkem tähelepanu pöörama ka oma kestvatele seedeprobleemidele. 

Too aeg sattusin Facebookis seedeensüümide otsa läbi reklaami ja leidsin ka YouTube’st mõned videod, kus üks mees ja naine rääkisid Enzymedica™ seedeensüümidest. Videote sisu kõnetas mind ja hakkasin mõtlema nende proovimisele. Peast käis läbi, et eriti hea oleks, kui saaks just bakteritega seedeensüüme võtta.  

Enne 30ndaid eluaastaid kasutavad paljud inimesed kaalu alandamiseks igasugu dieeditablette, mis tegelikult pikas perspektiivis ei aita. Alguses ma vaatasin ka neid seedeensüümide videosid samasuguse eelarvamusega. Siis aga mõtlesin, et kuna seal vestlevad Eesti inimesed eesti keeles, ju siis on päriselt hea asi, mitte mingi pildipanga inimestega võlts reklaam tootest, mis tegelikult ei toimigi. 

Ostsin endale Digest +Live Bacteria™ seedeensüümid koos piimhappebakteritega. Esmalt märkasin, et nende regulaarne võtmine aitas mul kõhu pikemalt täis hoida. Kui ma sain oma toidumenüü paika, võtsin abistavalt seedeensüümi sisse, ning avastasin, et ma ei söönud enam üle, nagu mul varasemalt kombeks oli. Lisaks, need portsjonid, mille olin uue toitumisstiiliga valmis pannud, olid mulle täiesti piisavad. Varasemalt, kui ma sõbrannaga paika pandud toitumise järgi sõin ilma seedeensüümideta, tundsin, et kõht jäi tühjaks ja oleksin tahtnud juurde süüa. 

Lisaks mõnusale täiskõhutundele kadusid mul ka näksimisisud! Mul olid varasemalt jubedad näksimisisud, eriti tööl olles, kus kogu aeg istud ja pole suurt teha. Siis juhtuski nii, et see, mis kuskil vedeles, see sai suhu pistetud! Ise arvan, et pidev näksimine oligi see, mis mu kehakaalu nii suureks viis. 

Kui me minu toitumiskava muutma hakkasime, välistasime igasugused valmistooted. Põhiline oli salat ja mingi lihatoode kõrvale. Trennivabadel päevadel sõin süsivesikuid vähem, et ei saaks liiga palju kaloreid, mida ära ei jõua tarbida. Ja sellel esimesel toitumise muutmise kuul ma tundsin, et energiat jäi väheks. Seevastu seedeensüümide võtmise esimesel kuul tundsin, kuidas energiat tuli juurde! 

Varasemalt ma ei käinud väga trennis ka, sest ma ei jaksanud ja leidsin alati vabandusi. Vahepeal käisin õhtuti jooksmas, kuigi tundsin, et ei viitsi väga minna. Pärast seedeensüümidega alustamist võtsin endale spordiklubi kuupaketi, hakkasin trenažööril jooksma ja tegin iseseisvalt jõusaalis harjutusi. Seedeensüümidega avastasin, et mul on energiat rohkem, sest kehas on kergem olla! 

Kohe alguses ma ei osanudki oma energiataseme tõusu seedeensüümidega seostada, aga ma võtsin neid ju neli kuud järjest. Siis tuli suvi peale, liikusin rohkem ringi, käisin jooksmas ja jalutamas. Aga sügisel märkasin, et energiatase hakkas langema. Toitusin enam-vähem samamoodi nagu enne, aga energiatase ei olnud enam päris seesama, mis kevadel. Sain aru, et ensüümid andsid ikka jaksu juurde!  

Ja mis kõige olulisem - seedeensüümide võtmise ajal toimuski mul kõige suurem kaalulangus. Võtsin 13 kilo alla nelja kuuga! Suvel langes kaal samuti stabiilselt ja sügiseks olid jäänud viimased viis kilo. Suutsin nüüd juba ilma seedeensüümide abita oma toitumist jälgida. Ma olin harjunud, et ma ei näksi ja isud olid märgatavalt vähenenud. 

Seedeensüümide võtmine aitas mul tervislikku rutiini tekitada ja hoida - võtsin kapsli sisse ja teadvustasin endale, et ma ei sööks üle. Paari nädalaga tundsin, et ma ei vajagi enam nii suuri koguseid. Suutsin ise oma koguseid ja näksimisisusid teadvustada. Kaal langes ja seedetegevus paranes. 

Enne seedeensüümide võtma hakkamist oli mul soolestiku tühjendus väga ebaregulaarne, vahel möödus ilma tualetti külastamata 2-3 päeva, mis oli päriselt väga ebamugav. Live +Bacteria™ ensüümidega läks mul seedimine regulaarseks ja kui ma olin lõpetanud nende võtmise, siis see süsteem jäi mul paika, mille üle ma olen väga õnnelik!  

Umbes pooleteise aastaga olen kokku 26 kilogrammi alla võtnud. Tänaseks kaalun ma 55 ja tunnen, et paar kilo oleks veel vaja maha saada. Natukene raske on veel olla. Eelmise aasta lõpus hakkasin märkama, et mul on tekkinud jubedad gaasid, mida ma varem ei täheldanudki. Just kaera, hommikuhelvestega ja jahutoodetega. Läksin küll niiöelda tervislikumate jahude peale, kuid sellest ei piisanud. Alguses mind see väga ei häirinudki, aga lõpuks läks asi nii hulluks, et tundsin, et ma ei tahagi enam kuskil käia, sest ei ole võimalik neid gaase enda sees hoida! Need olid nii jubeda haisuga!  

Maikuus hakkasin erinevaid teravilju vältima ja kui nad menüüsse tagasi panin, oli kõht jälle täiesti punnis! Ma olen selle üle väga kurb, et ei saa hommikuputru enam süüa. Lisaks tunnen ka, et energiat on vähem ja nii väga trenni jälle ei kipu. Jõudsingi mõtteni, et tahan järgmisena seedeensüümide mõju mu teraviljaprobleemi peal ka proovida.  

Minu kogemuses annavad seedeensüümid selle lisaimpulsi, mis aitab oma tervise- ja kaaluteemadega edasi minna. Suurem osa tervislikust käitumisest algab ikkagi peast. Natuke peab plaani pidama, mida oma kehasse panna ja mis tervist toetab. Ainult seedeensüümidele lootma jääda ei saa, aga need on väga oluline tugifaktor. Mina suutsin seedeensüümi võtmise eel paika panna, mis koguse ma ära söön, seega ma ei söönudki enam üle juba enda teadlikust valikust.  

Mida rohkem oma mõtetega tööd teed, seda kiiremini ilmselt tulemuste ning uute harjumusteni jõuad. Kindlasti soovitan seedeensüüme kaalulangetamise toetamiseks ja energiataseme tõstmiseks proovida. Need päriselt töötavad! Seedeensüümide hind on igati seda raha väärt!

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: erakogu

 

Veel põnevat lugemist:

Laura: beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Helena: totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

Taivi: seedeensüümid tõid parema une ja ootamatu kaalulanguse

Probiootikumid ja piimhappebakterid - nende liigid ja tüved ning nende erinevused

KASUTAJAKOGEMUS: Seedeensüümid – minu energilisuse allikas

14.09.2020
KASUTAJAKOGEMUS: Seedeensüümid – minu energilisuse allikas

Seedeensüümid - minu energilisuse allikas!

Olen Kaisa, kirjutamise hetkel 28-aastane kahe lapse ema, viimane neist alles viie kuu vanune, keda toidan rinnaga. Käin trennis, ca 2-3 korda nädalas.

Seedeensüümideni jõudsin läbi trennikaaslase, kes ärgitas mind neid proovima juba siis, kui olin alles lapseootel. Imestasin, et kuidas ma varem polnud midagi neist kuulnud, eriti seetõttu, kui hästi need peaksid juttude järgi toimima. Tookord ma ikkagi otsustasin oodata ning naasesin nende juurde tagasi peale sünnitamist. Lisaks lootsin, et seedeensüümid võib-olla aitavad mind ka rasedusjärgse kaalu osas.

Hakkasin järjepidevalt, iga toidukorraga tarvitama Enzymedica Digest Spectrumi toodet. Olin väga üllatunud, et lubatud kerge tunne peale söömist saabus juba mõne päevaga. Üldiselt on mu seedimine pigem raskemapoolsem, võimalik, et sellega on seotud ka mu kilpnäärme alatalitlus. Tavaline oli see, et peale söömist oli kuidagi raske olla ja tahtsin pigem istuda kui midagi kohe tegema asuda. Raseduse ajal olin kimpus ka kõrvetiste ja röhitsustega, mis sellel ajal on üsna tavalised. Kõrvetised kadusid mul alles siis, kui seedeensüüme tarvitama hakkasin ja rohkem pole kordagi seda olukorda tekkinud, ükskõik mida ma ka ei sööks.

Nüüd, kui ma pole nädal aega Digest Spectrumit kasutanud, siis hakkab see saavutatud kergustunne tasapisi jälle taanduma. Olin juba nii väga jõudnud sellega ära harjuda. Põhjus, miks ma seedeensüümide võtmise katkestasin, oli see, et mu ema, kes sõitis reisile, võttis need lihtsalt kaasa. Tal oli hiljuti tekkinud tunne, et võib-olla hakkab tal arenema mingi tundlikkus seoses piimatoodetega ning ka saiatooted tekitasid kuidagi hästi raske olemise. Seepeale andsin emale Digest Spectrumit proovida. Juba peale esimest päeva tuli ema jutuga, et tahab tervet purki endale saada ja et ma ostaksin endale uue!

Mul endal on olnud alati seoses reisimisega probleem ainevahetusega, eriti just lennureiside puhul, vaatamata sellele, et reisisin üsna tihti (elades kaheksa aastat Ameerikas) ja pealtnäha ei tekitanud see mulle mingit stressi. Tavaline oli see, et nädalase reisi jooksul käisin ainult 2-3 korda WC-s „raskemal asjal“. Üldjuhul lõppes see sellega, et ostsin apteegist lihtsalt kõhulahtisteid.

Samas ka kodus olles ei käinud ma korrapäraselt ja igapäevaselt WC-s, nagu peaks. Ja nii on see olnud kogu mu täiskasvanud elu jooksul. Erandiks on olnud need kaks rasedust, mil teistel just seedimine läheb raskemaks, siis minul vastupidiselt, läks paremaks ja regulaarsemaks. Nüüd, kui tarvitasin igapäevaselt seedeensüüme, käisin WC-s iga päev ja mõnikord lausa ka kaks korda. Seega, ainevahetus on palju kiiremaks ja paremaks muutunud.

Põhiline, mida ma ei osanud kuidagi ette näha, on aga see, kui palju energiat mul igapäevaselt juurde on tekkinud. See on lausa uskumatu, arvestades seda, et olen noor ema, kes öösiti eriti magadagi ei saa. Poleks iial uskunud, et suudan kõike kahe lapse kõrvalt teha – trennis käia, aidata meest tööasjades jne, jne.

Veel olen täheldanud, et kui varasemalt isutas kõige rohkem Snickersi järele, mis oli mu lemmikmaiustus, siis praegu ma isegi ei mäleta, millal ma seda viimati sõin või millal sellele üldse mõtlesin. Tundub, et saan toidust kõik vajaliku kätte ning ei pea end enam magusaga turgutama.

Soovitan kõigil julgelt seda toodet proovida, eriti just minusugustel noortel emadel, kellele igasugune energiat turgutav moodus on vägagi teretulnud!

 * Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

 

Veel huvitavat lugemist:

KUIDAS VALIDA PARIMAID SEEDEENSÜÜME? Tea, mille eest maksad!

TOP 7 - Miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

KASUTAJAKOGEMUS: Väsimus kadunud ja kaal normis!

ÜLLE LUGU - Miks peaks tarvitama seedeenüüme

Enzymedica seedeensüümide kasutusjuhend

Diabeetiku lugu: ma ei kujuta ette, et peaksin seedeensüümidest loobuma!

07.09.2020
Diabeetiku lugu: ma ei kujuta ette, et peaksin seedeensüümidest loobuma!

Diabeetiku lugu: ma ei kujuta ette, et peaksin seedeensüümidest loobuma!

Mina olen Carmen Kähr, olen 31-aastane ning õppinud kogemusnõustajaks. Juba 8-aastaselt avastati mul diabeet, millega olen elanud senini. Pärast diabeedi diagnoosi saamist olime emaga kolm nädalat lastehaiglas, kus meid õpetati, kuidas insuliini õigesti süstida ja toidukoguseid arvestada. Nüüdseks on mul diabeediga seoses tekkinud erinevad tüsistused.

Diabeetikutel ei toimi seedimine täielikult, kuna pankreas (mis toodab ka seedeensüüme), ei tööta korralikult. Seetõttu ongi mul terve elu olnud nii, et kas kõht on pigem kinni või lahti. Normaalset seedimist ei olegi ma väga kogenud. Olen läbi aegade proovinud igasugu apteegis ja looduspoodides saadavalolevaid preparaate oma seedeolukorra kergendamiseks. Miski ei aidanud lõplikult, võib-olla natuke leevendas.

Eelmise aasta sügisel käisin oma keha väga põhjalikult kontrollimas ja sealt tuli välja, et näidud on mul päris korras. Ainuke asi, mida juurde soovitati võtta, olidki seedeensüümid, sest  seedeelundkond oli ainuke, mis nõrgemana silma paistis. Probiootikume ma juba tarbisin ning terapeut soovitas, et kui ma üldse seedeensüüme ostan, siis kindlasti Enzymedica™ omasid. Ta julgustas, et see on ainuke bränd, mis tõeliselt toimib ja et neil on looduslikud, “super” tooted. Rahaliste võimaluste tõttu jäi see mul siiski soiku.

Hiljuti, üle kuu aja tagasi, läks mu seedimine väga hulluks, kõht oli igapäevaselt lahti, kõhukinnistid ka ei aidanud. Õnneks avastasin tedremarana juure tee, mis oli ainuke asi, mis mu kõhu kinni suutis panna. Mul oli tõesti selline tunne, et ma ei saa enam mitte midagi süüa! Siis tulid mulle meelde seedeensüümid ja otsustasin neid lõpuks proovida. Saime maaletoojaga kokkuleppele ja sain mõned proovipakid, et testida, kas need ka minu kõhtu aitavad. Sain Digest Basicut™ ja Spectrumi™ proovida ning märkasin koheselt, et need toimivad.

Nisutoodetega on mul terve elu olnud see probleem, et kõht läheb paiste nagu õhupall, gaase täis ning üldjuhul kaasnes ka kõhulahtisus. Selline tunne nagu oleks üheksandat kuud rase, gaasid välja ei tule, väga ebamugav ja vahel isegi kõhuvaludes piinlemine. Võtsin Espumisani, mis natukenegi neid gaase leevendada aitas. Ja muidugi, kui need gaasid lõpuks välja tulid, oli see hais ikka kohutav - said kohe aru, et soolestik ei ole mingisugust seedimistööd toiduga teinud.

Kui ma esimese seedeensüümi koos toiduga võtsin, tajusin kohe, et need töötavad, sest gaase ei tekkinud, kõht ei läinud lahti - mitte midagi ei juhtunud selles mõttes! Kõht oli pigem kinnisepoolne, mis mulle eriti oluline just praegu. Mõtlesin: “Eriti kõva värk!” Ma tean, mis on tervislik toitumine, aga diabeediga kaasnevalt on minust saanud emotsionaalne sööja, sest vahepeal on murekoorma all päris keeruline olla.

Kuna ma sain ainult proovipakid, millest väga kauaks ei jätku, otsustasin võtta neid ainult siis, kui tean, et söön “pigem valesti”. Kõigi toitudega mu kõht nii hullult ei reageeri, näiteks taimsete või kergemate koduste toitudega, kus valgud ja süsivesikud on eraldi. Raskem on siis, kui söön näiteks hamburgerit, küpsist või paneeritud tooteid.

Spectrum™ on tugevatoimelisem ja see sobib mulle paremini. Digest Goldi™ puhul olen kuulnud, et seda soovitatakse kõige rohkem, nii et ootan põnevusega, et selle ära proovida saaks. Olen eriti loomaliha (siga, veis, lammas) ja seente söömisega märganud, et kõhus on väga raske pärast olla - Gold™ pidi just eriti tänuväärne olema valkude seedimisel.

Oluline on veel mainida, et ma ei ole tänu seedeensüümidele oma veresuhkrule ühtegi halba mõju tundnud. Minu meelest on mul suhkrud isegi pigem paremad, ei ole erilisi kõikumisi. See tähendab, et ma omastan täpselt nii palju, kui ma arvutuste järgi saama peaksin. Seeläbi on mul koguseid veel lihtsam ja õigem arvestada-arvutada.

Ma tegin ka katse, et kui ma sõin väga suures koguses just nisutooteid, siis lõpuks hakkas ikkagi päris halb. Võid ju mitu seedeensüümi võtta, et paremini seedida, aga keha annab ikkagi märku, et mingist hetkest tuleb kehva toiduga piir ette. Kui teadlikult ka oma toidulauda muutma hakata koos seedeensüümide pideva võtmisega, toob see ilmselt parima tulemuse.

Unega pole mul kunagi probleeme olnud, aga energiatase on nüüd tõesti parem. Vahel juhtus ikka, et pärast söömist või autoroolis olles tuli uni. Seedeensüümide võtmise ajal ei ole ma seda enam täheldanud -  energiat on rohkem, väsimust vähem. Ootan põnevusega, mis Goldi™ võtmisega saama hakkab!

Soovitan seedeensüüme kõigile inimestele, kellel on seedimisega probleeme, vahet pole mille tagajärjel. Need tõesti aitavad. Paljud inimesed väldivad suurest stressist teatud toiduaineid, sest ei taha enesetunnet rikkuda või tahavad väljas käies õhtut nautida. Ma arvan, et kõik peaksid proovima, et näha kas aitab ja kui ei aita, siis ei ole mitte midagi kaotada ka - ainult võita! Ja olgem ausad - need töötavad niikuinii! Proovimiseks saab väikeseid purke ka soetada, mis ei nõua suurt väljaminekut.

Kõige parem on see, et kui seedeensüümi sisse võtad, siis saad kohe sellesama einega aru, kuidas see sinu peal töötab. See vahe enesetundes on nii märgatav, et see motiveerib neid edasi võtma. Ma olen kärsitu inimene ja ei kannata pikalt tulemust oodata, seega ideaalne! Ma ei kujuta ette ka, et peaksin seedeensüümidest loobuma! Ma ei saa enam ilma nendeta hakkama! Probiootikumid ja seedeensüümid on kaks kindlat asja, mis mul kogu aeg olemas peavad olema. Ma oleks võinud need palju varem avastada!

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: Erakogu

 

Veel põnevat lugemist:

Seedeensüümid – minu truud abilised elu lõpuni

Kaks korda kiirem seedimine!

Olen oma pere seedeensüümidega nakatanud!

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

Seedeensüüm DPP4 - abimees gluteeniprobleemi korral

KASUTAJAKOGEMUS - Seljatasin üle aasta kestnud kõhuvalu!

23.07.2020
KASUTAJAKOGEMUS - Seljatasin üle aasta kestnud kõhuvalu!

Seljatasin üle aasta kestnud kõhuvalu!

(Järgnev on blogipostitus Maigriti blogist "Kaalikad ja kapsad")
 
Heihei, mu kaalikad ja kapsad!
 
Olen varasemates postitustes kirjutanud mind vaevavast kõhuprobleemist. Olen otsinud sellele lahendusi. Olen külastanud perearsti, tarvitanud käsimüügis olevaid tavalisi ensüüme jnejne. Miski ei aidanud, kuni ... Avastasin ülipõnevat infot ensüümide kohta, mis on saadavad ka Eestis ning nende tootjaks on Enzymedica.
 
Juba varasemalt, enne nende avastamist hakkasin väga palju tekste läbi töötama, näiteks selle kohta kuidas keha reageerib, kui saabub toit makku/soolestikku jne, sest minu kõhuvalu oli kohene. Kaks-kolm ampsu ja ma tundsin kuidas see valu, kramplikkus jms. kõhus algab ning peamiselt oli kõik see alakõhus, mis sest, et toit alles makku jõudis.
 
See oli kestnud süvenedes juba ligi aasta. Ja ma ei istunud selle probleemiga niisama. Ma siiralt püüdsin leida lahendusi, mis aitaksid mind. Perearsti poolt määratud Mezym Forte ensüümid olid kaks esimest nädalat efektiivsed, kuid siis läks vanamoodi edasi. Peale igat söögikorda punnis kõht ja metsikud valud. Oli siis söögiks salat, juurikad, kana, kook, komm vms ... ÜKSKI asi ei olnud mu kõhule enam sobiv.
 
 
Ma lugesin ja kuulasin scientific broadcaste, uurisin bakterite/ensüümide kohta seedesüsteemis. Uurisin, mis juhtub siis, kui neid on palju või kui neid on vähe jnejne. Ma töötasin päris korraliku info läbi kuni lõpuks jõudsin ka eesti keeles oleva teabeni, selle leidsin Enzymedica leheküljelt
 
Enzymedica lehelt lugesin ma täpselt, mida üks ja teine toode endast kujutab ning sain ligipääsu ka üle tunniajase loengu kuulamiseks, kus räägitakse ülitäpselt, mis on Sinu soolestikus, kuidas seal asjad käivad, mis juhtub toiduga, kui Sul puuduvad ensüümid, mis aitaksid toitu lagundada. See kirjeldab täpselt ka miks on meil vaja toitu aeglaselt süüa ning korralikult mäluda. See kuulamine rääkis ära kõik selle, miks peaksid inimesed neid ensüüme võtma, kuidas nad toimivad ja mis peaks olema oodatav tulemus ning kuidas tulemusi veelgi efektiivsemaks muuta.
 
Tänu sellele pidevale kõhuvalule olin ma oma toidulaua teinud väga kesiseks ja süüa julgesin alles siis, kui koju jõudsin. See tähendas aga seda, et mul oli suur energiapuudus, tujud olid väga äärmuslikud ja vajalikke toitaineid ma kohe kindlasti kätte ei saanud. Tänu sellele polnud mu trennid efektiivsed ning ainevahetus sai ka kohe kindlasti põrutada.
 
Kui meie kehas ei ole piisavalt palju ensüüme, mis aitaksid toitu lagundada, siis on pigem tõenäoline ka see, et me ei saa vajalikku oma toidust kätte, mis garanteeriks meile kvaliteetset energiat! Ning asi ei piirdu ainult energiaga, vaid kogu keha tervisega, ehk siis oleme kohe kindlasti vastuvõtlikud igasugustele haigustele/viirustele, kui me ei saa toiduga seda mida vajame!

Mina isiklikult sain suhelda ka inimesega, kellel on Enzymedica toodetega väga pikaajaline kogemus ning tundisin ära väga palju tema räägitus ennast. Kõik algselt seletatud probleemid oli kui puhas kirjeldus minust. Toit ajab puhitama, tekitab valusid, gaase ja ÜKSKÕIK mis toit see ka poleks. Ma olin sellest väga kurnatud, energiapuuduses ja ma ei tahtnud sellega enam elada. Rääkisin ka oma loo ära ning sain soovitusi, kuidas tegutseda. Seega otsustasin nende tooteid proovida.

Alustasin Enzymedica toodete sarjas oleva Digest Basic™'uga. Olen teiega 100% aus ja minul see ei töödanud. Enne ensüümide võtmist oli ka oluline see, et mu keha pH tase oleks õige ning nii sai ka see kontrollitud. Õnneks sellega probleeme polnud.
Kuid minu emal, kes just alles hiljuti oli sunnitud võtma teatud ravimeid ning, mis tal seedimise korralikult paigast lükkasid, toimis Digest Basic imeliselt. Ja seda juba paari päevaga! Mina isiklikult aga olen ligi aasta olnud valudega ning taastunud anoreksiast ja minule aitasid alles Digest + Live Bacteria™ kapslid.
 
Esimene nädal oli selline, kus ma taaskord ei saanud kahe-kolme päeva jooksul midagi nagu aru, kuid jätkasin võtmist ... Ja siis, ükspäev (tolle nädala lõpupoole) peale õhtusööki mõtlesin ma endamisi, et oot ... Ma ei olegi pikali maas valudes. Ma olin selle üle siiralt õnnelik, minus oli õhtul veel alles positiivset energiat! See oli puhas õnne-moment.  Ma olen juba varasemalt kirjutanud, kui palju mängib rolli meie igapäevaeludes korras seedimine ning rahulolu kehas. See on kõige alus, sest on väga palju teaduslikke uuringuid, kus räägitakse, millist mõju tegelikult avaldab ajule/närvisüsteemile jm'le meie seedimine ja selle korrasolek.
 
Praeguseks hetkeks olen ma saanud süüa ka gluteeni ja kooresemaid asju ilma, et saaksin kõhuvalu, kui enne söögikorda olen võtnud ühe ensüümikapsli. Jah, ensüüme võtan enne igat peamist toidukorda ning see on mu elu nüüdseks tõesõna juba niinii palju muutnud. Paremuse poole muidugi! Minu keha on tänu ensüümidele saanud nn. puhata, sh. on ensüümid ka sellised, mida võib võtta terve oma elu vältel, sest sellist efekti, et ''keha harjub ju ensüümidega ära ja ise ei tegutsegi enam'' ei teki.
 
Ma soovitan soojalt, igale ühele, kes vaevleb kõhuprobleemide käes ja kes on ära kuulanud Enzymedica lehel oleva loengu ning tunneb ära selles ennast - PROOVIDA nende tooteid! Proovimine maksab tõesti natuke üle 20 euro, kuid kas selle tulemusena hea tervis või mitte teadmine, kas need üldse toimivad? Mina valiks proovimise!

Totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

20.07.2020
Totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

Totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

Minu nimi on Helena Hallik, olen hetkel 45-aastane ning täiskohaga kodune vanaema tütre armsatele kaksikutele. Umbes kolm aastat tagasi, kui töötasin Rõuge koolis tugiisikuna, tulid meil ühe noore õpetajaga jutuks seedeprobleemid.

 

Kurtsin talle, et ma ei julge enam midagi süüa, sest mul on pärast söömist alati nii raske olla. Mõnikord lõi pärast söömist kõhtu nii tugev valu, et ei saanud õieti ollagi. Ütlesin talle, et mul on pidevalt selline tunne nagu oleksin täispuhutud part! 

 

Tema ütles selle peale, et oli sarnasele probleemile lahenduse leidnud, kui hakkas kasutama seedeensüüme. Ja et ka tema tütar võtab neid.

 

Peagi tõi ta mulle katsetamiseks väikestes proovipakendites esialgu nõrgemaid, Digest Basic™ ja hiljem tugevatoimelisi Digest Gold™ seedeensüüme. Vahepeal proovisin veel gluteenitalumatuse jaoks GlutenEase™’t ja mingi aeg tõi ta mulle ka multivitamiine prooviks. Sain päris tugeva niiöelda seedeensüümialase koolituse tema käest! 

Seedeensüümidega muutus mu elus nii palju: 

 

GAASIVALUD JA KÕHT KINNI

Esmalt märkasin, et mul kadusid tugevad kõhuvalud ja gaasivalud ära! Varem oli just õhtuti kõige raskem ja piinavam olla. Eks kõik päeva toit kuhjus õhtusse, sest soolestiku tühjendus oli mul ka ikka väga ebaregulaarne. Mul oli kõht VÄGA kinni, olin ikka väga hädas oma seedimisega, otseses mõttes. Mäletan, et ostsin varem ka apteegist looduslikke tablette, et saaksin kõhu paremini läbi käima, kuid nende toimest ei piisanud. Tänu seedeensüümidele on seedimine mul väga heaks läinud!

 

NÄONAHK

Kui ma juba pikemat aega seedeensüüme võtnud olin, märkasin, et näonahk muutus palju klaarimaks. Mul tulid varem just lõua peale valulised, piinavad nahaalused vistrikud. Seedeensüümid lõid mu näonaha särama nii, et ma seda isegi oodata ei osanud! 

 

MAGUSAISUD 

Varasemad isud tortide, saiakeste ja šokolaadikommide järele on kadunud! Kui keegi räägib, et ta ei suuda kommideta päeva mööda saata, siis mina omaette mõtlen, et milleks need kommid! Olen suur küpsetaja ja oma koogist ikka võtan tüki, kuid sellest mulle ka piisab. Ilma seedeensüümideta tekkisid mul kõhuvalud ka ühest ainsast koogitüki söömisest. 

 

Isude kadumisega hakkasin enda käest küsima, et kuidas ma saaksin oma elu suunata ja teha valikuid nii, et ma ei teeks enda organismile liiga? Tunnen, et mul on nüüd palju lihtsam  tervislikke valikuid teha

 

TOIDULAUA MUUTUMINE

Kõigepealt tundsin, et tahan oma toidulaualt ära võtta gluteeni, mis tekitas mulle piinavaid kõhuvalusid. Kui sõin midagi, mis gluteeni sisaldas, siis teadsin, et õhtuks on JÄLLE kõht punnis. Juhtus sedagi, et ma ei julgenud avalikus WC-s käia, sest vahel oli seedimatusest tekkiv hais lihtsalt nii jube, et kartsin teised ära mürgitada!

 

Teine asi, mis mulle piina valmistas, oli punane liha. See tekitas tugevaid krampvalusid. Varem oli nii, et kui ma ei olnud näiteks nädal aega liha söönud ja võtsin väljas süües vahelduseks šnitsliprae, tundsin tund aega hiljem end nii kohutavalt, et mõtlesin, et nüüd on minuga kõik!

 

Praegu, kui olen seedeensüüme võtnud, ei tunne ma üldse loomalihast puudust ja see ei sega mind absoluutselt, et seda minu toidulaual ei ole. See ei tekita minus enam mingit isu! Kui vahel linnas söömas käin, siis ma võtan hoopis suppi, sest tunnen, et keha tahab midagi kergemat. 

 

KAALULANGUS

Olin seedeensüümide katsetamise perioodil ka kehakaaluga kimpus ning sain jällegi positiivselt üllatuda, kui märkasin, et kaalunumber vähenema hakkas. Sain seedimise paika, liigse vee kehast välja ja hakkasin tasapisi end oma kehas kergemini tundma!

 

Eelmise aasta lõpus, kui olin tervisemuredega kaks kuud voodirežiimil, tekkis mul hirm, et äkki ma võtan kaotatud kilod tagasi ja veel rohkemgi. Aga minu üllatuseks kaotasin hoopis 14 kilogrammi!

 

Võtsin regulaarselt seedeensüüme, tarvitasin spirulinat, tegin hommikusöögiks smuutit, püüdsin lõuna ajal kergemalt süüa ning gluteeni ja liha olin selleks ajaks juba menüüst välja võtnud. 

 

TOIDUPORTSJONID

Olen praeguseks väga paljudes toidukohtades hädas! Kui on võimalik valida väike supp või praad, siis ma alati valin selle. Aga vahel on väikesest praest mulle ka liiga palju ja siis küsitakse mu käest, et kas ei maitsenud, et järele jätsin. Ütlen alati, et maitses küll, aga tõesti ei mahu rohkem. Mul on nii väike magu!

 

Olen seda meelt, et me sööme liiga palju ja oleme oma mao välja venitanud. Kui kogused hakkavad vähenema, läheb magu ka väiksemaks tagasi ning siis ei tahagi enam üle süüa. 

 

UNEKVALITEET JA ENERGIA

Varem, kui ma tööl käisin, pidin pärast tööpäeva paar tundi magama, et õhtul kodus edasi tegutseda jõuaksin. Ka kodusena oli päevane uni minu jaoks täiesti tavaline. Ma lihtsalt ei suutnud silmi lahti hoida! Kõige rohkem tuli mul uni pärast jahutoodete söömist.

 

Kui hakkasin seedeensüüme võtma, kadusid mu lõunauinakud ära ja päeva tekkis aega juurde!

 

Tihtipeale tundsin ka hommikul ärgates end väsinuna. Mõtlesin isekeskis, et lapsed peavad koolis samal ajal etteütlust kirjutama ja mul on ikka veel uni! Unekvaliteet on kindlasti seedeensüümide abiga paranenud, sest hea seedimine võtab kehalt koormuse vähemaks.

 

SOTSIAALELU

See oli minu jaoks nii õudne periood, kui mul kõhugaasid olid! Kui ma tütre kaksikuid hoidsin ja nemad gaasivalusid läbi elasid, tundsin neile kaasa, sest ma teadsin, mida nad tunnevad!

 

Nii mõnigi kord sünnipäeval või banketil pidin taluma piinlikke gaasivalusid, sest neid ei saa ju avalikult välja ka lasta! See on nii ebameeldiv, kui püüad inimestega suhelda ja õhtut nautida, kuigi kuklas käib kogu aeg mõte, et saaks vaid ruttu tualetti! Avalikus tualetis ei taha ju ka vabalt häältel tulla lasta (nagu võib-olla kodus). Lõpuks ma jõudsingi sinnamaale, et ei julgenud enam midagi süüa. 

 

Seedeensüümid kaasas, käin ma palju julgemalt väljas, sest mul ei ole selliseid tobedaid probleeme enam. Saan pidu nautida! Ja ma julgen kõigile öelda, et ma ei toitu enam niimoodi nagu vanasti ja mind ei häiri, kui keegi mu peale selle pärast viltu vaatab. Peaasi, et minul on hea ja et ma ennast hästi tunneksin!

 

Tean, et nii mõnigi mõtleb, et seedeensüümid on kulukad, aga mina näen, et päris niimoodi mõelda ei saa. Need on oma hinda väärt, sest tervise jaoks ei ole mitte miski kallis. 

 

Siiani olen Digest Goldi™ kasutanud ja võtan ühe kapsli hommikul ja õhtul. Alustades võtsin ikka kolm korda päevas, nagu soovitatakse. Praegu on mul lõunasöök kergem ja siis ei tunne nii suurt vajadust kapsli toetuse järele. Püüan vaikselt oma meest ka seedeensüüme võtma panna, vaikselt hakkab ta mulle järele tulema. 

 

Ma soovin lugejatele edasi anda seda, et kui teil on mingisugusedki seedeprobleemid, siis ärge kartke seedeensüüme proovida! Mina olen tänu neile nii palju abi saanud. Olge natuke avatumad ja proovige ära! Võib-olla jäävad nii mõnedki ebameeldivad asjad olemata! Nahk on ilus, kõht kerge, ma ei söö enam üle! Minu elu on täiesti muutunud! 

 

Sooduskood annab -40% allahindluse ainult hea seedimise stardipaketile ja proovi parimat komplektile. Sooduskood kehtib registreeritud kasutajatele. Registreeri ennast siin! NB! Sooduskoodi saab kasutada ainult 1 kord.

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: erakogu

 

Loe veel teisigi põnevaid edulugusid:

Seedeensüümidest oli abi seal, kus tohter aidata ei osanud!

Seedeensüümid tõid parema une ja ootamatu kaalulanguse

Seda toidulisandit võtan elu lõpuni!

Beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele

Probleemideta ja kergustundega õnnelik lapseootus

Enzymedica seedeensüümide kasutusjuhend

 

Seedeensüümidest oli abi seal, kus tohter aidata ei osanud!

18.06.2020
Seedeensüümidest oli abi seal, kus tohter aidata ei osanud!

Seedeensüümidest oli abi seal, kus tohter aidata ei osanud

Minu nimi on Kadri, olen 28-aastane ning töötan IT-alal, töö on mul istuv, nagu kontoritöö ikka.

Kuulsin seedeensüümidest esimest korda kaks ja pool aastat tagasi VaimuKeha tervisekonverentsil, kus sõbranna hakkas mulle pudrutrikist rääkima. Vestlesime sellel teemal pikemalt ja see tekitas minus huvi neid põnevaid kapsleid kohe proovima hakata, et vaadata, mida nad siis minu kehas teevad.

Esimesel korral võtsin Digest Basicut™, aga kuna seesama sõbranna ise kasutas juba see aeg tugevatoimelist Digest Goldi™ ja kirjutas ka oma blogis sellest, et Gold sisaldab ATP-d (mis osaleb kehasiseses energiatootmises), tekitas see minus rohkem huvi. Ta pani mind mõtlema, et seedeensüümide võtmine on tulevikule mõeldes enda keha eest hoolitsemine. Seega ostsin Goldi ja jäingi nende kasutamise peale.

Umbes kümme aastat tagasi olid mul väga tugevad seedeprobleemid, millega pöördusin ka arsti poole, kes ütles, et see on mul peas kinni - et see on normaalne. Käisin gastroenteroloogi juures, kus mulle tehti väga põhjalikud uuringud, kuid ei leitud midagi, mille põhjal midagi analüüsida või nö haigust diagnoosida. Ja siis jäingi nõutult mõtlema, et mul on kõht punnis ning valus olla - kuidas see mul siis peas kinni on?

Toona olin ma muidugi noorem ka ja sõin kooli ajal suhteliselt kaootiliselt - pitsat ja burgerit, nagu noorukid ikka. Lõpuks olin täiesti harjunud sellega, et mul ongi selline kõhuprobleem ja et ongi pidevalt ebamugav olla. Aga see ei ole ju tegelikult normaalne! Vahepeal võtsin Espumisani ja mingi piirini see isegi aitas mind. Seejärel hakkasin tasapisi avastama, et mingid toidud ei sobi mulle, näiteks teatud oranžid mahlajoogid. 

Põhilised põhjused, miks seedeensüümidest kuulmine mind VaimuKehal kõnetas, olidki pikka aega kestnud puhitused, paistetus ja raskustunne peale sööki, mis väga palju mu enesetunnet ning igapäevaelule keskendumist segasid. Kui neid võtma hakkasin, siis põhiline vahe, mida märkasin, oligi see, et mul ei olnud enam ebamugavat raskustunnet ja väsimust peale söömist, nagu varem - et kui paljudel inimestel on peale söömist uimane olla, siis mul ei ole seda enam.

Piimatooted, saiatooted, oad, kapsalised, raskemad ja rasvasemad toidud on need, mis tekitavad probleeme paljudel inimestel ja minagi kuulun nende hulka. Olen neid oma menüüs vähendanud ning seedeensüümide abiga saan neid mingis koguses ikkagi süüa.

Ma olen sellest ajast saadik pea igapäevaselt seedeensüüme võtnud, ainult mõnikord unustan maha, kui kuskil käin. Praegu söön kaks korda päevas suurema eine ja nende ajal võtan ühe Digest Goldi™. Mäletan, et ükskord oli meil firma poolt suur õhtusöök ja sain igasugu erinevaid asju süüa, nagu snäkilaua taga ikka. Tookord ma ei võtnud seedeensüüme kaasa ja pidin kohe kahetsema - väga raske oli kõhus olla, gaasitas ja puhitas. Mõistsin, et kui seedeensüüme ei võta, siis ei ole niimoodi, et need väga pikemat mõju avaldaks, nagu mõne vitamiinikuuriga näiteks. Kui ma ei võta seedeensüüme, siis mul on garanteeritud, et kõht on paistes.

Tänu seedeensüümide võtmisele on mul mõnus ja kerge olla, aga ma tajun veel seda, et kui ma söön liiga suuri koguseid, siis ma tahan, et mul võiks veel natukene kergem enesetunne olla. Siinkohal aga saan ma aru, et asi on minu söödavates kogustes, mitte ainult seedeensüümide töövõimekuses. Suuremate koguste puhul võib-olla teinekord aitaks, kui võtaksin ühe kapsli asemel kaks.

Seedimine (kõhu läbi käimine) on kindlasti palju regulaarsem, mistõttu on enesetunne palju kergem. Naljakas on see, et kuna ma hakkasin seedeensüüme nii ammu võtma, siis ma nii väga ei mäletagi seda, kuidas “enne” oli, sest olen ära harjunud sellega, kui hea praegu olla on.

Nüüdseks olen harjunud ensüümikapsli sisse võtma kuni viis minutit enne söömist või koos söögiga esimese ampsuga. Hästi harva unustan ära ja võtan poole toidu pealt. Võtmine võib alguses olla harjumatu ja võib ära ununeda, aga usun, et kõik inimesed suudavad sellega harjuda ja see muutub automaatseks.

Pean tunnistama veel, et ma ei ole üritanud aeglasemalt mäluda, kuigi seda soovitatakse. See võib ka ilmselt mingeid muutusi enesetundes tuua. Kuna ma söön kaks korda päevas, siis kogused on mul kindlasti suuremad ka, kui keskmisel inimesel.

Päris tihti on nii, et kui ma kellegagi koos sööma hakkan ja ensüümikapsli ka võtan, siis ikka küsitakse, et mis see on, miks ma võtan jne. Siis ma alati seletan, et nii… ensüümid on igas toores toiduaines (nagu mul see sõbranna kunagi rääkis)… ja niiöelda harin neid. Mu ühel meessoost sõbral olid päris tugevad seedeprobleemid, millele ta lahenduse sai, kui talle seedeensüümidest rääkisin. Viimati tellis ta selle piimhappebakteritega versiooni.

Seedeensüümid on minu elu igatahes palju mugavamaks teinud. Ma ei pea enam erinevaid sööke süües mõtlema, et mida ma võin süüa ja mida mitte või et kas kõht hakkab valutama, kui ma lähen välja õhtut nautima. Kuna neid kordi, kus saab palju erinevaid toite süüa ja maitsta, on olnud palju, siis ma ei ole ära seostanud, mis toiduained need täpselt olid, mis tugevaid gaasivalusid tekitasid. Aga nüüd ma enam ei pea sellele mõtlema ega neid valusid taluma! 

Kellel ei ole üldse mingeid tajutavaid seedeprobleeme, siis see inimene ilmselt ei taha neid võtta selle mõttega, et äkki on “tuleviku mõttes kasulik”, nagu minu esimene mõte toona oli. Aga lõpuks märkasin ju ikkagi, et ära kadusid igasugu seedeprobleemid, raskustunne ning väsimus ja energialangus peale sööki, mille üle ma olen väga õnnelik - palju kergem on niimoodi elada! 

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

 Pilt: erakoguVeel huvitavat lugemist:

Seedeensüümid tõid parema une ja ootamatu kaalulanguse!

KUULA SAADET: kas oleme tõestu leidnud toidulisandi, mis aitab loomulikult moel kaalust alla võtta ja seedeprobleeme leevendada?

Kõik peavad võtma ensüüme!

Beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele!

Olen nüüd midagi seedeensüümide usku!

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Seedeensüümid tõid parema une ja ootamatu kaalulanguse!

11.06.2020
Seedeensüümid tõid parema une ja ootamatu kaalulanguse!

Seedeensüümid tõid parema une ja ootamatu kaalulanguse!

Minu nimi on Taivi Pindis, olen 32-aastane. Teen kontoritööd ja istun hästi palju, kuid samas ka liigun hästi palju. Püüan iga päev kõndida või jõusaalis käia, teen talisuplust ja üleüldse olen väga liikuv. Olen üldjuhul varajane ärkaja ja teen trenni ära juba hommikuti enne tööd. Seedeensüüme olen ma kasutanud periooditi neli korda.

Umbes kaks ja pool aastat tagasi pöördusin ma toitumisspetsialisti juurde. Rääkisin talle, et mulle meeldib väga palju süüa ning mul ei teki täiskõhutunnet. Vaatasime koos mu menüü üle ja ta ütles, et erilisi muudatusi pole vaja sisse viia, et ma toitun väga tervislikult. Pigem oligi mul asi ülesöömises ja ilmselt mingeid toiduaineid on mul lihtsalt raskem seedida. Tihtipeale tundsin pärast söömist, et mul ei ole energiat ja kõhus olid ebamugavad puhitused ja gaasid. Kõige raskem oli õhtuti, sest kippusin sinna kõige suurema toidukorra jätma.

Toitumisnõustaja pakkus mulle seedeensüüme proovida. Tal olid mõned proovipakid, mille sain kohe koju kaasa võtta. See oli detsembrikuus ja kuna jõulud olid ka tulekul, siis see oli väga sobiv aeg ja ma ostsin neid endale kohe juurde ka. Me ju kõik teame, millised need jõululauad on ja milline on enesetunne pärast seda rikkalikku söömaaega.

Mäletan, et esmakordselt seedeensüümide kasutamisel oli korraks selline tunne, et kõht sai liiga täis, aga see läks väga ruttu üle ja oli hea kerge olla. Ma tundsin end ootamatult hästi ja seedimine oli ka palju kergem! Mäletan väga selgelt, et see alustamise periood oli mul selline, et mul oli energiat ja jaksu nii palju, et ma tegin lausa topelttrenni! Lisaks langes ka kaal paari kilogrammi võrra, mida ma ei olnud üldse oodanud. Ma ei läinud nõustaja juurde kaalulangetamise sooviga, sest ma ei pidanud seda üldse vajalikuks. Tahtsin ainult oma söögikogused ja seedeprobleemid korda saada.

See oli ka see põhjus, miks ma jätkasin seedeensüümide võtmist. Mul oli palju energiat ja kaal langes! Võtsin siis kolm kuud kolm korda päevas Digest Basicut™.

Mäletan, et mingi hetk ma mainisin oma toitumisnõustajale, et seedeensüümide võtmisega on mul kõht vahepeal liiga täis ja siis on ebamugav olla. Seejärel soovitas ta mulle, et ma mäluksin rohkem ja sööksin aeglasemalt, et saaksin täiskõhutunde tekkimist paremini tunnetada. Ja see aitas ka tegelikult, sest mulle meeldib väga palju väga kiiresti süüa ja siis pärast jälle tunnen, et raske on olla. Aga tänu seedeensüümidele hakkasin ma söödavaid koguseid paremini tunnetama ja ei söönud enam nii suuri eineid, eriti õhtuti. Kõht ei olnud paistes, kerge oli olla!

Kui ma pärast esimest korda seedeensüümide võtmise ära lõpetasin, oli mul veel kevadel päris hea olla ja siis tuli suvi ka peale, mistõttu liikusin ja toitusin ju ka natuke teistmoodi. Energiat jätkus veel mingi aja. Ma täpselt aga ei mäleta, millal see hetk saabus, kui endised probleemid hakkasid tagasi tulema. Sain aru, et seedeensüüme tuleb järjepidevamalt võtta, seega pöördusin uuesti seedeensüüme ostma, sest ma teadsin, et need aitavad mind.

Mul olid juba pikemat aega ka uneprobleemid. Magama jäin suhteliselt kiiresti, kuid uni ei olnud kvaliteetne ja ärkasin väsinult. See oli umbes pool aastat tagasi, kui ma mõtlesin, et äkki seedeensüümid aitavad ka siin, sest see hetk ma neid jälle ei võtnud. Tegin kuuajase niiöelda kuuri ja tundsin, et need aitasid mul küll palju paremini magada. Aga arvan, et ma oleksin pidanud tegema vähemalt kolmekuulise kuuri, et täielikku kasu mõista.

Veel tundsin seedeensüümide kasutamise ajal, et seedimine muutus palju regulaarsemaks. Vahel oli pärast söömist ka see, et olin natuke väsinud, aga seedeensüümidega seda kindlasti polnud! Pigem oli selline tunne, et tahaks veel süüa!

Eriti nautisin ma seda, et mul oli pärast õhtuseid söömaaegu väga kerge olla, mis ka ilmselt aitas paremale unele kaasa. Tänu seedeensüümidele oli väga värske ja energiline olla hommikuti. Kasutasin sellel perioodil Digest Goldi™. Võtsin hommikul ja õhtul ühe, mitte kolm korda päevas. Praegu ma tunnen, et uneprobleemid on tagasi tulnud, sest ma ei võta seedeensüüme hetkel. Pidevalt on uni ja ma tunnen, et ma ei maga välja korralikult.

Seedeensüümid ei ole jah, selles mõttes kuur, mida mingi aeg võtta ja siis lõpetada. Aga olen aru saanud, et kuna need aitavad näiteks vitamiine ja mineraalaineid paremini imendada, siis nende võtmise lõpetamisel on mingi aeg ikkagi veel parem olla, kui enne alustamist.

Seedeensüümid on ennast minu jaoks kindlasti ära tõestanud, kuid rahalistel põhjustel olen otsustanud kasutada neid niiöelda kuuridena. Üks minu sõbranna võtab seedeensüüme näiteks ainult siis, kui ta teab, et on tulemas suurem toidukord ja siis on need talle alati leevendust toonud. Teise sõbrannaga hakkasime esimesel korral samal ajal seedeensüüme võtma ning ka temal hakkas kaalunumber langema ja energiat tuli juurde. Seda oli nii lahe samal ajal kogeda!

Olen kahe käega seedeensüümide poolt, olen lausa fänn! Kellel on seedimise või energiataseme või unega probleemid (või kes armastavad õhtuti palju süüa, nagu mina) võiksid küll leida seedeensüümide järjepidevast võtmisest leevendust ja abi. Enda kogemusest võin öelda, et see võib isegi päris suure muutuse tuua üleüldises elukvaliteedis. Küll aga arvan, et seedeensüüme võiks võtta regulaarselt vähemalt kolm kuud. Ma arvan, et siis saab täielikult aru, mis muutused see kehas ja enesetundes tuua võiks. Inimesed ei ole harjunud ka vitamiine püsivalt võtma, aga tegelikult peab sellega harjuma, kui tahad päriselt tulemusi näha. Kindlasti võtan ma neid ka edaspidi!

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: erakogu

 

Veel huvitavat lugemist:

TOP 7- miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Peetri lugu: Kuidas ma enda ülekaalu põhjuse teada sain ning selle likvideerisin?

Julia lugu: Kui kõht ei käi läbi, siis kaal ei lange - seedeensüümid aitavad!

Ülle lugu: Miks peaks tarvitama seedeensüüme?

Enzymedica seedeensüümide “kasutusjuhend”

Proovi kvaliteetseid seedeensüüme ja vabane tüütutest seedemuredest!

Inimene peab ennast igas eas hästi tundma!

SEDA TOIDULISANDIT VÕTAN ELU LÕPUNI!

10.06.2020
SEDA TOIDULISANDIT VÕTAN ELU LÕPUNI!

Seda toidulisandit võtan elu lõpuni!

Olen Ahti Jakson, 39-aastane mees ja tegelen juba pikki aastaid spordiga, täpsemalt kulturismiga.

Seedeensüümideni, st Enzymedica seedeensüümideni jõudsin natuke rohkem kui aasta tagasi tänu sõbra soovitusele. Alguses olin üsna skeptiline, sest olen elu jooksul tarbinud päris palju erinevaid toidulisandeid ja mitte sugugi kõik pole minu peal töötanud. Seega tarvitamise alguses polnud ma ka küllalt motiveeritud ning ilmselt seetõttu ei võtnud ma neid seedeensüüme korrapäraselt iga päev ja iga söögiga nagu peaks, vaid pigem ülepäeva või isegi harvem. Ja isegi siis sain juba aru, et nad mõjuvad mulle. 

Esimene asi, mida märkasin, oli see, et söögiisu tõusis. Minu jaoks oli see hea uudis, sest kõvasti treenides oli mul tavaline probleem see, et õhtuti peale trenni ei suutnud vajalikke toidukoguseid ära süüa, mis tagaksid korraliku taastumise. Samas olen teistelt tuttavatelt kuulnud, et neile mõjusid seedeensüümid just vastupidiselt ehk et said väiksematest toidukogustest kõhu täis, täiskõhutunne kestis palju kauem kui tavaliselt ning ilmselt seetõttu hakkas ka kehakaal neil langema. Minu puhul oli huvitav see, et söögiisu küll tõusis ja seetõttu sõin rohkem, kuid rasvaprotsent jäi samaks (ja hiljem hakkas langema), mis tundus väga kummaline.

Teise asjana panin üsna ruttu tähele, et peale söömist ei läinud kõht enam nö punni. Ükskõik, mida ja kui palju sõin, oli ikka hea ja kerge olla. Eelnevalt olin näiteks tähele pannud, et just piimatooteid süües läks pärast kõht imelikuks ja eriti just punni. Seedeensüümide võtmisega seda muret mul enam pole. Ja samas, kui mul said ühel korral seedeensüümid otsa ja ei tarbinud neid ca nädal aega, siis kohe lõi jälle kõhu punni ning söögiisu vähenes.

Veel panin hiljem tähele, kui olin Enzymedica seedeensüüme juba kuid järjest võtnud, et uni oli palju sügavam ja ei ärganud öösiti enam ülesse ning trennis oli vastupidavus tõusnud. Väga huvitav oli see, et rasvaprotsent muudkui langes ja märkasin, et olen nö kogemata võistlusvormini jõudnud, kuigi see polnud mul üldse tookord plaanis.

Üheks võib-olla kõige tähtsamaks muutuseks on minu jaoks olnud see, et ma pole millegipärast üle aasta juba kordagi haige olnud (seedeensüüme hakkasin tarbima mais 2018). Pole kordagi külmetunud ega palavikku tundnud, nohust ja köhast rääkimata. Nagu öeldakse, nii ka minu puhul, et ma ei saa endale haigeksjäämist lubada. Sellega läheks kohe treeningtsükkel paigast ära, haiguslehe võtmine põhjustaks probleeme tööl ja lööks augu sissetulekutesse jne. Tavaline on ka see, et viirused ja pisikud levivad peres ühelt inimeselt teisele ning seega võib kogu see trall kesta nädalaid.


Tänu sellele, et minu puhul on Enzymedica Digest Gold™ nii hästi toiminud, olen paljud teised toidulisandid oma menüüst välja jätnud, sest ma tunnen, et ei vaja enam neid kõiki. Näieks valgu sünteesi kiirendavaid toidulisandeid, mida paljud sportlased, nagu minagi, tavaliselt juurde tarbivad, on nüüdseks mu menüüst läinud, sest selle töö teevad muuhulgas seedeensüümid samuti ära.


Lähtudes enda kogemusest, tundub mulle, et seedeensüümid kiirendavad seedimist ja ainevahetust, sealhulgas ka valgu sünteesi, leevandavad toidutundlikkusest põhjustatud toitainete omastamisraskusi ja sellest tulenevat stressi kehas ning pikemaaegsel tarvitamisel aitavad püsida tervena. Loomulikult saan nüüd toidust kätte kõik vajalikud toitained ja vitamiinid ning boonusena saan lubada endale tihemini head-paremat, näiteks koogikesi, mille söömise järel ei pea enam kartma, et see kohe mu kehasse talletub ja keha parameetreid muudab.

Seega, mina tarvitan seda Digest Gold toidulisandit (ilmselt elu lõpuni või kuni leiutatakse midagi veel paremat :D) ja soovitan neid proovida kõigil, kes tegelevad tõsiselt spordiga ning soovivad olla tervad ja tunda end hästi!

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Ahti pilt: erakogu

 

Veel huvitavat lugemist:

USKUMATU KAALULANGUS.

TOP 7 - Miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Kuidas valida parimaid seedeensüüme?

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

SEEDIMINE KORDA! Kas tunned seedeensüüme, mida sul pole?

Miks on seedeensüümid Sinu kehale vajalikud?

Kuidas toime tulla laktoositalumatusega?

Seedeensüümid - kas abimehed ka kaalu langetamisel?

PEETRI LUGU: KUIDAS MA ENDA ÜLEKAALU PÕHJUSE TEADA SAIN NING SELLE LIKVIDEERISIN.

09.06.2020
PEETRI LUGU: KUIDAS MA ENDA ÜLEKAALU PÕHJUSE TEADA SAIN NING SELLE LIKVIDEERISIN.

Kuidas ma enda ülekaalu põhjuse teada sain ning selle likvideerisin?

Peeter on rõõmus ja terve väljanägemisega 33-aastane mees. Ta on pool enda elust olnud kimpus ülekaaluga. Dieedid ja trenn ei ole ta probleemi lahendanud, ning seetõttu on ta pidanud üha edasi otsima enda probleemide põhjust ning lahendusi. Nüüd, olles leidnud need, soovib ta enda kogemust ka Telegrami lugejatega jagada. 

Peeter (tegu on varjunimega, päris nimi toimetusele teada – toim.), palun räägi täpsemalt enda kaaluprobleemist. Millal see alguse sai? Kas oled juba lapsena olnud ülekaaluline?

"Minu kaaluprobleemid said alguse kooli ajal. Lasteaias olin kõhn, aga kui mu pere maale kolis ning põllumajandusega tegelema hakkas, tekkis mul vaikselt ülekaal. Menüü muutus maal elades – hakkasime tarbima rammusat raskesti seeditavat toitu – kartulit, liha, jahukastmeid jne.

Lisaks menüümuutusele hakkasin kooliajal suitsetama ja mõnuaineid ning alkoholi tarbima. Ma olin küll aktiivne – tegelesin spordiga ning ei istunud toas, kuid sellest hoolimata tõusis mu kaal stabiilselt, aastaks 2014 kaalusin 143 kilo. Normaalkaal on mul 95 kg … Lisaks kaaluprobleemile oli mul energiapuudus ning väsimustunne pärast söömist.

Sel aastal võtsingi end uuesti käsile – jätsin maha suitsetamise Allen Carr meetodiga ning hakkasin taas spordiga tõsiselt tegelema, et kaalus alla võtta ning enda keha paremasse vormi ajada. Lisaks hakkasin kaalu jälgima, lugedes kaloreid ning kaaludes toiduportsjoneid. Sellest hoolimata ei õnnestunud mul alla 127 kilogrammi enda kaalu saada.

Kaalujälgimisega käisid kaasas loomulikult ka erinevad isud ja patustamised, seega kaal kõikus tublisti. Katsetasin ka Simeonsi dieeti, mis toimis hästi – sellega sain kaalu korraks isegi 100 kg peale, kuid pärast neljandat ringi tuli see vaikselt tagasi. 2017. aastal jätsin ka alkoholi joomise maha Allen Carr meetodiga."

Praegu sa näed välja hea – ülekaalust oled saanud lahti. Kuidas see sul õnnestus?

"Hetkel kaalun 110 kg, aga mu normaalkaal on 95. Seega natuke maad on veel minna, kuid tunnen, et olen saanud enda probleemide põhjusele pihta. Ma pole end lapsest saati nii hästi tundnud kui praegu. Dieeti ma ei pea, aga kaal langeb stabiilselt ja iseenesest. Ma pole enam pärast söömist väsinud ning mu energiatase on kõrge. Normaalkaalu saavutamine on vaid aja küsimus.

Kevadel tegin laboratooriumis vereanalüüsid, mis näitasid, et mu maohape on madal ning ka pankreas ei tooda seedeensüüme. Hakkasin lugema raamatuid seedeensüümide kohta ning sain aru, et see ongi võti. Me oleme see, mida me sööme ning mida me suudame omastada. Madala maohappesuse ja seedeensüümide puuduse tõttu ma ei seedinud toitu lõpuni ära ning ei saanud sealt toitaineid kätte. Mu keha oli pidevas toitainete puuduses ning sundis mind sööma rohkem kui vaja.

Kuna ma toitu lõpuni ära ei seedinud, ei muutunud see mu keha jaoks energiaks, vaid koormaks, mis kulutas mu elujõudu ja energiat. Soovitan raamatuid „Eat for Life“, "Enzyme Nutrition“, „Enzymes - Go with your Gut“, "Everything you Need to Know about Enzymes“ ja „Ensüümifaktor“. Kui me toitu ei omasta, tekivad probleemid, mis lumepallina järjest suuremaks kasvavad.

2017. aasta aprillist olen ma igapäevaselt tarbinud seedeensüüme ja olen ausalt öeldes vaimustunud. Söön kaks korda vähem, trennis ei tunne väsimust, magan paremini, pea on selge ja saan nautida erinevaid toite, mis varem tekitasid probleeme. Näiteks ei saanud ma varem süüa sealiha, kartuleid ja teraviljatooteid, sest tekkisid tohutud gaasid, mis hoidsid mind öö läbi üleval. Pärast söömist tekkis meeletu väsimus, mis sundis mõnikord isegi lõunaund tegema. Täna söön ma mida iganes koos seedeensüümidega, ning probleeme ei teki."

Mida seedeensüümid sinu kehas teevad? Kuidas täpselt need sind aitavad? Tee väike kokkuvõte sellest, mida raamatutest lugesid, palun.

"Raamatutest sain palju huvitavat infot nii seedeensüümide, metaboolsete ensüümide, kui ka elusa toidu olulisuse kohta. Elus toit tähendab toitu, mis ei ole küpsetatud, aurutatud, mikrolaineahjus soojendatud, keedetud või mingil muul moel töödeldud. Probleem tekib sellest, et toidu kuumutamine hävitab selles toidus olevad ensüümid.

Tuleb välja, et igal inimesel on sündides niiöelda kaasa antud terveks eluajaks ettenähtud ensüümidepagas, mida organism suudab toota. Kui kuritarvitame neid töödeldud ehk surnud toidu seedimiseks, saavad nad lihtsalt enne elu lõppu meil otsa. Samas võtame sellega ka organismilt ära võimaluse toota seedeensüümide asemel metaboolseid ensüüme, mis osalevad meie kehas absoluutselt kõikides keemilistes reaktsioonides, rakkude funktsioneerimises ja ka immuunsüsteemi töös.

Seega, mida vähem peab keha tootma juurde seedeensüüme, seda rohkem suudab see toota metaboolseid ensüüme. See seletab ka seda, miks ma peale söömist nii väsinud olin – kogu keha energiavarud olid suunatud nii seedeensüümide tootmisele kui ka samal ajal seedimisele.

Suures plaanis jagunevad ensüümid: seedeensüümideks, mis aitavad söödud toitu seedida; toiduensüümideks, mis leiduvad kõikides töötlemata toiduainetes ja aitavad justnimelt seda sama toiduainet seedida; ning metaboolseteks ensüümideks, mida toodetakse rakkudes, et täita nendele määratud ülesandeid.

Ühes raamatus oli välja toodud huvitav uuring kassidega, milles osales kokku 900 kassi ja mis kestis pea 10 aastat. Kassid jaotati kolme gruppi vastavalt toidumenüüle: 1. gruppi toideti 100%, puhta elusa toiduga; 2. gruppi pooleks elusa ja töödeldud toiduga ning 3. gruppi ainult töödeldud toiduga.

Esimese grupi kassidel ei tekkinud ühtegi terviseprobleemi ja nad elasid ilusasti oma normaalse eluea lõpuni. Teise grupi kassidel tekkisid näiteks autoimmuunhaigused, allergiad, astma, südamehaigused, neeruprobleemid jne. Kolmanda grupi kassidel olid kõik samad probleemid, kuid avaldusid veel hullemalt. Katse lõppes neljanda põlvkonnaga, kuna kolmanda grupi kasside neljas põlvkond oli juba sündides viljatu.

Minu järeldus sellest katsest ja enda kogemustest on see, et mida rohkem me rohelist ja küpsetamata toitu sööme (või tarvitame seedeensüüme nö purgist), seda rohkem saab meie keha toota metaboolseid ensüüme, mistõttu kasvab organismi enesetervendamise ja taastumise võime. Ilmselt seetõttu on ka paljud teada-tuntud tervenemislood tihtilugu seotud toortoitlusega.

Et oskaksite valida häid ja kvaliteetseid seedeensüümide toidulisandeid, siis annan siinkohal mõned vihjed, kui tohib: kindlasti peaks toode sisaldama nelja põhilist seedeensüümi, milleks on lipaas (seedib rasva ja õli), amülaas (seedib suhkruid ehk süsivesikuid), proteaas (seedib liha ehk valke) ja tsellulaas (seedib rohelist ehk kiudaineid), kusjuures keha ise seda ei tooda. Seetõttu soovitataksegi kiudaineterikast toitu korralikult suus läbi närida.

Teiseks peaks vaatama, et seedeensüümidel oleksid pakendil märgitud aktiivsusühikud mitte milligrammid. Kvaliteetsed tooted on sageli ka 100% taimset päritolu ning GMO ja lisaainete vabad. Eestis on juba müügil väga kvaliteetseid seedeensüüme.

Kokkuvõtteks tahan öelda, et kui ma poleks ise hakanud aktiivselt oma probleemide põhjuseid ja nendele lahendusi otsima, siis oleksin tõenäoliselt täna umbes 150-kilone hingeldav, väsinud ja elurõõmutu mees, kes otsiks ilmselt abi juba ka arstide juurest."

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris.

Artikkel: Telegram.ee, küsitles Sander Soomaa

 

Veel huvitavat lugemist:

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Uskumatu kaalulangus!

Beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele!

Kaalulangetusmeetod, mille peale sa ise tulla ei pruugigi

Kuidas seedeensüümid kaalulangetuse ajal ja järel aitavad

7 moodust, kuidas seedeensüümid aitavad kaalu langetada

SEEDEENSÜÜMID – kas abimehed ka kaalulangetamisel

 

Kerli Djomina kirjutab: „SEEDEENSÜÜMIDEST – TOIDUST JA TOIDULISANDINA, KUIDAS ON MÕJUNUD?”

08.06.2020
Kerli Djomina kirjutab: „SEEDEENSÜÜMIDEST – TOIDUST JA TOIDULISANDINA, KUIDAS ON MÕJUNUD?”

„Seedeensüümidest - toidust ja toidulisandina, kuidas on mõjunud?”

"Aitähh kõigile niivõrd positiivse tagasiside eest, mis tuli pärast eelmist postitust. Rääkisin Teile, et on ülioluline hoida korras oma seedimine ja soolestik, sest paljud terviseprobleemid saavad alguse just sealsest tasakaalutusest. Rääkisin ensüümide tähtsusest ning miks me kannatame tänapäeval ensüümide puudulikkuse all ning mis võiks olla lahendus - elustiili muudatused, muutused toidulaual, kvaliteetsed toidulisandid. Täna räägin lähemalt seedeensüüme sisaldavatest toidulisanditest, kuidas need mulle mõjunud on, mis muutusi olen tähele pannud ja mida teen mina, et saada ka toidust rohkem ensüüme kätte. 

Suve keskel hakkasin võtma Enzymedica seedeensüümeDigest Basic. Tegemist on kvaliteetsete toidulisanditega. Tänu TheraBlend protsessile on need seedeensüümid aktiivsed kogu seedekulgla ulatuses, kus pH varieerub väga happelise ja aluselise vahel. TheraBlend protsess ühendab ensüüme sellisel viisil, et ensümaatiline aktiivsus oleks tagatud kogu pH skaalal. 

Ensüümid on kapsli kujul ja neid tuleb võtta üks kapsel söögikorra ajal. Kapsli sisu võib lahustada ka joogivees või segada toidu hulka juhul, kui see ei ole üle 40 C. Kui näiteks kapsli sisu segada jahtunud pudruga ja lasta sel mõnda aega seista, aegajalt segades, siis mõne aja pärast on järel vesine moodustis - nähtud katse. Ensüümid tegid oma töö. 

Võtsin ensüüme kaks nädalat väga korralikult ja pea iga toidukorra juurde (välja arvatud väiksemad vahepalad). Juba esimene nädal panin tähele pisemaid muutusi - kõht püsis kauem täis, pärast söögikorda ei olnud kõhus halba raskustunnet (seda esineb mul muidu üsna tihti), energiat oli rohkem. Teine nädal ei suutnud ma aga ära imestada milline energiapomm ma olin. Nagu alati, siis pärast pikka tööpäeva läksin trenni (ei armasta hommikuti treenida) ja iga trenn suutsin anda endast maksimumi. Mind-muscle connection toimis ülihästi.

Iga harjutuse juures suutsin maksimaalselt keskenduda, fookus oli alati paigas, jõudu jagus ja jäi ülegi. Pärast rasket trenni oli tunne, et teeks veel ühe jooksutiiru ka. Ainuke probleem oligi selle juures see, et see erksus kestis üsna kaua ja suutsin magama jääda tavaliselt alles pärast südaööd. Aga tegelikult polnud sellest midagi, sest sain ikkagi oma 7-8 tundi und kätte, kuna tööpäevad algavad tavaliselt 10-11. 

Mis siis juhtus?

Jäin haigeks ja põdesin esimest korda elus angiini. Kuna palavik püsis 39 ja ravimitega alla ei läinud, siis kirjutas mulle arst välja antibiootikumid. Mul oli tõesti väga halb olla ja olin kaks päeva täiesti pikali maas, ei saanud süüa ega juua (kurguvalu oli meeletu). Angiini väljaravimata jätmisel võivad aga tekkida erinevad tüsistused. Seega tegin kuuri läbi, kuigi ma polnud selle üle üldse õnnelik, sest olin just oma seedimise ja soolestiku eest hoolitsenud ning tundsin end väga hästi. Antibiootikumid hävitavad ju lisaks halbadele bakteritele ka hulganisti kasulikke ning rikuvad soolestiku tasakaalu. Nüüd oli minu organism jälle kurnatud ja nõrk. Kusagilt on kõrvu jäänud, et ühest antibiootikumikuurist taastumine võib võtta kuni pool aastat, enne kui soolestiku mikrofloora taastub.

Lisaks sellele jätsin ma mõneks ajaks ära kilpnäärme ravimid, mille arst oli välja kirjutanud. Retsept oli aegunud ja mõtlesin, et käin enne arsti juures kontrollis ära ja siis vaatan, kas on vaja edasi võtta. Sain aru, et tegin vale otsuse, kui kõik sümptomid hakkasid end taas ilmutama - hommikuti nägu ja silmalaud turses, seedeprobleemid, kuiv nahk, keha hoidis vedelikku kinni, pidev halb tuju, nõrkus, keskendmishäired. Üks nädal olin täitsa nagu udu sees, ehk teate seda väljendit brain fog. Päris hirmuäratav oli juba, sest see kogu kompott mõjutas juba ka töölkäimist. Tahtsin ainult istuda või pikali olla, sest ainuüksi kõndimine oli raske.

Nüüdseks on mu enesetunne palju parem. Hakkasin ka uuesti korralikult seedeensüüme tarbima. Viimasel ajal söön päevas kolm söögikorda, eriti kui on tööpäevad, sest vahepaladeks tihtipeale ei jää aega. Mõned muudatused olen teinud ka lähiajal tingituna uutest teadmistest ensüümide kohta. 

Vähem poolfabrikaate. Ma ei saa öelda, et ma neid üldse ei tarbi, kuid koju ostan neid pigem harva. Mulle meeldib osta puhast toorainet ja teha kõike ise nullist. Teinekord aga tuleb pasteedi või süldi isu ja neid tõesti ei hakka ise tegema. Minu külmkapist aga nii naljalt ei leia vorsti, sinki, viinereid. Saia-leiba ostan ka poest harva, riisigaletid ka maitsevad liiga hästi, et neist loobuda. Grillihooajal näiteks marineerin ise liha, väldin valmismarinaadis grilltooteid. Külas olles just ei pirtsuta, aga päris kõike ei söö ka.

Vähem liha. Viimasel ajal söön järjest vähem liha ning erinevaid lihatooteid. Lihaisu on oluliselt vähenenud, tihtipeale isegi kanaliha ei isuta. Minu põhilisteks valguallikateks on pigem munavalge ja erinevad piimatooted. Munast ei suudaks ma loobuda. Rääkisin enne antibiootikumidest. Antibiootikume ei tarbi me tegelikult ainult ravimitena, vaid saame neid ka tahtmatult oma igapäevase toiduga. Loomadele ja lindudele söödetakse neid ravimeid selleks, et ennetada liiga kitsastest pidamistingimustest ja vähesest hügieenist tulenevaid terviseprobleeme. Ostan poest liha võib-olla kord nädalas ja siis ka enamasti kanaliha. Ükspäev tuli aga näiteks kapsahautise isu ja selleks ostsin veisehakkliha. Minult on aga tihti küsitud, et kas ma liha ka söön, sest paljud söögikorrad on ilma selleta. 

Rohkem toortoitu. Seda olen ma hakanud nüüd viimasel ajal rohkem jälgima. Köögivilju ja juurvilju olen ma alati armastanud süüa, kuid varasemalt läksid need ikka korraks panni pealt läbi, eriti sügisel-talvel, mil keha nagu tahaks rohkem sooja toitu. Nüüd olen ma hakanud neid kasutama rohkem toorel kujul. Kui varem tegin omleti kõrvale vokitud köögivilju, siis nüüd teen kõrvale pigem värske salati. Mina arvatavasti ei suudaks hakata toortoitlaseks, kuid jälgin, et sööksin päeva jooksul lisaks kuumutatud toidule ka piisavalt palju kuumutamata. Seda seetõttu, et saaksin ka toidust piisavalt palju ensüüme kätte - ensüümid häivad juba 47 C juures.

Kas näiteks olete tähele pannud, et kui süüa lihaga koos ka hunnik värsket salatit, on kõhus palju kergem tunne, kui süüa liha näiteks ainult koos kartuli või kuumutatud köögiviljadega? Mina olen. See ongi seetõttu, et salatis olevad ensüümid aitavad seedimisele kaasa. Olen viimasel ajal kasutanud toorelt ka selliseid köögivilju, mida muidu oleme ikka harjunud sööma kuumutatult - kõrvits, suvikõrvits, kaalikas, punapeet. Mul on siiamaani sahvris veel vanemate aiast saadud kraami. Hoopis teine maitse on oma aia suvikõrvitsal ja paprikal, päriselt ka. Sügisel naudin ka alati koduaia õunu. Vot need on minu nõrkus! Võin 10 õuna ka järjest ära süüa, pole probleemi.

Pähklite, seemnete, kaerahelveste leotamine. Olen hakanud pähkleid ja seemneid enne tarbimist vees leotama. Mitte küll alati. Leotamine aktiveerib ensüümi fütaas, mis aitab lõhustada antitoitaineid, aidates oluliselt vähendada fütiinhappe sisaldust tera- ja kaunviljades ning pähklites. Samuti aitab leotamine vabastada kasulikke ühendeid, muutes seemned ning tera- ja kaunviljad paremini seeditavaks. Samuti olen taasavastanud üleööpudru. Segan purgis kokku kaerahelbed koos mandlipiima, jogurti ja chia seemnetega. Lisan ka maitseaineid. Hommikul on mõnusalt paks puder valmis. Panen peale lisandeid (enamjaolt sügavkülma varutud marju) ja lasen heal maitsta. See on ideaalne nendeks hommikuteks, kui tead, et pole aega kodus süüa. Siis võtad purgi kaasa ja sööd kuna saad. Tihti teen seda üleööputru ka enne trenni vahepalaks.

Idandamine. Taasavastasin selle meetodi, kui lugesin jälle idude kasulikkusest. Kui seeme puutub kokku veega, tärkab temas elu, energia ja elujõud. Idust saab alguse terve taim, selles on olemas kõik taime jaoks vajalikud toitained. Idandid sisaldavad suures kontsentratsioonis väärtuslikke ensüüme, aminohappeid, mineraalaineid, mikroelemente ja vitamiine. Mina idandan põhiliselt mungubasid. Mul on olemas kolmekihiline idandamisnõu, mis on väga mugav. Lihtsalt valan peale vee, see jookseb läbi kihtide ja koguneb alumisse anumasse. Vett kasutan tihti taimede kastmiseks. Kolme päeva pärast juba naudin mõnusalt krõmpse vitamiine täis idusid. Lisan omletile, salati sisse, võileiva peale. 

Võtan söömiseks rohkem aega. Tänapäeva kiire elutempo juures me sööme tihti käigupealt. Minule pole see kunagi meeldinud, kuigi mõnikord olen sunnitud seda tegema. Kunagi olin kiire sööja, aga nüüd on isegi pooletunnine lõunapaus minu jaoks liiga lühike. Kunagi Galileos näitas riike, kus elavad kõige tervislikumad inimesed. Kui õigesti mäletan, siis Prantsusmaa oli üks nende riikide seas ja seal rõhutati just seda, et söömiseks peab aega võtma ja et lõunapaus peaks olema vähema tund aega. Seedimine algab juba suus. Igat ampsu soovitatakse mäluda mitukümmend korda enne kui neelad. See on üsna raske aga viimasel ajal olen pööranud rohkem sellele tähelepanu.

Söömise ajal ei ole ka soovitatav tegeleda kõrvaliste asjadega. Kodus olles mulle ikka meeldib vaadata mingit seriaali või Youtube-i videosid, kuid tööl olles ma lõuna ajal enam telefoni nii palju ei näpi vaid keskendun toidule. Naudin toidu tekstuuri ja maitset. Olen pannud tähele, et kui ma keskendund ainult söömisele, siis ma saan toidust palju suurema rahulduse. 

Nüüdseks olen seedeensüüme korralikult tarbinud peaaegu kaks kuud ja olen väga palju positiivseid tähelepanekuid teinud. Siinkohal tahan aga mainida seda, et muudatused ei tule üleöö ja kindlasti ei tasu oodata, et nädalasest kuurist piisab. Tõsi, kergemat enesetunnet märkavad enamus peaaegu koheselt, kuid pikemaajalisel kasutamisel on seedeensüümidel lisaks kergemale enesetundele veel ka mitmeid teisi positiivseid mõjusid.

Kuidas see kõik siis mulle mõjunud on - seedeensüümid toidulisandina ja mõningased muudatused toidulaual? 

Pärast söögikorda kergem enesetunne ja ei mingit väsimust! Nagu juba mainisin, siis see on asi, mida märkab kohe. Toit peaks andma inimesele energiat. Kui tunned pärast söögikorda väsimust, siis suure tõenäosusega on ka Sinu organismis ensüüme vähe ja kogu energia kulub toidu seedimisele. Tihti olen ka ise tundnud toidukorra järgset väsimust, eriti teatud toiduaineid süües. Nüüd olen seda järjest vähem kogenud. Pärast söögikorda on enesetunne ikka üldiselt hea. Ka raskustunnet kõhus on järjest vähem tekkinud (praegusel ajal olen mõnikord õuntega liialdanud ja vahepala juures pole ensüüme juurde võtnud). Üleüldse on ka seedimine parem. 

Emotsionaalselt stabiilsem. Ma ei tea, kas see on seotud ensüümidega või on minu hormonaalne olukord paranenud või mõlemad koos, aga olen emotsionaalselt palju stabiilsem. Piinlik küll, aga vahepeal olin tõeline stressipundar, emotsioonid kõikusid üles-alla. Praegu tunnen, et stressi on vähem, olen palju rahulikum ja positiivsem. Naudin isegi neid mõnusaid vihmaseid sügisõhtuid ja üldse tunnen rõõmu pisikestest asjadest. 

Rohkem energiat ja jõudu. Eks päevad ei ole vennad ja ka minul on neid päevi, kus tahaks vaid kodus teki all magada. Siiski on neid päevi järjest vähem. Ma tunnen, et jaksan rohkem ja seda kogu päeva jooksul - nii tööl kui ka trennis. Eelmine nädal oli trenni osas intensiivne ehk panin oma keha proovile ja testisin oma jõunäitajaid. Uskumatult mõnus oli trenni teha. Üle pika aja tundsin, et jõudu on juurde tulnud. 

Parem taastumine. Viimasel ajal pole minu üllatuseks suurt trennijärgset lihasvalu tundnud, kuigi trennid on olnud intensiivsed. See tähendab vaid üht - lihased taastuvad paremini. Trennijärgselt on muidugi lihased valulikud ja väsinud, kuid kui varem tundsin pärast intensiivset trenni lihasvalu ülejärgmisel päeval, siis nüüd on see suhteliselt minimaalne. 

Maitsemeeled muutunud. Minu maitsemeeled on tegelikult juba ammu muutunud. Kui hakkasin rohkem tähelepanu pöörama oma toitumisele, siis märkasin üsna ruttu, et magusad kommid muutusid minu jaoks liiga magusaks ja isusid esines järjest vähem. Nüüdseks on maitsemeeled veelgi rohkem muutunud. Millegipärast vahepeal käsi haarab selle magusa kommi või piimašokolaadi järele. Pärast ühte kommi aga juba tunnen, et seda polnud vaja. Mõnikord hakkab lausa paha, sest liiga magus on. Pigem rahuldab minu isu Kreeka jogurt marjadega.

Viimasel ajal olen tähele pannud, et ka kohvi enam ei isuta nii palju kui varem. Olen alati joonud kohvi pigem maitse pärast. Varem jõin mõnikord ka päeval kohvi, aga nüüd joon küll reeglina ainult hommikuti ja seda ka tegelikult harjumusest. Mõned hommikud olen kohvi hoopis sooja taimeteega asendanud ja üldse ei tunne puudust kohvist.

Maitsemeeled on muutunud ka teravamaks. Näiteks ükspäev panin tähele, et tõesti koduaia suvikõrvitsal ja paprikal on hoopis teine maitse kui poeletilt ostetud variandiga. Tunnen paremini erinevate vürtside, ürtide maitseid toitude sees. Toidud on mõnusalt maitsekad. Pitsa ja hamburgeri järgi pole enam ammu isutanud. Pigem isutabki just selle värske kraami järgi. Muidugi omatehtud hamburger on hoopis teine teema. 

Need on põhilised muutused, mida olen mina tähele pannud. Loodan et sain kõik mõtted kirja. Tarbin seedeensüüme edasi ja jälgin oma keha, oma enesetunnet, oma isusid. Tahan näha ja tunda, millist mõju avaldavad need veelgi pikemaajalisemal kasutamisel. Detsembris lähen kindlasti uuesti ka kehakoostise analüüsile. 

Kindlasti pole muutuste põhjuseks ainult toidulisandid, kuid usun, et need on palju kaasa aidanud. Minu toidulaud oli ju ka varasemalt 80-90% puhas ja jälgisin enamus põhimõtteid ka varem, kuid nüüd ensüüme juurde võttes on enesetunne paranenud veelgi. Teoorias, mida rohkem saame ensüüme toiduga, seda vähem on ensüüme juurde vaja võtta, kuid olgem ausad - paha need meile ei tee ning mina leian, et pigem tasub investeerida kvaliteetsetesse toidulisanditesse (seedeensüümid ja probiootikumid), mis aitavad Sul paremini toidust omastada kõike head ja paremat (sealhulgas vitamiine ja mineraale), kui kulutada raha mitme erineva vitamiinipurgikese peale.

Kusjuures me isegi ei saa kunagi kindlad olla, kui palju reaalselt meie organism nendest vitamiinidest kätte saab, kui palju nendest üldse imendub, eriti kui meie soolestiku tasakaal on rikutud. Tahan veel ka ära mainida, et need on puhtalt minu mõtted ja arvamused. Sa ei pea minuga nõustuma, räägin vaid oma kogemusest. Ma lihtsalt olen seda meelt ja usku, et healthy gut = healthy mind!"

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Autor: Kerli Djomina. Tema blogi saad lugeda siit: http://kerlilifestyle.blogspot.com

 

Veel huvitavat lugemist:

Kerli Djomina kirjutab: uskumatu kaalulangus!

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Kõik peavad võtma ensüüme!

Proovi kvaliteetseid seedeensüüme ja vabane tüütutest seedemuredest! 

Enzymedica seedeensüümide “kasutusjuhend”

Beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele!

Kui kõht ei käi läbi, siis kaal ei lange - seedeensüümid aitavad

05.06.2020
Kui kõht ei käi läbi, siis kaal ei lange - seedeensüümid aitavad

Kui kõht ei käi läbi, siis kaal ei lange - seedeensüümid aitavad!

Minu nimi on Julia ja olen kohe saamas 32-aastaseks. Töö on mul istuv, töötan kodukontoris. Umbes kaks ja pool aastat tagasi ühe sõbraga vesteldes hakkasin kuidagi jutu käigus talle rääkima enda seedeprobleemidest ja tema ütles, et ta teab, et seedeensüümide võtmine on number üks asi, mis mind aidata võiks. Ta oli ise nende püsiv kasutaja, oli nende abil isegi kaalus alla võtnud ning teadis üldse seedimise toimimisest hästi palju.

Füüsiliselt olen ma aktiivne olnud pigem periooditi, nagu keskmine inimene ikka. Sel hetkel, kui ma seedeensüümidest kuulsin, olid mul trenn ja toitumine paigas, aga seedimine ei olnud korras ja tundsin, et seetõttu mul protsess aeglustuski - tahtsin oma üleliigsed kilod maha võtta!

Ma olen nii tänulik, et kui ma hakkasin seedeensüüme võtma, hakkas mul seedimine igapäevaselt toimima! Varasemalt oli mul tihtipeale kaks-kolm päeva vahet, kui ma tualetis ei käinud. Minu jaoks oleks normaalne teha seda igapäevaselt. Kui see nii ei ole, siis ma arvan kohe, et midagi on valesti. Mitmepäevase seedeprobleemi tõttu tekkis kõhtu raskustunne ja enesetunne oli ka paha, mis oligi kõhukinnisusest põhjustatud. Ja kui seedimine korralikult ei toimi on ju trennis ka palju raskem aktiivne olla.

Ma alustasin Enzymedica Digest Basic™ seedeensüümide võtmisega ja mingi hetk läksin üle Digest Goldi™ peale. Põhiline soov oli mul seedimine regulaarseks ja kaal normi saada. Nüüd on mul nii hea meel tõdeda, et enesetunne on palju parem, aga ka üleüldiselt on energilisem olla ja väsimust on vähem, mida ma ei osanudki seedeensüümide võtmise nö tagajärjena oodata. Mulle tundub, et treening, õige toitumine ja seedeensüümid toimivad koos väga hästi hea enesetunde saavutamisel.

Varasemalt märkasin ma ka pidevat energia langust pärast söömist. Kindlasti oli asi ka selles, et kogused olid valed, sõin palju rohkem, kui oleks pidanud. Ma olen selline inimene, kellel on kogu aeg kõht tühi, kogu aeg tahaks süüa! Hetkel järgin ma toitumiskava, aga ma tunnen küll, et kõht on täis kogu aeg. Seedeensüümide võtmisega on see toidukoguste tunnetamine mul küll kindlasti paremaks läinud. Aga ma näen, et kui ma enda toidukoguseid ei järgi, siis ainult seedeensüümide võtmisest ei piisa kaalu langetamiseks.

Kirjutamise hetkel olen ma viis nädalat stabiilselt teinud HIIT-treeninguid, järginud toitumiskava ning kasutanud seedeensüüme ja olen umbes kaks kilo alla võtnud. Pean aga ütlema, et praegu ma ei ole paar päeva seedeensüüme võtnud ja ma ei ole ka tualetis käinud! See vahe on koheselt tunda, et tänu seedeensüümidele toimis see protsess igapäevaselt.

Minu jaoks kõige olulisem ongi pigem see, et mul on tänu seedeensüümidele korrapärane seedimine ning ma olen aktiivsem ja tegutsemise energiat on palju rohkem. See, et pärast söömist väsimust ei tule, on veel boonus! Soovitan kindlasti nendel inimestel seedeensüüme proovida, kes on oma kõhuprobleemidega kimbatuses. Need inimesed, kes tunnevad väsimust pärast söömist ja üleüldiselt tajuvad, et pole piisavalt energiat, võivad ka seedeensüümidest abi saada. Vähemalt minu kogemuse põhjal. Kindlasti kasutan ise ka edaspidi Digest Goldi™!

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: erakogu

 

Veel põnevat lugemist:

Beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele!

Seedeensüümid - minu energilisuse allikas!

Olen oma pere seedeensüümidega nakatanud!

Enzymedica seedeensüümide “kasutusjuhend”

Proovi kvaliteetseid seedeensüüme ja vabane tüütutest seedemuredest! 

ÜLLE LUGU - MIKS PEAKS TARVITAMA SEEDEENSÜÜME

03.06.2020
ÜLLE LUGU - MIKS PEAKS TARVITAMA SEEDEENSÜÜME

Miks peaks tarvitama seedeensüüme?

Olen Ülle, 48-aastane. Käin tööl ja tegelen ka spordiga, täpsemalt fitnessiga. Nüüdseks juba peaaegu kaks aastat tagasi pakkus üks tuttav mulle proovimiseks Enzymedica seedeensüüme. Selleks hetkeks teadsin ainult nendest ensüümidest, mida organism ise toodab, aga ensümaatilistest toidulisanditest polnud varem midagi kuulnud. Tollel hetkel tegelesin fitnessiga just väga intensiivselt ning selle juures on toitumisel väga tähtis roll. Enzymedica kaubamärgi koostis avaldas muljet ning ka juurde loetud info tundus põnev. Seega otsustasin proovida.

Esimestel päevadel ma midagi väga erilist ei kogenud. Kuna mul tavaliselt märgatavaid seedeprobleeme ei esine ja olen üle keskmise energiline niigi, siis esialgu justnagu ei muutunud midagi. Aja jooksul panin siiski tähele, et kui varasemalt oli aeg-ajalt esinenud olukordi, kus olin peale suuremat söömist või siis nö valede toitude ja valede koguste tõttu siiski mitte nii väga energiline, siis seedeensüümide kasutamisega olid need olukorrad jäädavalt kadunud. Võiks isegi öelda, et seedeensüümid tekitasid peale söömist sellise kergustunde nagu polekski just äsja söönud. Päris hämmastav, kui praegu järele mõelda!

Võin ka öelda seda, et tunnetuslikult mõjusid seedeensüümid ka spordi teemal. Ma küll otseselt ei mõõtnud oma tulemusi nö „enne ja pärast“ kuid tundus, et suutsin trennis rohkem pingutada ning ei toimunud päeva jooksul „ärakukkumisi“. Jõudu ja energiat oli kindlasti rohkem. Samuti pole enam esinenud suuri isutamisi mingite ebatervislike toitude suhtes nagu varasemalt ikka aeg-ajale ette tuli.

Nagu tänapäeval järjest rohkem öeldakse – seedesüsteem on meie teine aju ja kui sellega on kõik korras, saame nautida parimat elukvaliteeti. Inimesed võiksid selle peale rohkem mõelda, kui nad kogevad erinevaid seedimisega seotud tervisehädasid nagu nt erinevad toidutundlikkused. Sageli ei minda arsti juurde probleemi põhjust välja selgitama, vaid pigem proovitakse kohe mingeid toiduaineid menüüst välja visata või sukeldutakse erinevate äärmuslike dieetide maailma.

Samas olen ka kuulnud, et iga kord ei saa ka perearstilt kohe abi, vaid peab selleks muid võimalusi otsima. Selge on see, et meil kõigil on organismis ensüümipuudulikkus, kasvõi seepärast, et sööme liialt palju ja liialt sageli töödeldud toitu, mille seedimiseks peab keha suures koguses seedeensüüme lisaks tootma ja nagu ikka, millegi muu arvelt. Noortel, kuni 35-aastastel ei pruugi see veel vaevustena avalduda kuid vanemaealistele soovitan kindlasti seedeensüümi tooteid proovida.

Minu põhimõte on alati olnud, et inimene peaks kõik vajalikud toitained, vitamiinid ja mineraalained kätte saama toidust, ka sportlaste puhul. Spordimaailmas siiski tundub, et tarvitatakse üsna kergekäeliselt lisaks igasuguseid kunstlikke proteiinitooteid, saamata aru, et suurema koguse sissesöömine ei pruugi alati tähendada, et organism rohkem proteiini ka tegelikult kätte saab ja ära kasutab. Seevastu seedeensüümid on palju ohutumad, puhtamad ning mõeldud just selleks, et sissesöödud toit ka korralikult imenduks ehk kehale kättesaadavaks muutuks. Seega, kui saad toidust rohkem kätte nii vitamiine kui toitaineid, tõuseb ka energiatase ning seeläbi ka sportlikud sooritused.

Meie toidulaud on viimaste aastakümnetega väga oluliselt muutunud. Vaadake, mida meil toidupoodides peamiselt müüakse. Toodete koostiseid lugedes on seal rohkem kõike muud kui kehale vajalikke toitaineid. Seda protsessi ilmselt enam ümber pöörata pole võimalik ja julgemad meie seast nimetavad seda lausa ülemaailmseks toidukriisiks. Juba ainuüksi seetõttu vajame seedeensüüme toidulisandina juurde, et sellest piskust siis maksimaalne kätte saada ja tagada kehale eluks vajalikud toitained.

Lõpetuseks tahan öelda, et olen järjepidevalt peaaegu kahe aasta jooksul tarvitanud igapäevaselt Enzymedica toodet Digest Basic™, mis on toetanud mu seedimist ning seeläbi ka kogu tervislikku seisundit (olles tegelikult Enzymedica valikust kõige leebematoimelisem) ning kavatsen seda samal eesmärgil kasutada ka edaspidi.

Meile on antud üks sõiduvahend eluks, hoidkem ja hooligem sellest :)

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pildid: Erakogu. Fotograaf: Karl Saare

 

Veel huvitavat lugemist:

Moonika lugu: Olen oma pere seedensüümidega nakatanud!

Laura lugu: beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele!

Kuidas valida parimad seedeensüüme? Tea, mille eest maksad!

Miks on seedeensüümid sinu kehale vajalikud?

Enzymedica seedeensüümide kasutusjuhend

 

Beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele!

02.06.2020
Beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele!

Beebikõht ja seedeprobleemid kadunud tänu seedeensüümidele!

Mina olen Laura, kirjutamise hetkel 27-aastane noor, elurõõmus ja tervislikku eluviisi armastav naine.

 

Ma ei ole selline inimene, kes usub müügihitte, mida igalpool reklaamitakse. Ma pean alati kõik enda peal ära proovima ja seedeensüümidesse ma tõesti väga usun.

Kuna ma olen korra sünnitanud, mis sest et juba seitse aastat tagasi, siis nagu ikka, mulle kui naisele on kehakaal ja välimus väga olulised. Mul oli pikka aega see kangekaelne “beebikõht”, mis mitte kuidagi ära kaduda ei tahtnud.

 

Lisaks olid mind juba aastaid vaevanud väga tugevad seedeprobleemid. Vahel juhtus nii, et käisin soolestikku tühjendamas vaid kord nädalas ja ma isegi ei liialda!

Enne koroona tulekut tegin pea iga päev jõusaalis trenni. Koroona tulekuga pidin leidma alternatiive jõusaalile.

 

Hakkasin väljas jooksma ja rattaga sõitma. Jaanuaris alustasin ka Viljandi kehastuudios EMS-treeningute ning LPG-massaažiga, kus koroona ajal sain käia umbes kord nädalas. Enzymedica seedeensüümideni jõudsingi kehastuudio kaudu, kus need müügil olid.

 

Umbes aasta tagasi olin ma näinud neidsamu seedeensüüme internetis ja olin nende suhtes väga skeptiline.

Mõtlesin, et need on kallid ja pole ilmselt seda raha väärt. Minu treener kehastuudios aga kiitis neid väga, kuna ta ise ka kasutab neid.

Seega otsustasin proovida ning ma ei kahetse! Ostsin märtsi alguses koheselt suure purgi Digest Basic™ seedeensüüme ja täna saan ma öelda, et Enzymedica seedeensüümid on KINDLASTI seda raha väärt.

Väga tihti oli mul varem enesetunne pärast söömist kehv, kõhus ja üldse kehas oli väga raske olla. Tundsin, et toit ei seedinud ära, nagu lihtsalt seisaks kõhus.

Lisaks sellele märkasin, et kõhukinnisus, mille käes juba varasemalt vaevlesin, läks raseduse ajal veel hullemaks. Seetõttu juba enne seedeensüümide avastamist hakkasin oma toidulauda vaatama nii, et mida ma sealt välja peaksin jätma.

Kõige rohkem muret tekitasid mulle sealiha ja jahutooted, mille olen oma menüüst peaaegu et kõrvaldanud. Sellegipoolest ei läinud mul seedimine korda.

Varasemalt olin ma ka sellistes olukordades, kus oli pikem sõit ees ootamas ja ma pidin juba ette mõtlema, mida ma süüa ei tohi, sest ma teadsin, et mul on siis kõhus paha olla ja ma ei tahtnud sellega riskida.

Tahad ju reisimist nautida! Nüüd, tänu seedeensüümidele, mul neid probleeme enam ei ole. Mul ei ole ka seda hirmu, et äkki hakkab mul reisi ajal söödud toidu tõttu kõht valutama ja mul on kehv olla.

Ma söön päevas kaks suuremat tervislikku toidukorda ja nendega koos võtan ka seedeensüüme. Umbes nädal läks aega, kui ma hakkasin oma seedimises vahet tundma.

Nüüd naudin, kuidas pärast söömist on enesetunne väga hea ja saan vabalt oma igapäevatoimetustega edasi tegeleda. Ja mis võib-olla on üks kõige olulisemaid muutusi - ma käin nüüd iga päev WC-s soolestikku tühjendamas!

Läksin isegi ükskord kehastuudiosse ja ütlesin, et: “ma ei tea, mis imekapsleid te mulle müüsite, aga ma käin kogu aeg tualetis ja “lasen” ennast peenikeseks!” See on midagi uskumatut minu kogemuses!

Ma olen pigem väike inimene - 165 cm pikk ja 53 kilogrammi kerge. Aga kahe kuuga on minu keha nii palju muutunud, et ma kaalun praeguseks 50,4 kilogrammi!

 

Ma olen nii rahul sellega, milline mu keha nüüd välja näeb. Mu naba ümbermõõt on vähenenud 10 sentimeetrit! See ei tulnud ainult keharasvast, vaid ka punnis kõhust, mis tuligi seedimata toidust.

EMS õpetas mind ka rohkem vett jooma. Kui ma varem jõin umbes klaasi päevas, siis tänaseks on see kogus kuni kaks liitrit.

Olen kindel, et EMS, vee joomine ja seedeensüümid käsikäes mul sellest kõhupunnist konkreetse, lameda ja sileda alakõhu vormisidki.

 

Kuna ma olen selline inimene, kellele ei meeldi igasugu siirupeid juua, siis minu jaoks on see nii suur pluss, et Enzymedica seedeensüümid on just kapsli kujul.

Minu puhul ei toimiks see, kui ma peaksin midagi jooma enne sööki või toidu sisse lisama. Kapsel on nii mugav - neelad lonksu veega alla ja hakkad sööma! Ma olen proovinud väga palju igasugu detox-siirupeid ja teesid ja need lihtsalt ei maitse mulle!

Minu kogemuses saavad inimese enesetunne ja välimus paraneda siis, kui tervislikud elustiilivalikud ja seedeensüümid käivad käsikäes, ainult seedeensüümide võtmisest ei piisa.

Enda keha peab õppima kuulama, kuid seedeensüümide kasutamine teeb selle palju lihtsamaks! Olen märganud, et ilmselt tänu seedeensüümidele on mul näksimisisud ära kadunud.

Ei ole enam seda, et kui laual on kommikauss, siis ma tahaks selle tühjaks süüa. Varem oli lihtne terve šokolaaditahvel korraga kuskil salaja ära nosida.

Veel olen märganud, et tänu seedeensüümidele saab mul kõht palju kiiremini täis.

Näiteks valmistasin ühel õhtul kell kuus kanavrapi ja pool kümme tundsin ikka veel täiskõhutunnet. Minu jaoks on väga oluline paar tundi enne magamaminekut mitte süüa ja seedeensüümid aitavad hoida kõhu kauem täis, mistõttu ma ei peagi selle pärast muretsema.

Mulle tundub, et tänu sellele ongi need näksimised ära jäänud, sest keha saab tänu korralikule seedimisele toidust palju paremini vajalikud toitained kätte ja siis ei tekigi vajadust näksida või uut toidukorda ootama jääda.

Ma ei söö eriti neid toite, mis tihtipeale inimestel toidutalumatusi tekitavad, aga sellegipoolest ma tean, et ma ei saaks ilma seedeensüümide võtmiseta hakkama.

Olen testinud, et kui ma võtan üks päev ilusti ensüüme, siis mul on hea olla. Ning kui näiteks järgmine päev lähen tööle ning unustan purgikese kaasa võtta, siis ma ikka päev otsa vaevlen pärast lõunasöögi söömist.

Nüüd ma võtan alati seedeensüümid ka tööle kaasa. Ei ole nii, et kodus võtad ja tööl mitte. Tänaseks on mul seedeensüümipurk kogu aeg kotis.

Enzymedica Digest Basic™ on kergetoimeline ja mulle sellest piisab! Võib-olla sellepärast, et ma olen väike naine ja mul pole tugevamat vaja.

Või ei olegi minu seedeprobleemid nii tugevad. Aga nüüd ma saan proovida Digest Goldi™ ja vaadata näiteks jaanipäeva ajal, kas need lubavad mul näiteks raskemini seeditavat šašlõkki süüa.

Saan aru, et Enzymedica erineva toimega tooted ongi loodud erinevate inimeste jaoks, nii et igaüks peab endale ilmselt ise õige leidma. Lisaks on oluline võtta neid püsivalt, et muutusi märkama hakata.

Ma võin käsi südamel öelda, et olen leidnud seedeensüümide näol enda kehale parima lahenduse.

Olgem ausad, ega naised ju oma seedeprobleemidest avalikult sõprusringkonnas ei räägi.

Me püüame ikka kuidagi omapäi selle probleemiga hakkama saada. Aga nüüd, kui ma olen lahenduse leidnud, tunnen, et sellest ei ole enam imelik rääkida.

Ma teen enda Instagramis ka vahel pilti koos seedeensüümidega, sest ma päriselt tahan, et kõik teaksid, mis need seedeensüümid on.

Inimesed on vahel kartlikud uute asjade proovimise suhtes, aga kuna ma olen enda nahal need ära proovinud, siis ma tahan seda infot ka teistega jagada.

Mul on nii hea meel, et ma seedeensüümid enda jaoks leidsin ja et ma selle esimese ostu tegin! Kõigele lisaks meeldib mulle väga, et Enzymedica seedeensüümid ei sisalda mingeid lisaaineid ega nö muinasjutte, vaid et see on reaalsus, mis päriselt toimib!

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pildid: erakogu

 

Veel põnevat lugemist:

TOP 7 - Miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Kerli Djomina: USKUMATU KAALULANGUS

Peetri lugu: KUIDAS MA ENDA ÜLEKAALU PÕHJUSE TEADA SAIN NING SELLE LIKVIDEERISIN

Toidutalumatus on ensüümipuudulikkuse tagajärg 

Proovi kvaliteetseid seedeensüüme ja vabane tüütutest seedemuredest!

PROBLEEMIDETA JA "KERGUSTUNDEGA" ÕNNELIK LAPSEOOTUS

01.06.2020
PROBLEEMIDETA JA "KERGUSTUNDEGA" ÕNNELIK LAPSEOOTUS

Probleemideta ja "kergustundega" õnnelik lapseootus

Reili Miggur – kirjutamise hetkel 33-aastane, esimese lapse ootel.

Umbes aasta algul hakkas minu tutvusringkonnas levima info seedeensüümide kohta, vist oli Facebookis ka mingi jagamismäng või midagi taolist, igal juhul püüdis see mu tähelepanu. Tekkis küsimus - mis asjad need veel on? Leidsin inimese, kelle käest täpsemalt nende kohta küsida ja uurida. Jutt oli väga hea, kuid otsustasin enne ostmist ennast ka natuke harida - käisin ensüümiloengut kuulamas. Sealt sain vajalikud teadmised ühest kohast kätte.

Kuigi ma enda puhul otseselt ühtegi kasutegurit algselt ei näinud, mõtlesin siiski enda peal järgi proovida, kas räägitu peab paika. Kuulan oma keha ning keha seda justkui küsis, muidu ei oleks ma ju nendeni jõudnud. Enda teada ei olnud mul ühtegi kaebust, mille puhul seedeensüümid võinuks aidata, näiteks toidutalumatusi või seedehäireid. Mind hakkas huvitama pigem see pool, et mul on ehk võimalus toidust rohkem kätte saada. See kõik toimus raseduse teise trimestri alguses, põhiliselt neljandal kuul.

Proovisin esimese tootena Digest Spectrumit™ ning juba kahe päevaga oli esimene mõju tuntav – käisin rohkem WC-s ehk siis seedimisprotsess oli palju kiirem. Siis läksin üle Digest Goldi™ peale. Kogesin esimest korda elus tõelist kergustunnet oma kehas (vaatamata sellele, et olin ju kaksi, mitte enam üksi). Umbes 1,5 kuuga hakkasin oma keha (soolestikus toimuvat) hoopis paremini tunnetama kui varasemalt. Sain aru, et pole vajadust ennast igal toidukorral kurguni täis toppida ning raskustunne peale söömist puudus täielikult.

Hakkasin ka tasapisi aru saama sellest, millised toidud mulle tegelikult ei sobi, näiteks löövad kõhu punni, tekitavad gaase ja kehva ning rasket enesetunnet. Kui sul on olnud siiani selline „nii ja naa“ seedimine ja sa pole kunagi kogenud seda imelist kergustunnet, siis sa ei oska ka vahet teha, mis sulle täpselt kuidas mõjub. Näiteks avastasin, et olen tundlik piimatoodete suhtes (võib-olla on see ka seotud rasedusega). Ühesõnaga, ma ei soovi enam süüa ilma seedeensüüme tarvitamata. Sedasama olen kuulnud ka teistelt tuttavatelt, kes seedeensüüme tarbivad.

Inimesed võiksid endale teadvustada, et me ei saa enam tänapäeval toidust kuigipalju organismi jaoks vajalikku kätte. Esimese asjana võiksime valida toiduks täisväärtuslikumat toorainet. Teiseks võiks aru saada, et isegi enda koduaias kasvatatud kurgist ei pruugi me 100% vitamiine ja toitaineid kätte saada, kuna oleme eelnevalt juba oma seedesüsteemi ära kurnanud küpsetatud toidu suure osakaalu tõttu menüüs, lisaks veel stressi, e-aineid sisaldavate töödeldud toiduainete söömise kui ka ebatervislike harjumuste ja pahedega.

Keha näeb juba üldiselt väga suurt vaeva, et toidust kõik vajalik kätte saada, eriti veel rasedana, kui oled oma kehas veel lisaks kasvatamas uut elu. Arvan, et on igati mõistlik tarbida häid ja kindlasti kvaliteetseid abimehi seedeensüümide näol, kelle tööks ongi just toidu seedimine ning vitamiinide ja toitainete omastamine. Olin ju isegi alguses arvamusel, et minul neid küll tarvis pole, nüüd mõtlen kardinaalselt teisiti. Sa ei saa enne otsustada, kas need toimivad või mitte, kui sa pole kordagi proovinud.

Kindlasti tuleks neid tarvitada vastavalt juhistele kolm korda päevas ehk iga söögikorraga ning sööki nautides ja hoolsalt mäludes. Võta see aeg iseendale, eriti veel rasedana. Päriselt, see on oluline. Ära jäta seedeensüümide võtmist pooleli, kui sa kohe, mõne päeva või nädalaga erilisi muutusi ei märka, sest keha võib vajada aega aru saamaks, et abivägi on kohal ja aitamas. Ära unusta teha pidevalt võrdlusi, kuidas oli enne ja kuidas on nüüd. Öeldakse ju, et kui saad mingile probleemile lahenduse, siis sa unustad väga kiirelt, et sul üldse probleem oli ja mis sind tegelikult aitas.

Minu puhul olid arstid raseduse alguses üsna skeptilised ja arvasid, et mu raua tase veres langeb ning raseduse lõpuks tekib organismis rauapuudus, kuid viimaste analüüside põhjal on kõik korras, pole mul midagi viga. Olen seega õnnelik rase, kuid olen selleks ka ise midagi teinud, kasvõi seedeensüümide juurdevõtmisega. Päris valus on lugeda naistest, kellel on raseduse ajal meeletud kõrvetised, kellel jälle kõht täiesti kinni ja samas on see justkui rasedusega kaasnev normaalsus, et igal konkreetsel raseduse perioodil on see või teine probleem kimbutamas.

Millegipärast ei tea mina nendest probleemidest mitte midagi! Jälle jõuan sinnani, et ma ei tea täna küll ühtegi põhjust, miks peaksin seedeensüümide võtmise lõpetama. Seda enam, et praegu toimub minu kehas niigi iga päev tohutult muutusi, millega hakkama saada ning mul on teadlikkus, et seedeensüümid mind selles kõiges aitavad.

Paljud kurdavad, et neil on raseduse ajal energiat vähem ja väsivad kiiremini. Kuigi olgem ausad - energia puudulikkuses on suur osa inimesi üldiselt. Mina ei saa selle üle kurta – kuigi kehakaalu on juurde tulnud, tunnen end sama energilisena kui enne rasedust. Lisaks ei ole mul olnud terve raseduseaja ka mitte mingeid erilisi isusid nagu teistel. Kes tahab soolast, kes magusat, kes kõike läbisegi. Võib-olla ainult see, et raseduse alguses, kui ma veel seedeensüüme ei võtnud, oli raskem teha valikuid, mida üldse süüa soovin.

Kui sa natukenegi süvened, mida keha sulle ütleb ning uurid toitumise kohta, siis saad aru sellest, et isud tekivadki eelkõige seetõttu, et sul on mingi toitaine puudulikkus. Seega, kui sa annad oma kehale seedeensüümide näol võimaluse toidust rohkem kätte saada, siis tõenäoliselt ei saa ka tekkida mingit puudulikkust.

Selleks, et seda mõista, ei pea olema rase, kuigi raseda jaoks võib sellel suurem tähtsus olla kui teistel. Ilmselt seetõttu hoiatavad ka arstid rasedaid, et ei tekiks teatud ainete puudulikkusi ja soovitavad lisaks tarbida igasuguseid toidulisandeid. Mõelge, kui palju tervisehädasid jääks olemata, kui mitte kellelgi ei tekiks ühtegi puudulikkust! Lisaks veel kerge ja mõnus olemine, sest seedimine on korras.

Käisin ka vahepeal reisimas. Tavaliselt isegi Euroopas reisides kipub kõht alati trikitama, kuid nüüd käisin idamaal, sõin igasuguseid võõraid, vürtsiseid ja huvitavaid toite ja kõik oli korras, jälle tänu seedeensüümidele.

Kokkuvõtvalt, soovitan teha nagu mina tegin – vaadake/kuulake kõigepealt ensüümiloengut ning saage teada teoreetiline pool ja vajalikud teadmised. Seejärel proovige julgelt seedeensüümi preparaate (ise saan soovitada just Enzymedica omi, teisi pole proovinud). Ilmselt on neid igasuguse kvalteediga müügis nagu näiteks vitamiinegi.

Väga suurt tähtsust omab nii koostis, kui tootmise kvaliteet. Olen kuulnud, et osadel seedeensüümi tootjatel on kirjas, et rasedatele mitte soovitatav ja see on tõenäoliselt selle pärast, et need tooted sisaldavad muuhulgas ka mingeid lisa- või täiteaineid. Harige ennast ja saage teada, mida tegelikult tarbite või tarbima peaksite. Kui vähegi soovite kogeda kergustunnet ja energiat, siis proovige ära!

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: Erakogu

 

Veel huvitavat lugemist:

Enzymedica seedeensüümide kasutusjuhend

Inimene peab ennast igas eas hästi tundma!

Proovi kvaliteetseid seedeensüüme ja vabane tüütutest seedemuredest! 

KUIDAS VALIDA PARIMAID SEEDEENSÜÜME? Tea, mille eest maksad!

Seedeensüümid tagavad toitainete imendumise!

Toitumisnõustaja Ene Spriit kirjutab: „Inimene peab ennast igas eas hästi tundma!“

28.05.2020
Toitumisnõustaja Ene Spriit kirjutab: „Inimene peab ennast igas eas hästi tundma!“

Inimene peab ennast igas eas hästi tundma!

Olen Ene Spriit, „daami ikka jõudnud“ toitumis- ja tervisenõustajana. Tööga seoses jõudsin ka ensüümide teemani. Nimelt hakkasin 2015. a. koostöös Synlab laboriga pakkuma klientidele võimalust teha toidutalumatuse teste, mille tulemuste põhjal ma kliente nõustan. Kui ma hakkasin toidutalumatuse kohta uurima, lugema ja kuulama erinevaid loenguid, siis sain aru, et ükskõik, kust ma alustan, jõuan ikka ensüümideni välja. Inimestel võib esineda väga erinevat tüüpi toidutalumatusi- ja- tundlikkust ning need võivad avalduda erinevate kaebustena. Kes kurdab puhituste, kes gaaside, kes kõhulahtisuse või hoopis kõhukinnisuse üle. Minu nelja aasta praktika on näidanud, et kõige rohkem esineb talumatust piimatoodete suhtes, samuti muna, nisu ja odra, sageli ka pärmide ja seente tundlikkust.

Inimesed on teadlikud laktoositalumatusest: laktoositalumatus tähendab, et inimese organism ei tooda piisavalt laktaasi, mis on laktoosi lõhustav ensüüm. Toidutundlikkuse korral jääb alati teemaks, kas enne oli „muna või kana“, see tähendab, et kas talumatus on tingitud ensüümide puudulikkusest või on seda põhjustanud mõni muu tegur. Näiteks võib soolestiku limaskest olla põletikuline ja kahjustunud, mistõttu satuvad lõpuni seedimata toiduosakesed vereringesse, kuhu need kindlasti sattuda ei tohiks.

Toidu lõpuni seedimine võib olla takistatud ka seetõttu, et organismil ei jätku piisavalt kehasiseseid ensüüme käivitavaid kofaktoreid, milleks on muuhulgas vitamiinid ja mineraalained nagu näiteks C- ja B-vitamiin või magneeium ja tsink. Klientide menüüsid analüüsides tuleb väga sageli välja, et puudu jääb just eelpoolnimetatud vitamiinidest ja mineraalainetest.

Seedeensüümide aktiveerumiseks on vaja ka õigeid tingimusi. Lisaks vitamiinidele ja mineraalainetele vajavad need õiget pH-taset (igas etapis ja iga ensüümi puhul on need erinevad), õiget temperatuuri, niiskust (loe vett), teisi koensüüme (nagu näiteks Q10). Seega, igal juhul on küsimus selles, et seedeensüümid ei saa teha oma tööd – kas siis sellepärast, et neid ei toodeta piisavalt või siis sellepärast, et miski takistab neil oma tööd teha.

Kõikidele oma seedeprobleemidega klientidele olen alati soovitanud – seedeensüümid on toidulisand, mida on vaja kindlasti tarbima hakata! Vanuse lisandudes kõik meie organismi süsteemid väsivad ja ei tööta enam nii nagu nooruses. Erandiks ei ole ka seedesüsteem ja eelkõige kõhunääre (pankreas), mis toodab suurema osa seedeensüümidest. Just selle tõttu on tarvis tarbida seedeensüüme lisaks. Olen ise neile seejuures eeskujuks. Tuttavad on minult küsinud, et mis kreeme ma kasutan, et mul nii vähe kortse on ja nahk näeb välja pehme ning sile. Kui olen vastanud, et ma kreeme praktiliselt ei kasutagi, siis küsitakse, et mida sa siis teed.

Minu retsept on selline:

  • joon vett,
  • söön võimalikult puhast tasakaalustatud toitu,
  • tarbin häid seedeensüüme (Digest Gold),
  • liigun piisavalt,
  • laulan,
  • tarbin kuuridena teatud toidulisandeid, nt Q10, mis on koensüüm ja mida keha samuti vanuse lisandudes enam korralikult ise ei tooda või kvaliteetseid vitamiine ning mineraalaineid. Seedeensüümid on seega toidulisanditest ka minu jaoks number üks, sest nii toidu kui ka toidulisandite omastamiseks on need hädavajalikud.

Seedeensüümid ongi vajalikud selleks, et kõik, mis suust siseneb, lõhustuks korralikult ja toitained jõuaksid keha kõikidesse rakkudesse.

Ise alustasin seedeensüümide toodete proovimist firma Enzymedica Digest Basicust™. Kõige lihtsam on seedesüsteemi tööd hinnata, vaadates WC-potti, milline näeb välja väljaheide (selle hindamiseks on olemas ka Bristoli Kuningliku Haigla arstide poolt välja töötatud Bristoli skaala). Kui hakkasin kasutama Digest Basicut™, siis märkasin, et väljaheites polnud enam seedimata toiduosakesi, samuti tuli juurde energiat. Olen proovinud mitmeid Enzymedica tooteid ja ka mõnda teise firma ensüümpreparaati, aga viimased jäid mulle nõrgaks. Mina olen peale mitmete erinevate ensüümpreparaatide proovimist jäänud tarbima Digest Goldi™ ja olen sellega väga rahul.

Kirjutan siinkohal oma „ahhaa“ kogemusest seoses Digest Goldiga. Kui olin umbes kuu aega seda ensüümpreparaati tarbinud, avastasin, et niipea kui ma voodisse lähen, jään kohe magama ning ei ärka ka enam öösiti kella 2-3 ajal üles. Tavaliselt oli siis väga raske uuesti uinuda. Nüüd, kui ma ka vahest korra ärkan, jään kohe uuesti magama. Hakkasin muidugi mõtlema ja analüüsima, et millest selline meeldiv muutus on toimunud. Kuna ma ei olnud teinud oma elukorralduses või toitumises või toidulisandite võtmises mitte ühtegi muud muudatust peale Digest Goldi tarvitamise, siis järeldasin, et selle muutuse põhjustaski Digest Gold™.

Mõni aeg hiljem otsustasin oma järeldust siiski üle kontrollida. Nimelt läksin reisile ja jätsin ensüümide purgi koju. Kui nädala pärast koju naasesin, hakkasid jälle uinumisprobleemid pihta. Hakkasin siis uuesti korralikult Goldi tarbima ja sain jälle rahulikult ja sügavalt magada. Sain enda jaoks kindla tõestuse, et minule mõjub see toode selliselt.

Klientidelt, kes on hakanud seedeensüüme lisaks tarbima, olen saanud erinevat tagasisidet. Väga paljudel inimestel on probleeme kõhukinnisusega, osa neist on saanud oma kõhu taas korda vaid vee joomise ja Digest Basicuga™, teistel on vaja olnud võimsamaid abimehi nagu Digest Spectrum™ või Digest Gold™. Paljud kliendid on vabanenud kõhupuhitustest, teised on väitnud, et energiat on rohkem. Piimatoodete talumatuse puhul olen soovitanud Enzymedica Lacto toodet, mis erineb apteekides müüdavatest toodetest selle poolest, et sisaldab lisaks ühele ensüümile – laktaasile, veel ka palju teisi tähtsaid seedeensüüme, mis tagavad kogu toidu seedimise, mitte ainult probleemse laktoosi lõhustumise.

Apteegis ringi vaadates on ensüümitoodete valik ikka üsna kehvakene, sisaldades kas siis ainult ühte konkreetset seedeensüümi või siis on tegemist loomset päritolu ensüümidega, mis on oma olemuselt taimsetest mitmeid kordi nõrgema toimega ning mis ei ole ka tegelikult mõeldud toidu seedimiseks, sest neid tuleb võtta hoopis tühja kõhuga. Neid kasutatakse eelkõige siis pankrease haiguste korral.

Vanemaealiste klientide puhul on tihti probleemide algpõhjuseks vähene vee joomine ja väga ühekülgse toidu söömine terve elu vältel. Lapsest saati oleme söönud vaid kartulit ja liha või kartulit ja hakklihakastet ning makarone. Sellise toitumisega, kus värskest ja hapendatud toitudest on olnud suur puudujääk, on ilmselge, et seedeensüümide kehasisene tootmine on puudulik. Eelnevat meenutades, et ka näiteks C-vitamiini saame eelkõige värskest toortoidust.

Kõrvalprobleemiks on tihti ka maohappe vähesus, mis omakorda põhjustab teisi probleeme ja kaebusi. Maohape on vajalik, et hakkaks korralikult tööle maos olev ensüüm pepsiin, mis seedib just liha ehk valku. Kui maohapet pole piisavalt ja valkude lõhustamine on puudulik, on toit liiga kaua maos ja võib minna seedekulglat läbides riknema, põhjustades halvalõhnalist gaasi ja väljaheidet. Ühesõnaga, praeguste vanemaealiste probleemide jada on ühelt poolt alguse saanud juba lapseeas omandatud ebatervislikest toitumisharjumustest, vähesest vee joomisest ja teiselt poolt seedesüsteemi ning kogu organismi üldisest kurnatusest ja vähenenud tootmisvõimekusest.

Mina soovitan kõikidele lugejatele proovida seedeensüüme lisaks tarbida kolmel põhjusel:

1. Tunne oma keha! See tähendab, et kui sul on puhitused, gaasid, kõhuvalu peale söömist, kõht on vahest lahti ja siis jälle kinni, või on kogu aeg lahti või kogu aeg kinni, väljaheites on seedimata tükid, siis see ei ole normaalne. Pigem on need sümptomid, et seedimisega on midagi korrast ära. Esimese asjana mõtleksin siin seedeensüümide tarbimise peale.

2. Toidust toitainete ja vitamiinide omastamine, eriti vanemaealiste puhul. Kui organismi süsteemid enam hästi ei toimi, tuleb neid toetada. Seedesüsteemi toetamiseks - kindlasti seedeensüümid! Enamus inimesi soovib toidust kõik organismi toimimiseks vajaliku kätte saada. Vanemaealistel inimestel on see aga problemaatiline, sest vastav ensüümtootlikkus on puudulik.

3. Hea väljanägemine ja hea enesetunne, mis on loomulikult seotud eelmise punkti ehk toitumisega. Ja siinkohal olgu veelkord rõhutatud vee joomise tähtsus, mis on ka eelduseks, et seedeensüümid aktiveeruksid.

Inimene peab ennast igas eas hästi tundma. Ei ole nii, et mul kõht valutab ja see on normaalne või et mul pea valutab ja see on normaalne. Lähen arsti juurde ja ütlen, et kõik on korras, sest olen harjunud kõhuvaluga, peavaluga, vaatan passist sünniaastat ning kannatan edasi. Ei ole normaalne! Tuleb leida ise võimalusi, kuidas ennast hästi tunda. Olen nüüdseks juba 13 aastat tervise- ja toitumisteemadega tegelenud ja võin öelda, et terve olla on lihtsam kui haigena uuesti terveks saada. Kui võtad ise vastutuse oma tervise eest, siis tuleb sellega tegelda pidevalt, mitte alles siis, kui haigus juba kallal. Siis enam kiireid lahendusi ei ole. Kiire lahendus on võib-olla arsti kirjutatud ravim, mis surub haigussümptomid maha.

Võta vastutus enda tervise eest enda kätte! Kõigil on võimalus lugeda, uurida ja mõelda, et leida temale vajalikud teadmised ja võimalused, mis aitavad ennast hästi tunda. Igaühel on valik, kas ennast tõeliselt hästi tunda või probleemide sümptomeid tableti taha peita. Seedeensüümid toidulisandina ei ole keemiline tablett, vaid puhas naturaalne preparaat, mis saab meist paljusid aidata. Olge terved!

 

* Enzymedica põhiensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

 

Veel huvitavat lugemist:

Enzymedica seedeensüümide "kasutusjuhend"

Kuidas valida parimaid seedeensüüme? 

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

Kuidas toime tulla LAKTOOSITALUMATUSEGA?

Seedeensüümid tagavad toitainete imendumise!

Olen nüüd minagi seedeensüümide usku.

22.05.2020
Olen nüüd minagi seedeensüümide usku.

Olen nüüd minagi seedeensüümide usku!

Järgnevalt räägib Kristel (kirjutamise hetkel 28-aastane), kuidas temast sai seedeensüümide igapäevane kasutaja.

"Mina kuulsin esimest korda seedeensüümidest jaanuaris, kui toimus Vaimukeha konverents ja sealsel tervisetoodete messil oli kohal ka Enzymedica esindus. Seal näidati huvitavat katset kaerahelbepudru ja seedeensüümidega ning sealt sain kaasa ka peotäie erinevaid seedeensüümide näidispakke. Alustasin tookord Digest Spectrumist, siis proovisin vahepeal Digest + Live Bacteriat ning jäin ikkagi pidama Digest Spectrumi peale. Järgmisena tahan ära proovida ka Digest Goldi.

Olen siiani olnud väga halb toidulisandite ja ravimite tarbija, sest ei suuda neelata tablette. Lihtsalt hakkab vastu ja seetõttu pole ma ühtegi sellist toodet varem stabiilselt, igapäevaselt üldse tarbinud. Alguses panid mind kõhklema ka toodete hinnad, mis ei tundunud väga odavad.

See seedeensüümide proovimine ja nähtud pudrukatse viisid mind mõtteni, et tegelikult ei tea ma nendest ju suurt midagi ning siis nägin nagu tellimise peale terviseloengu reklaami, mis oli just seedeensüümide teemal. Muidugi käisin seal ära ja ei kahetse sugugi – sain ikka palju targemaks.

Olen kunagi käinud ühe spetsialisti juures, kes oma aparatuuri kasutades mulle ütles, et tõenäoliselt tekitavad mu seedesüsteemile probleeme gluteen, kaseiin ja soja. Neid aineid soovitati mul vältida. Kui ma üritasin seda mõnda aega jälgida, siis nagu läks olemine paremaks küll, kuid see iga ampsu jälgimine ja kõikide etikettide lugemine oli minu jaoks väga raske. Eriti keeruline oli väljaspool kodu söömine. Seega ma eriti kaua seda vältimist ei suutnud teha ning kannatasin kõhuvalude käes, kui olin midagi sobimatut söönud või olin liiga palju korraga söönud.

Praeguseks tarbivad mu tutvusringkonnas juba päris paljud neidsamu Enzymedica seedeensüüme ja kõigilt olen kuulnud ainult head tagasisidet. On ka neid, kes ei võta stabiilselt, iga toidukorraga ja siis ütlevad, et eriti nagu ei saa mõjust aru. Võib-olla on neil lihtsalt parem seedimine kui minul või ei ole nad leidnud endale valikust veel õiget toodet.

Ühele sõbrannale soovitasin juba mõnda aega tagasi neid tarbima hakata. Kui hiljem sellest juttu tuli, siis selgus, et ta polnud korralikult võtnud ja kogu aeg ära unustanud. Minu utsitusel hakkas lõpuks iga toidukorraga seedeensüüme võtma ning nüüdseks ei taha ta sattuda olukorda, kus peaks sööma ilma, et seedeensüümid kaasas oleksid. Seega ei saa tulemust oodata, kui ise selleks midagi ei tee. Ainult ostmisest ei piisa, peab ikka ka reaalselt ja stabiilselt neid tarbima. Nüüd oskan edaspidi teistele soovitada, et võtaksid ikka vähemalt paar kuud järjest, enne kui otsustavad, kas seedeensüümid töötavad või mitte.

Olen nüüd siis ise kuue kuu tarbimisega märganud, et kõht on kuidagi palju siledam kui enne, ilmselt seetõttu, et ei teki puhitusi. Kui olen selle aja jooksul ka periooditi tervislikumalt toitunud, on ka kohe kehakaalu number väiksemaks muutunud, kui aga tavatoidu juurde naasen, tuleb kaal jälle tasapisi tagasi. Selles mõttes on seedeensüümide võtmine trikiga, et kui peale McDonaldsi suurt einet on tänu seedeensüümidele mõnus ja kerge olla, siis arvadki, et võid neid endale lubada. Kaalunumber räägib aga midagi muud.

Kõige suuremat naudingut tunnen ma aga kergustundest peale söömist. Tuju on ka palju parem, kui ei pea vaevlema raskustunde, kõhuvalu või gaaside käes.

Ükskord said mul ensüümid otsa nii, et mul polnud järgmise purgi ostmiseks raha. Siis otsustasin, et proovin ilma hakkama saada. Kuigi proovisin tervislikumalt süüa, oli ikkagi raskustunne kohe tagasi. Katsetasin isegi Kombucha ehk teeseenejoogiga, mis sisaldab toiduensüüme ja häid baktereid ehk on elus jook, kuid sain ruttu aru, et seedeensüüme see siiski ei asenda. Peale seda kogemust sain aru, et enam ei taha samasugusesse olukorda sattuda ja ilma seedeensüümide toetuseta jääda. Ikka väga raske on loobuda, kui oled teada saanud ja kogenud, mis tähendab kerge olek peale söömist. Ilmselt paljud inimesed ei teagi, mis tunne see on, sest on harjunud sellega, et on nagu on ja ei tea paremat tahtagi. Millegipärast on meil seedimisega seotud teemad kuidagi nagu tabuteemad ja keegi eriti oma probleemidest avalikult ei räägi.

Mul üks teine sõbranna on proovinud oma terviseprobleeme korda saada just toidu abil. Kasutab raamatutarkust ja sööb peamiselt toortoitu ning on samuti ca poole aastaga vist enamustest oma probleemidest vabanenud. Mina nii ei viitsiks, minu jaoks teevad seedeensüümid põhimõtteliselt ise selle suure töö ära ja saan ikkagi süüa seda, millega olen harjunud ja mida armastan ehk siis suhteliselt palju küpsetatud toitu, kuigi peale loengut tean, et küpsetatud toidus on toidu enda ensüümid hävinenud ning seetõttu ongi meil seda nii raske seedida.

Muuseas, olen proovinud ka selle firma multivitamiini toodet ja see on samuti lihtsalt SUPER, sest sisaldab selle hea ja parema omastamiseks samas kapslis ka seedeensüüme. Nüüd võtan neidki igapäevaselt. Seega Enzymedica tooted on teinud minust toidulisandite pooldaja ja tarbija, mida ma enne kohe kindlasti ei olnud."

 

* Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

Pilt: Erakogu

 

Veel huvitavat lugemist:

Toidutalumatus on ensüümipuudulikkuse tagajärg

KKK - Kõik toidutalumatusest ja Enzymedica Digest Spectrumist™

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

SEEDIMINE KORDA! Kas tunned seedeensüüme, mida sul pole?

Kuidas valida parimaid seedeensüüme?

Miks on seedeensüümid sinu kehale vajalikud?

Seedeensüümid tagavad toitainete imendumise!

 

 

Seedeensüümid – minu truud abilised elu lõpuni

21.05.2020
Seedeensüümid – minu truud abilised elu lõpuni

Seedeensüümid – minu truud abilised elu lõpuni

Olen Veronika Rakverest, 46-aastane puhastusteeninduse ja pesumaja valdkonnas töötav Eesti naine, kellele meeldib vabal ajal looduses jalutada ning kokata. Otseselt spordiga pole kunagi tegelenud, kuid tempokalt kõndida mulle väga meeldib - teen seda igal võimalusel. Mul on peaaegu terve elu olnud ülekaal ja sama probleem esineb terves meie suguvõsas. Nagu armastatakse öelda: "midagi pole teha, meil on peres kõik sellised". Mina tõestasin endale, et on siiski võimalik "kalduvuse" kiuste kaalunumbrit jäädavalt vähendada.

Mul ei olnud dieetidesse mitte mingit usku. Olin eelnevalt proovinud mõnda apteekides pakutavat preparaati, kuid nendest polnud mitte mingit abi. Lõpuks aga jäin sõpra uskuma, kes oli ise koos erinevate tuttavatega proovinud Dr Simeonsi dieeti ning jäänud tulemusega väga rahule. Ja see toimiski, ka minu peal!

Seedeensüümidest kuulsin esimest korda tuttava kaudu juba 2017. aastal. Mind kõnetas kõige rohkem see, et väidetavalt saab enne iga toidukorda seedeensüüme tarbides toidust kätte palju rohkem toitaineid ja vitamiine ning samas aitavad need väljutada kogunenud jääke ja toksiine. Otsustasin siis enda peal järele proovida, kas see ka tõesti paika peab.

Alustasin Enzymedica Digest Basicuga, mida soovitati kasutada esimesena, kui pole varem seedeensüüme tarbinud. Päris esimesel päeval peale esimeste kapslite sissevõtmist tundsin nagu "keegi elaks mu kõhus". Hästi imelik tunne oli, aga sain aru, et midagi on muutunud ja midagi toimub. Selleks ajaks olin tegelikult juba ka oma toidulauda jõudnud tervislikumaks korrigeerida ja eeskätt tänu Dr Simeonsi dieedile, mida olin selleks ajaks läbinud kaks ringi.

Nüüd, kui alustasin ensüümide võtmisega, otsustasin veel ka kolmandat korda Dr Simeonsi dieeti läbida. Ensüümide kiituseks pean ütlema, et kui peale eelmisi dieediringe tulid ikkagi mõned kaotatud kilod hiljem tagasi, siis peale kolmandat pole seda juhtunud siiani, kusjuures möödas on juba 3 aastat ning pigem olen kaotanud lisaks veel mõned kilod. Aga seda ilmselt seetõttu, et olen järjepidevalt jätkanud seedeensüümide tarbimist enne iga põhitoidukorda ja peale dieeti läksin üle veel tõhusamale tootele, Digest Goldile.

Dieedi ajal oli seedeensüümidest samuti väga palju abi ja eelkõige vajavad neid inimesed, kes ei suuda dieete edukalt läbida seetõttu, et tunnevad väikeste toidukoguste tõttu pidevat näljatunnet. Paljud ju jätavad dieedi juba alguses pooleli, sest on varasemalt harjunud korraga palju sööma ja dieedis etteantud kogused on sellega võrreldes ikka väga tagasihoidlikud. Ensüümidega küll seda muret pole, kuidagi suudavad need teha nii, et saad sellest väiksest kogusest piisavalt kõhu täis ning mingit näljatunnet küll ei teki.

Seedeensüümid on ainsana suutnud aidata hoida saavutatud kaalunumbrit ja isegi siis, kui ma pole väga rangelt jälginud kõiki toitumissoovitusi. Olen endale aeg-ajalt lubanud head-paremat, mida varasemalt kohe üldse teha ei saanud, sest kohe hakkas kaal taas tõusma. Samuti on kadunud see, et kui varem midagi maitsvat sõin, siis ei suutnud kuidagi enam pidama saada – kõht juba ammu täis, aga ikka näksisin edasi. See kõik on minevik. Ensüümidega saan esiteks kõhu palju väiksemast kogusest täis ning peale söömist pole enam mitte mingeid näksimisisusid. See võib ka tähendada seda, et sain toidust tänu ensüümidele kõik vajaliku kätte ja keha enam ei nõua lisa.

Kui mu mees hakkas samuti minu kõrvalt ensüüme tarbima, siis nägin tema pealt veel ühte huvitavat ensüümidega kaasnevat positiivset ilmingut – nimelt hakkas mees eelistama hoopis teistsuguseid toiduaineid kui kunagi varem elus. Talle hakkasid äkitselt maitsema erinevad juurviljad, avokaado, baklažaan. Mina saan sellest aru nii, et seedeensüümid annavad sulle märku, mida su keha tegelikult vajab ja millest su toidulaual on puudus.

Lisaks sellele, et seedeensüümid aitavad mul tervislikku kaalu hoida, toidust vajalikke toitaineid ja vitamiine omastada ning ülejääke väljutada, olen märganud ka kvaliteedivahet seedimisprotsessis. Üldjuhul on tavalisteks probleemideks, et inimesed ei mälu toitu nii nagu peab, süüakse kiirustades ja kugistades, sest lõunapaus on ainult pool tundi. Peale söömist aga tekivad gaasid ja puhitused ning väsimustunne. Minul kadusid koheselt nii gaasid kui ka väsimus. Enne eelistasin ikka peale suuremat söömist pikali visata või telekat vaadata, siis ensüümidega kadus see iseenesest ära.

Väsimustunde tekkimine oli ka põhjuseks, miks ma enne kunagi tööl lõunat ei söönud, sest siis lihtsalt ei viitsinud enam tööd edasi teha. Nüüd söön nii lõunat kui ka hommikusööki, mis varasemalt ka mul üldiselt vahele jäi. Tagantjärgi mõeldes toitusin enne ikka väga ebatervislikult, sest tavaliselt sõingi esimest korda päeva jooksul alles peale töölt koju jõudmist.

Terve elu jooksul polnud ma enne seedeensüümide tarbimist söönud hommikusööki, aga nüüd, 3 aastat hiljem, ei kujuta isegi enam ette, kuidas see võimalik oli. Seega arvan, et ensüümid annavad mulle kuidagi märku, millal peaksin sööma, millal keha toitu vajab. Need on mul kogu aeg ligidal – kodus kapi peal ja käekotis kaasas. Energiat ja jaksu on samuti rohkem. Seetõttu ütlen ausalt, et ma ei taha mingil juhul nende võtmist enam lõpetada.

Varasemalt oli mul ka erinevaid terviseprobleeme, näiteks piiripealse veresuhkru tasemega ja madala vererõhuga. Nüüd, kui vereanalüüsi vastuste järel käin, ütleb perearst, et kõigil minuvanustel võiks verenäitajad nii normis olla kui minul ja see puudutab ka vitamiinide ja mineraalainete tasemeid.

Tahan veel rõhutada, et minu mitmeaastane kogemus näitab, et seedeensüümid on tõesti tervisele kasulikud. Ma söön tavalist poetoitu, mis teadaolevalt pole ei puhas ega eriti kvaliteetne, kuid seedeensüümid suudavad sealt ikkagi kätte saada selle parima ning tagada mulle tervise teisi toidulisandeid tarvitamata ning samuti energia ja heaolutunde. Mulle meeldib ka see, et Enzymedica tooted ei sisalda mingit keemilist jama, mida on kõik asjad niigi täis. Näiteks tablette ja ravimeid ei taha ma üldse võtta, kui just väga hull tõbi kallale ei tule.

Proovige julgelt ka ise, need on tõesti super tooted! Mu tutvusringkonnas on vaid mõned üksikud, kes on peale proovimist väitnud, et nad ei tundnud midagi ja võib-olla see tulenes lihtsalt sellest, et nad ei leidnud enda jaoks seda kõige õigemat toodet, sest inimesed on ju erinevad. Samas on ka see, et inimesed lihtsalt ei märka neid positiivseid väikseid muutusi enda juures, märgatakse pigem ainult negatiivseid. Minu soovitus on, et kindlasti kasutage kvaliteetseid seedeensüüme ja iga toidukorraga vähemalt 2 nädalat, enne kui hinnangu annate ning seejärel otsustage, kas peaksite proovima teisi tooteid (lahjemaid või kangemaid) või jätkama nendega, millega alustasite.

Seega ütlen omalt poolt kõigile skeptikutele ja mitteuskujatele – ma olin veel 5 aastat tagasi teiesugune, kes millessegi ega kellessegi ei uskunud. Arvasin, et kõik on üks müügitrikk ja inimeste lollitamine. Täna olen aga väga õnnelik, et ennast käsile võtsin, sõbra abil Dr Simeonsi dieedini jõudsin ning seejärel oma parimad abimehed – seedeensüümid – avastasin. Nendest ei loobu ma enam kunagi!

 

 * Enzymedica põhitoodete seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris!

 

Veel huvitavat lugemist:

Kas piima- ja jahutooted võivad olla sinu seede- ja kaalumurede põhjus?

Kuidas valida parimaid seedeensüüme? 

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

Kuidas toime tulla LAKTOOSITALUMATUSEGA?

Seedeensüümid tagavad toitainete imendumise!

Süsivesikute kooma

KA NOORTEL ON SEEDIMISEGA PROBLEEME

30.04.2020
KA NOORTEL ON SEEDIMISEGA PROBLEEME

Maigrit: "ka noortel on seedimisega probleeme!"

(Järgnev artikkel on võetud Maigriti blogist “Kaalikad ja kapsad”)

Heihei, mu kaalikadjakapsad!

Mul on taaskord teile postitus, mis on mu blogis üsna teemakohane. Ma tahan oma blogiga inimesi aidata, see on selle blogi peamine suunitlus. Olen küll ja küll lahanud siin oma kõhusaaga teema probleeme, aga ega sellel lõppu vist tulemas ei olegi. 

Lihtsalt, ära harjub nendega, vahel on nad hullemad, vahel leebemad ja nii see eluke kulgeb.

Sellegipoolest on edusammud olemas ja vahepeal on üht-teist juhtunud ning ette võetud, et olukorda parandada. On aeg neid ka teiega jagada, sest nii mõnegi inimesega oma probleemidest pikalt rääkides olen avastanud, et ma ei ole sarnaste probleemidega kaugeltki üksi. See on tegelikult isegi hirmuäratav, kui paljudel on selliseid probleeme.

Kui nüüd süveneda sellesse, milles väljendub minu kõhuprobleem täpsemalt, siis seda on raske isegi sõnadesse panna. Olen varasemalt ka antud teemal kirjutanud ning kui tahad rohkem/täpsemalt aimu saada, siis loe mu eelnevaid postitusi, päris kõike ma siinkohal ümber jutustama ei hakka.

Miks on seda raske sõnadesse panna? Sellepärast, et vahepeal ärritab mu kõhtu isegi vesi ja mul tekib küll küsimus, et kuidas see üldse võimalik on. Või siis näiteks - terve päeva kõht ei valuta, aga kui õhtul trenni lähen ja sealt tagasi tulen, siis mu alakõht on tugeva pinge all, kuid millest? Miks? Tihti leebuvad valud iseenesest, vahel aga mitte.

Praeguse seisuga on mul tegelikult kõhuvalusid kõvasti vähem, aga vahel, kui need jälle mõnel päeval siiski mind vaevavad, on see valu kohe eriti närvi ajav. Sest kui nädal aega midagi kuskilt ei valuta ja siis järsku jälle valutab, on see ikka ärritav küll. Ehtne näide sellest, kuidas meie seedetöö ka meie tujusid ja meeleolu mõjutab. Seedimine = meie teine aju (nagu öeldakse).

Juba mõned aastad tagasi tegin esimese postituse seedimise kohta, kus rääkisin kui oluline on, et meie seedetöö oleks korras ning mida kõike annab ära teha, et seedetöö oleks parem. Mõned tooted ja dieedid, mida ma olen proovinud, et seedetööd parandada, pole siiski toiminud – näiteks lahjad seedeensüümid, peedimahla kuurid, piimhappebakterid, laktoosivaba dieet, gluteenivaba dieet (dieedi all mõtlen lihtsalt seda, et seda toidugruppi ei tarbi), kurkumi kapsli kuur, koirohu kuur, söönud lisaks kiudainete tablette jpm. Need kõik võib-olla mingil moel aitasid, kuid mitte piisavalt ja püsivalt.

Kui meie soolestikus ei ole piisavalt häid baktereid ja seedeensüüme, siis toidu seedimine võib olla kehale suur katsumus. Mäletan, kui olin veel anoreksiast paranemise faasis (olen tõesti põdenud varasemalt neli aastat anoreksiat) ning mul olid peale igat söögikorda tohutud kõhuvaevused. Igal õhtul olid mul vaevused, ma ei mäleta ühtegi päeva, kus mul peale õhtusööki poleks kõht valutanud.

Mõni aasta tagasi hakkasin ma netist põhjalikumalt otsima, mis võib minuga valesti olla. Lõpuks sattusin Enzymedica Seedeensüümid Eesti lehele. Läks ehk mõni päev mööda ning ma otsustasin Enzymedicaga kontakti võtta, et rääkida oma mure ära ning küsida, et kas nende tooted võiks minu vaevusi leevendada. Ühest väiksest küsimusest sai pikk vestlus, kus arutasime kui vajalikud on seedeensüümid soolestikus, miks neid võib vähe olla, mis on selle sümptomid ja mida ette võtta, kui neid peaks vähe olema.

Jagades oma lugu, sain ma koheselt juurde lootust, et äkki mu probleem võib isegi lahenduse leida. Kui olin oma mure ära rääkinud, sain koheselt tagasisidet, et ma pole sugugi ainuke, kellel esineb selliseid vaevusi ja pigem on neid inimesi palju, kellel on igapäevaseid vaevusi seedetööga.

Kui olin otsustanud, et jagan oma lugu blogis, kirjutasid mulle ka mõned tuttavad, kes ütlesid, et neil on väga sarnased vaevused. Jällegi tõestus, et neid inimesi tõesti on veel, me ei ole oma muredega üksi.

 https://1.bp.blogspot.com/-XF-d_qVbAVM/XkMRTZQkTQI/AAAAAAAADeE/reprBaHzVCMXcoHXOjkCI88R85GYfiIegCLcBGAsYHQ/s320/Screenshot_2020-02-11-22-34-08-431_com.facebook.orca.png

 

Lisaks sain ma tagasisidet, et paljud, kes on Enzymedica seedeensüüme proovinud, on saanud leevendust ja abi. Muidugi käib sinna juurde ka see, et vaatad üle toidulaua, sest toidulaual ei peaks olema toidugruppe, mida keha ei talu.

See tuleks kindlasti enne selgeks teha. Ensüümid võivad aidata ka neid vaevusi leevendada, aga siiski, kui keha miskit ei talu, siis seda tarbida ei oleks kõige õigem.

Peale vestlust otsustasingi proovida Enzymedica seedeensüüme. Alustasin Digest Basic’u võtmist ja ma võtsin seda umbes nädala. Ma ütlen ausalt, et sellega ma tulemusi ei näinud, kuid kui varem ei ole seedeensüüme tarvitanud, siis kindlasti tuleks alustada tavalisematest seedeensüümidest.

Peale nädalat liikusin ma edasi Digest +Live Bacteria seedeensüümide juurde ning sellega märkasin ma suurt erinevust seedetöös! Seedeensüüme on soovitatav võtta 2-3 min. enne sööki ning täpselt nii ma ka tegin. Mäletan neid õhtuid kui olin seedeensüümi ära võtnud, õhtusöögi ära söönud ja mu kõht ei valutanudki. Ma lausa imestasin, et kus see valu on.

Need seedeensüümid tõesti aitasid ja ma jätkasin nende võtmist. Mina isiklikult tegin peale kolmandat nädalat pausi, kuigi see paus ei ole otseselt vajalik, sest keha seedeensüümidest sõltuvusse/sõltuvaks ei jää, aga ma tahtsin proovida, mida mu seedimine teeb kui ma neid enam ei võta.

Minule endalegi imestuseks selliseid valusid enam ei olnud. Mingi aja pärast tekkisid taas ebameeldivad valud ja puhitused ning ma otsustasin uuesti hakata ensüüme võtma. Nendest oli peaaegu koheselt abi.

Üks põhjus, miks ma tegelikult ka vahepeal nende võtmise pooleli jätsin oli see, et mul kadus söögiisu ja kõht sai minu jaoks liiga kiiresti täis - see on seedeensüümide suur plusspool tegelikult. Seedeensüümid aitavad toidu ilusti ära seedida, sealt vajalikud ained kehal kätte saada ning kui toit on hästi ära seeditud ning keha on vajalikud ained kätte saanud, siis püsib ka kõht kauem täis. Minu puhul on see veidike miinuseks, sest minu söögiisu on niigi väga väike ja veel vähem süüa ei oleks minu jaoks mõistlik.

Viimase aasta jooksul pole mul selliseid valusid enam kindlasti olnud. Tõsi on, kui ma väljas söömas olen käinud, siis tekib küll ja tihtipeale kahetsen, et mul ensüüme kogu aeg kaasas pole, aga kui päevast-päeva sellise valuga enam ei tegele, siis ei olegi nagu eriti meeles ensüüme endaga kogu aeg kaasa võtta.

Ma käisin tegelikult ka hiljuti reisil, täpsemalt Tais. Reisil olid seedeensüümid mul iga toidukorra juures. Lendamine, kliimavahetus ja hoopis teistsugune toit - see ei ole seedimisele kerge ning ma ei kujutaks ette kui halb oleks mu seedimine olnud ilma Enzymedica seedeensüümideta.

Ma ei saa piisavalt Enzymedica seedeensüüme tänada, sest need ensüümid on mu elukvaliteeti paremaks muutnud! Mul on suur au, et teiega seda kõike jagada saan ja mina omaltpoolt väga soovitan neid proovida!

Suur tänu Enzymedica Seedeensüümidele! 

-M

Enzymedica Digest +Live Bacteria

 

Allikas: http://kaalikadjakapsad.blogspot.com/

 

Veel huvitavat lugemist:

KKK - Kõik gluteenist, gluteenitalumatusest ja Enzymedica GlutenEase-st

Seedeensüüm DPP4 - abimees gluteeniprobleemi korral!

Kuidas valida parimaid seedeensüüme?

Seedeensüümid tagavad toitainete imendumise! 

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

 

USKUMATU KAALULANGUS

21.04.2020
USKUMATU KAALULANGUS

Kerli Djomina kirjutab: USKUMATU KAALULANGUS

Olen jätkuvalt truu Enzymedica seedeensüümidele ja multivitamiinideleKes mind on jälginud, siis teab, et kasutasin seedeensüüme kogu oma eelmine prepp (toimetaja märkus: hooaja ettevalmistus). Mingi aeg said need aga otsa ja ei ostnud uusi. Nüüd, kui panin jälle suuremat rõhku toidulisanditele, otsustasin ka seedeensüümid tagasi menüüsse tuua. Seekord proovisin ära Digest SpectrumiNüüd ma saan jälle aru, miks ma seedeensüüme üldse hakkasin võtma. See kerge tunne kõhus isegi pärast suuremat toidukorda.  Kaloraaž oli enne dieeti ju ikkagi üsna suur ja toidu maht samuti suur, sest enamus kaloraažist tuli ikkagi niiöelda puhtast toidust.

Hiljuti tuli neil turule uus toode - Digest Gold. Tegemist on väga tugevatoimelise seedeensüümide kompleksiga, mis sisaldab muuhulgas igas kapslis 300 000 000 LCU ühikut ATP molekule, mis omavad tähtsat rolli rakusiseses energiatootmises, raku ainevahetuses ning on vajalikud rakkudevahelises toitainete liikumises. Sain seda toodet proovida ka eelmise prepi ajal ja minu kaal langes lihtsalt ideaalses tempos. Digest Spectrum sai mul läbi ja otsusutasin, et lähen Goldi peale üle. Selle peale ütlen ma - gamechanger!

Kui oled minu tegemisi Instagramis jälginud, siis tead, et mingi hetk hakkas mul kaal kolinal langema. See oligi siis, kui ma läksin üle Gold seedeensüümidele! Võtan neid kaks korda päevas, hommiku- ja õhtusöögiga, sest need on kaks minu kõige suuremat toidukorda. Mõnikord harva võtan ka kolmanda toidukorra ajal, kui söön midagi, mida on veidi raskem seedida. Kehakaal langes kaks nädalat järjest kummagil nädalal tervelt üks kilo. Arutasime treeneriga ja otsustasime kaloreid tõsta. Jälle langes kilo. Tõstsime jälle kaloreid ja nüüd on kaalulangus veidi aeglustunud. Eks see kilo nädalas on liiga kiire tempo ka. Kahe kuuga on kehakaal langenud tervelt 5kg. Lisaks sellele on enesetunne endiselt SUPER! Isusid ei ole, kõht saab ruttu täis ja püsib kaua täis. Siiamaani ei lähe mul kõht enne järgmist toidukorda tuntavalt tühjaks. Mõni päev on isegi raske oma kaloreid täis süüa, sest pole lihtsalt isu. Ma ikka naeran, et mis nii viga dieedil olla. 

Pildid: https://www.facebook.com/HappyEmotionsPhotography/

Ma lihtsalt olen nendest ensüümidest nii vaimustuses, et jagasin oma purgist kapsleid ka kahele sõbrannale. Tahtsin teada, kuidas neile mõjuvad. Kui enne oli ühel sõbrannal kaal üsna pikalt seisnud ühe koha peal, siis nüüd hakkas ka temal see allapoole liikuma ja ütles, et peab endale ka soetama need imekapslid. 

Teisel sõbrannal oli probleeme veidi kõhuga. Pärast igat toidukorda, ükskõik kui tervislik või mitte see polnud, oli kõht punnis. Andsin talle hommikul ühe kapsli ensüüme ja terve päev oli kõhul hea olla, ei mingit puhitust. Seedeensüümidega ongi see hea asi, et mõju on koheselt märgatav või õigemini siis tuntav.

Mina igal juhul kasutan neid edasi ja loodan, et dieet kulgeb sama ladusalt edasi! Ma loodan väga, et saan sellel prepil kaloraaži isegi veel kõrgemal hoida võrreldes eelmise korraga.

Seedeensüümide maaletooja on kõigele lisaks veel samamoodi ülihea inimene, kes samuti tahab aidata ja inimeste teadlikkust tõsta. Heasüdamlik ja lahke inimene, kes annab palju samal ajal ise midagi vastu tahtmata. Mind on ta meeletult palju aidanud ja ma olen selle üle väga tänulik. 

 

 Autor: Kerli Djomina

Allikas: https://kerlilifestyle.blogspot.com/2019/07/mustast-august-valja-toidulisandid.html (refereeritud)

 

Veel huvitavat lugemist:

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

Kuidas valida parimaid seedeensüüme?

Kuidas toime tulla laktoositalumatusega?

Seedeensüümid tagavad toitainete imendumise!

MINU LUGU– KUIDAS JÕUDSIN SEEDEENSÜÜMIDENI

12.03.2020
MINU LUGU– KUIDAS JÕUDSIN SEEDEENSÜÜMIDENI

Minu lugu - kuidas jõudsin seedeensüümideni

Olen Raimond, kirjutamise hetkel 38-aastane ja tegelen aktiivselt spordiga. Harrastan Crossfit treeningut ca 4-5 korda nädalas. Samas olen viimasel ajal olnud suhteliselt väheliikuv seoses oma raamatu väljaandmisega, mis on olnud mõnda aega mu põhitegevus.

Umbes kaheksa aastat tagasi algasid mul erinevad probleemid, mis olid seotud toidu seedimisega. Esimeste asjade seas märkasin puhitusi, gaase ja raskustunnet peale söömist. Sealt edasi juba ka nahaprobleemid. Pöördusin tookord ka perearsti poole, kuid paraku abi sealt ei saanud. Seejärel jätsin selle teema sinnapaika, kuigi probleemid aeglases tempos pigem süvenesid. Kuid samal ajal toimus iseeneslik piimatoodetest loobumine. See ei olnud kuidagi teadlik valik, vaid täiesti iseenesest kulgev protsess.

Seedeensüümid crossfit

2016 aastal, suhteliselt äkki, süvenesid mu nahaprobleemid ning pöördusin „Dr Google“ poole. Sealt leidsin Candida dieedi, mille kasutajad kirjeldasid minuga sarnaseid probleeme. Otsustasin proovida minagi. Esimesel nädalal toimus keha kohanemine uue toitumisega ning ca kahe nädala pärast juba märkasin, et sümptomid hakkavad tasapisi järele andma, sarnaselt sellele, mida olin eelnevalt foorumitest lugenud.

Natuke aega hiljem leidsin ka keto-dieedi (ketogeenne dieet on vähendatud süsivesikutega ja rasvarohke dieet), mis sarnanes väga suurel määral eelneva Candida dieediga. Põhimõtteliselt läksin üle keto dieedile nö Candida nüanssidega (Candida dieedi puhul on välistatud mõned toiduained, mis keto puhul on lubatud). Rasvadest tarbisin kookosõli, oliiviõli ja pähkleid ning põhilisteks valguallikateks olid väherasvane kanaliha, tuunikala ja lõhe. Toitusin selle dieedi järgi terve aasta. Kuigi mu enesetunne paranes ja sümptomid taandusid juba peale kahte nädalat, toimus järgmine nö hüpe paremuse poole peale kuuendat kuud eritoitumist.

Dieedi 10-11 kuu ajal märkasin, et naha peale on ilmunud veidrad läikiva pinnaga, kuivad, natuke sügelevad alad, mis järjest laienesid. Samal perioodil tekkisid ka pearinglused, mis samuti süvenesid. See oli päris hirmutav ning ajendas mind keto dieedilt üle minema vegan toitumisele. See toimus 2018. aasta alguses. Süsivesikutest tarbisin tatart ja riisi ning hästi palju, peamiselt rohelisi, köögivilju. Rasvadest jäid alles ainult pähklid. Hakkasin juurde tarbima supertoite – spirulina, chlorella, kakao jpt pulbreid. Selle kõige tulemusel kadusid kõik need vahepeal tekkinud naha- ja pearingluse teemad, jällegi ca kahe nädalaga. Seejärel lisasin enda menüüsse põhilise valguallikana tofu (töötlemata, maitsestamata kujul).

Kevadel käisin ka toitumisspetsialist Margus Silbaumi konsultatsioonidel, mille käigus ja järel olen stabiilselt (iga 1,5-2 kuu järel) teinud ka vereteste (vähemstabiilselt olen teinud neid varemgi) jälgimaks oma toitumisalaste otsuste mõju.

Seega, kui sellel suvel lõpuks seedeensüümideni jõudsin, teadsin hästi oma hetkeseisu, ka verepildi põhjal. Üldiselt olid näitajad läinud paremaks võrreldes keto dieedi ajaga. Samas oli mul jätkuvalt ka teemasid, mille puhul dieedid polnud lõplikult mind aidanud. Näiteks oli mu väljaheide muutunud väga puderjaks ja kleepuvaks ning kaheksa aasta tagused nahaprobleemid polnud samuti lõplikult korda saanud.

Seedeensüümidest kuulsin trennikaaslaste käest, nende hulgas sattus ta olema ka seedeensüümipreparaatide maaletooja. Temaga konsulteerides valisin välja proovimiseks Enzymedica toote Digest + Live Bacteria, mis lisaks seedeensüümidele sisaldab ka piimhappebaktereid. Sain ka teada, et seedeensüümid mõjutavad väga oluliselt toitainete ja vitamiinide imendumist ja kättesaadavust organismis.

Koheselt, ühe-kahe päevaga, muutus „potil käimine“ oluliselt lihtsamaks. Kuigi ka varasemalt polnud mul enda arvates sellega suuri probleeme, siis muutus oli vägagi märgatav, kõik hakkas toimuma kiirelt ja sujuvalt nagu lapsepõlves ja noorukieas. Suurenes ka potil käimise sagedus ning korraga väljatuleva massi hulk, mis viitab sellele, et paranes nii ainevahetuse kiirus kui ka soole puhastumise efektiivsus.

Samuti panin tähele, et väljaheites puudusid täielikult seedimata toiduosakesed, mis varasemalt olid olemas. See ilmselt on ka tulenenud asjaolust, et olen siiani olnud väga kiire sööja ehk siis pole korralikult toitu enne allaneelamist mälunud. Enne seedeensüümide proovimist lugesin läbi raamatu Elutähtsad ensüümid. Kõige paremini hoitud saladus?“ (Mark Rojek), millest muuhulgas lugesin, kui oluline on toitumise ja seedimise juures just toidu mälumise roll.

Seega muutsin oma toitumises vaid kahte asja – hakkasin tarbima seedeensüüme ning oluliselt rohkem toitu mäluma. Vahetult enne oli mul olemas ka värske vereanalüüside tulemus ning nüüd, poolteist kuud peale neid muudatusi, tegin uue veretesti. Olin tulemusi nähes ausalt öeldes üllatunud, sest sealt nähtus, et saan toidust tõesti rohkem kätte kui varasemalt.

Ma polnud söödud toidu koguseid kuidagi muutnud, ometigi näitas veretest, et nt proteiini ehk valgu tase on oluliselt tõusnud. Seejuures tuletan meelde, et olen endiselt vegan toitumisel ning põhimõtteliselt ainus valguallikas on tofu, mille tõttu oli ka kevadel Margus Silbaum soovitanud, viidates verenäitudele, mul valgu osakaalu toidus tõsta (mida ma aga tegelikult polnud teinud).

Seega hakkasin mõtlema, et võib-olla on sarnane teema ka kõigil teistel sportlastel, kes küll järjest suuremaid valgu koguseid söövad kuid sellega ikkagi loodetud tulemust ei saavuta. Minu valgunäitaja oli veres tõusnud 6,8 pealt 7,4-ni, nt raua näitaja oli suurenenud poole võrra (kuigi ka enne oli see normaalskaalal), kuskil 47 pealt 85-ni. Lisaks oli mul eelnevalt mingi teema lipaasi näiduga (rasvade omastamine), mille piirmäär on kuni 53, aga minul oli see enne seedeensüümide tarbimist kolme viimase testi puhul millegipärast tõusnud isegi kuni 74-ni. (See lipaasi näit peaks vist näitama seda, kui palju seedimata rasvamolekule on jõudnud verre.) Praegustes tulemustes oli aga kirjas 49!

Olen tähele pannud veel sedagi, et kui ma vähendan seedeensüümide hulka päevas, siis see koheselt mõjutab mu enesetunnet jälle halvemuse poole, nii üldises mõttes kui ka nt gaaside, puhituste ja potil käimise teemadel.

Kokkuvõtvalt saan soovitada enda näitel kõikidele inimestele, kaasaarvatud sportlastele, kellel on sarnased „potil käimise“ teemad, gaasid või puhitused, toitainete omastamise probleemid või mingid muud toidu ja seedimisega seotud teemad, kindlasti proovida seedeensüüme, sest kaotada pole mitte midagi. Võid aga saada hoopis kvaliteetsema ja tervema elu.

Kuigi hinna poolest pole tegemist just kõige soodsamate toidulisanditega, siis pikas perspektiivis tasuvad nad kindlasti ennast ära. Võrdleksin seda näiteks autoga, mille ühe rattaga on mingi probleem, mille tõttu tekib vibratsioon, mis aina süveneb ning hakkab aegamööda lagunevat mõju avaldama tervele autole, kuigi võib tunduda, et järest tekkivad probleemid pole kuidagi seotud tolle rattaga. Mida pikemalt see olukord kestab, seda hullemad on tagajärjed ja seda kallimaks kujuneb lõpuks auto remont.

Sama toimub ka meie organismiga – kui seedimine ei tööta nagu vaja, võib küll näiliselt tunduda, et keha saab ju ikkagi kuidagi hakkama, kuid ainult teatud piirini. Tavaliselt tuleb see piir kätte meile aga täiesti ootamatult ja siis võivad tagajärjed olla juba tõsised. Seega soovitan kindlasti tegeleda igasuguste väiksena tunduvate probleemidega pigem varem kui hiljem ning üks moodus selleks on tarvitada kvaliteetseid seedeensüüme ning mäluda toitu korralikult.

Pilt: Erakogu

 

Veel huvitavat lugemist:

SEEDIMINE KORDA! Kas tunned seedeensüüme, mida sul pole?

MIKS ON SEEDEENSÜÜMID SINU KEHALE VAJALIKUD?

SEEDEENSÜÜMID TAGAVAD TOITAINETE IMENDUMISE!

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

OLEN OMA PERE SEEDEENSÜÜMIDEGA NAKATANUD!

27.02.2020
OLEN OMA PERE SEEDEENSÜÜMIDEGA NAKATANUD!

Olen oma pere seedeensüümidega nakatanud!

Rahulolev klient Moonika Mägi jagab oma lugu: mul avastati umbes 15 aastat tagasi kilpnäärme alatalitlus. Käisin mitu korda arsti juures, et midagi on valesti ja kehakaal muudkui tõuseb. Minu töö juures (mis oli puhtalt füüsiline ja hästi liikuv), pidevas liikumises vabal ajal, lisaks toitumisele – tundus see kõik kuidagi võimatu. Otsisin abi arsti juurest, kes lõpuks avastas, et TSH-tase (kilpnääret reguleeriv hormoon ehk türeotropiin) on väga kõrge.

Tänaseks on see teekond tõusude ja mõõnadega. Ravimitega on võimalik hoida TSH normis, aga aja möödudes tase tõuseb, kaal tõuseb ja jälle määratakse ravimi kogus suuremaks. Mõneks ajaks saad koos ravimiga pisut kaalu alla ja enesetunde paremaks, aga aja möödudes jälle kõik tõuseb. Põhiline jutt kilpnäärme alatalitluse juures ongi, et ainevahetus aeglustub, peab sööma õigeid asju, hästi palju liikuma, trenni tegema.

Tänaseks olen otsinud abi igalt poolt. Olen võtnud toitumis-ja treeningkavasid. Olen väga palju muutnud oma toitumist, olen teinud erinevaid treeninguid jne. Minu üheks murdepunktiks olid eelmisel suvel tehtud Meravita vitamiinianalüüsid. Ma ei usuks oma analüüsi tulemust, aga enne mind tegi seda analüüsi üks tohter, kes ei avalikustanud, et ta arst on ja seda, et ta on vereanalüüsina teinud juba sedasama vitamiinitaseme kontrolli. Pärast ta ütles, et Meravita vitamiinianalüüs on päris õige.

Tegin siis ka selle analüüsi ja tulemus oli kohutav. Ainus näitaja, mis normis oli, oli biotiin. Kuigi olin tarbinud üle poole aasta erinevaid mikrotoitainete (vitamiinid ja mineraalained) toidulisandeid ning toitunud väga tervislikult. Millest ma lõpuks aru sain, oli see, et minu organism ei omasta vajalikke toitaineid ja vitamiine

Seedeensüümid ja mikrotoitained


Pool aastat hiljem võtsin vastu otsuse, et midagi peab muutuma. Leidsin ühe treeningu, mis mulle väga sobib ja treener oli see, kes mul soovitas proovida Enzymedica seedeensüüme. Tellisin stardipaketi. Esimese ensüümi võtsin õhtusöögi ajal. Võin öelda, et ma pole 15 aastat niimoodi maganud!. Järgmisel hommikul ärgates mõtlesin, et mis see nüüd oli? Tundsin ennast puhanuna ja magasin üle pika aja terve öö ärkamata. Muidugi hakkasin seedeensüüme võtma kolm korda päevas. Minu öised uned on võrreldes varasemaga palju paremad. Kuna mul on megakiire elutempo, siis öine uni on ülioluline. 

Lisaks, kui ma ennem ei saanud gaasilist mineraalvett juua, siis tänaseks pole see mingi probleem. Pärast sööki pole ka enam raskustunnet kõhus. Olen 15 aastat võidelnud gaasivaludega, väga paljudest toitudest loobunud, aga tänaseks olen abi saanud seedeensüümidest - mul pole enam gaasivalusid. Muidugi mind üllatas see, et ongi olemas see miski, mis reaalselt ka aitab. Kaalulangusest ei saa muidugi rääkida, sest kilpnäärme alatalitlusega ei käi see nii lihtsalt. Aga kuna kõhuprobleemid on kadunud, siis elukvaliteet on ulmeliselt paranenud.

Uneprobleemid


Muidugi tellisin kohe kolm korda stardipaketi ja jagasin proovimiseks ka oma pereliikmetele. Tänaseks tarbib mu täiskasvanud tütar ja kiidab. Esimene emotsioon temalt oli selline, “et mis kapslid sa andsid, enam ei saa tualetist välja”. Seedimine paranes, kõhupuhitust enam pole. Tütar on endale juurde juba tellinud. Abikaasa tellis omale stardipaketi ja tunneb ennast palju paremini. Just kõhuga seotud mured on nagu kadunud. Tema ka on endale juba lisatellimused teinud. Oma õele pistsin purgi näppu, lihtsalt proovimiseks, tema ka tunneb, et kõhuprobleemid on kadunud. Lubas juurde tellida.

Loomulikult olen uurinud aastaid seedimise kohta ja nüüdseks ka seedeensüümide kohta ning Enzymedica seedeensüümide blogi olen ka lugenud. 

Soovitan kõigil tellida proovimiseks stardipaketi, et proovida, kuidas sobib. Igaühel on see individuaalne. Mina isiklikult olen vaimustuses just Digest Gold ensüümidest. Olen tellinud juurde Digest Gold kahese komplekti ja tellisin ka Digest +Live Bacteria kolmese komplekti, et enne reisi süüa ja reisile kaasa võtta.

Kõige olulisem minu jaoks on see, et uni on paranenud, see tähendab ainult seda, et energiat on rohkem. Olen soovitanud ensüüme ka teistele. Lihtsalt peab proovima ja võtma seedeensüüme õigel ajal.

 

Moonika pilt: erakogu

Veel huvitavat lugemist:

Kuidas valida parimaid seedeensüüme?

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

Kuidas toime tulla LAKTOOSITALUMATUSEGA?

Seedeensüümid tagavad toitainete imendumise!

Seedeensüümidega vitamiinide näitajad ideaalkorras

17.02.2020
Seedeensüümidega vitamiinide näitajad ideaalkorras

Olen oma loomult väga, väga skeptiline igasuguste reklaamitavate toodete osas ja just seetõttu tahan siinkohal oma kogemust jagada. Ma ei võta kunagi kohe tuld, kui kuulen-loen midagi uut ja alati pigem kahtlen, et kes ja mis eesmärgil on selle kirjutanud. Ei torma esimeste seas neid uusi asju proovima, aga seekord ajas „häda härja kaevu“.

Minu nimi on Ellen ja töötan üle 10 aasta nakkuskliinikus HIV-positiivsete nõustajana, olen kunstiterapeut ja superviisor. Vabal ajal tegelen põhiliselt spordiga, vahetevahel ka kunstiga. Spordiga tegelen üsna aktiivselt, 3-5 korda nädalas käin Crossfiti treeningul. Olen varasemalt tegelenud nii jõusaali spordi kui lühemate jooksumaratonidega.

Just sportides märkasin, et midagi on korrast ära, sest ühel hetkel polnud enam jaksu ja treeningut alustades tekkis kiiresti hingeldamine ja tohutu seletamatu väsimustunne. Samas toitun ma üsna tervislikult. Kuna ma töötan kliinikus, oli mul võimalus koheselt teha kõikvõimalikud analüüsid ja testid. Esimesena pöörati tähelepanu sellele, et B12 vitamiini tase oli suures miinuses, mis omakorda tähendab, et minu organism oli pidevas hapnikuvaeguses. Sellele järgnesid raua ja ferritiini (ferritiin on raua depoovalk, mis sisaldub maksa, põrna ja luuüdi rakkudes ja mille sisaldus veres omab otsest kvantitatiivset seost nimetatud rakkudes paiknevate organismi põhiliste rauavarudega) puudused ja madal hemoglobiini tase ning selgus, et need kõik on pikaaegsed puudused. Kuigi edaspidi olin nö jälgimise all, läksid analüüsitulemused järjest veelgi hullemaks. Tarbisin nii raua- kui B12 preparaate, magneesiumi ja teisi lisandeid, mida hankisin apteegist, nii nagu perearst alati ju kõigile soovitab. Nii kestis see kõik umbes pool aastat, muutusteta. Lõpuks tekkis mu raviarstil küsimus, et miks ikkagi B12 ei imendu ja kuhu kaob raud, mida tarbin. Järgnevate uuringute käigus selgus, et mul on atroofiline gastriit, mis on kahjuks pärilik ja mida ma enne ei teadnud, sest see on kulgenud ilma sümptomiteta ning see diagnoos ongi siis põhjus, miks B12 ei imendu. Sealhulgas ei imendu ka ükski teine vitamiin ning ka muud toitained on puudujäägis. See tähendab, et minu magu ei suuda toitu seedida, ükskõik mida ja kui palju ma ka söön. Isegi gastroenteroloog ei osanud muud soovitada, kui mao jälgimist ning hautatud juurviljade ja muu kergesti seeduva söömist, mis ei tähenda, et ma sealt ka vajalikke vitamiine väga juurde saaksin.

Seepeale soovitati nii raua kui B12 vitamiini süstikuure, mida ma ka tegin. Paariks kuuks isegi nende tase veres tõusis, mis tähendab, et saavutasin vaevalt normi alumise piiri. Mis omakorda tähendas, et ka see meetod oli mittepiisav.

Alles seejärel jõudsin ma seedeensüümideni, lugedes juhuslikult Facebookist tuttava jagatud infot nende kohta. See tekitas minus huvi ja soovi hakata proovima kõike, mida siis edulugude najal tegelikult täna Eesti toidulisandite turul reklaamitakse. Tellisin endale mõned Enzymedica seedeensüümide tooted, nende hulgas ka multivitamiini. Skeptikuna aga ei hakanud ma neid tarbima nii nagu on ette nähtud vaid üsna suvaliselt – vahepeal nagu võtsin ja siis jälle mitte ja nii kestis see mõnda aega. Vahepeal muidugi jätkasin analüüside tegemisega ning isegi selle kaootilise võtmise juures tõusis mu hemoglobiini tase. Mul on terve elu olnud see madalapoolne, näit siis alla 115. Ega ma siis muidugi ei arvanud, et see tõus võib olla põhjustatud seedeensüümidest. Aga mingil hetkel otsustasin, et teen ikka lõpuks tõsiseltvõetavama katse ja hakkan seedeensüüme tarbima korralikult ja järjepidevalt nagu on ette nähtud, ehk siis ühe kapsli enne iga põhitoidukorda (3 korda päevas).

Vaid ca 3 nädalat peale katse algust tegin uued analüüsid ning tulemused olid väga üllatavad – mu hemoglobiini tase oli hüpanud 135 peale, mida pole kunagi varem juhtunud, B12 näit oli 343 (eelmine näit oli 124, aga on olnud isegi alla 100), samuti olid muutunud raua ferritiini näitajad. Minul oli see olnud 3,4 kui norm algab 9-st ja lõppeb 30-ga. Nüüd näitas siis analüüs vastuseks 13,3, mis on minu puhul ikka super tulemus.

Lisaks sellele on mu seedimine täiesti korras. Ma ei koge enam mitte mingeid vaevusi või kõhuvalusid, mis samuti on minu puhul väga suur edusamm, sest olen nendega kimpus olnud ikka terve elu vältel. Tänaseks on mu analüüsid absoluutselt korras ja see puudutab kõiki vitamiine ja mineraalaineid ja seda olukorras, kus ma ei tarbi MITTE ÜHTEGI teist lisandit või preparaati peale seedeensüümide, täpsemalt Enzymedica Digest Goldi.

Ja midagi ei ole teha – olen siiani suure skeptikuna hämmingus sellest, et need seedeensüümid TÕESTI TOIMIVAD ja et veel nii ruttu ja nii tõhusalt!

Ühele kolleegile juba soovitasin ka, kellel oli samuti vitamiini tasemetega probleem ja kellega jagasin oma edulugu. Temagi täna tarbib ja on samuti rahul.

Jagades siin täna teiega enda edulugu, pean tõdema, et võib-olla ei olegi kõik need eelnevalt loetud-nähtud edulood pelgalt reklaamitrikk ja ilmselt on enamuse puhul siiski tegemist päris inimeste ja nende kogemustega. Seega püüan edaspidi suhtuda neisse eelarvamustevabamalt ja soovitan seda teilgi teha. Usume ja usaldame rohkem! Ja samas hoolitsege oma tervise eest, kuulake oma keha ning võimalusel tehke kõikvõimalikke teste ja analüüse, et probleemide korral saaks tõde välja selgitatud.

Sina, suur skeptik, kes sa loed praegu minu lugu – ainus viis, kuidas oma kahtlustest ja kõhklustest vabaneda, on ISE JÄRGI PROOVIDA! Aga tee seda nii, nagu peab. Osta parimaid ja kvaliteetsemaid tooteid, tarbi neid vastavalt juhistele ja järjepidevalt ning testi oma tulemusi enne ja pärast. Samas tee korda ka oma toidulaud, liikumine ja mõtted!

Edu ja head seedimist teile kõigile!

Tänulik klient Ellen

 

Veel huvitavat lugemist:

Kuidas valida parimaid seedeensüüme? 

TOP 7 - miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Teeme lõpu seedimisega seotud probleemidele!

Kuidas toime tulla LAKTOOSITALUMATUSEGA?

Seedeensüümid tagavad toitainete imendumise!

KASUTAJAKOGEMUS: Väsimus kadunud ja kaal normis!

03.02.2020
KASUTAJAKOGEMUS: Väsimus kadunud ja kaal normis!

Tere, olen Indrek Õun ja 52-aastane.

Mina sattusin Enzymedica seedeensüüme kasutama kuidagi juhuslikult. Tegelikult viis mind selleni mu abikaasa, kes nende manustamist alustas. Kuna õhtustame alati koos, siis tahtsin minagi neid proovida. Esialgsed mälestused on, et kõht sai ruttu täis ja ma ei õginud enam ennast üle. Samuti ei tundnud ma väsimustunnet pärast sööki, mis varasemalt takistas mind päevasel ajal einestamast, sest ei suutnud hiljem tööd normaalselt teha.

Nüüd ei ole probleemi päeval süüa ja tavapärases rütmis jätkata. Väsimustunne peale einestamist puudub. Kuigi olen oma elukogemuste tõttu asjade vastu, mida ma ei tea, küllalt skeptiline, siis ootasin huviga, mis mind Enzymedica seedeensüümide tarbimise puhul veel üllatada võiks. Kui olin paar kuud juba oma rutiinset kapslikest neelanud, avastasin, nagu juhuslikult, et ma pole enam ammu OMEPIT, ega RANISANI kasutanud, kuigi põen juba 30 aastat kroonilisi kaksteistsõrmikhaavandi piinu, seega pluss missugune maopiinadele.

Ja veel üks väike saladus

kuna ma läbisin ka huvi pärast ühe dieedikuuri, kus mu kehakaal langes 95 kilogrammilt 85 kiloni, ei tahtnud ma mitte, et mu kehakaal jälle tõuseks, seega pidin ka kontrollima mida ma endale sisse ajan. Ja siit ka põhiline, miks ma sellest kirjutan, nimelt päeval ma söön koos teistega ja ma ei söandagi liialdada, aga, ÖÖSEL ... oioioi, siis ei peata mind miski külmkappi tühjendamast, eriti magusast kraamist šokolaadisai piimaga, no terve sai ikka läks vanasti, aga nüüd tänu Enzymedica seedeensüümide kasutamisele lasen vaid paar saiakest läbi ja ongi tagasi tuttu. Ja muideks mu kaal püsib vaatamata minu öistele õgimisreididele ikka 85 peal.

Samuti on muutunud kardinaalselt ka minu toitumiskava. Toitun 95% tervislikumalt. Paljud toiduained on minu menüüst kadunud. Lihtsalt ei taha neid enam!! Asenduseks aga toiduained, mis varem isegi meelde ei tulnud.
Mina soovitan küll meestel ka proovida, eks oma kogemus on ikka see õige ... siin on küll mul õige öelda „söön palju tahan, aga mu kaal ei kasva“.

Proovige julgesti ...... :) 

 


Veel huvitavat lugemist:

TOP 7 - Miks seedeensüümid minu peal ei tööta?

Kuidas valida parimaid seedeensüüme? - Tea, mille eest maksad!

Seedeensüümid - kas abimehed ka kaalu langetamisel?

USKUMATU KAALULANGUS.

ÜLLE LUGU - Miks peaks tarvitama seedeensüüme?

MINU LUGU – Kuidas jõudsin seedeensüümideni?