Enzymedica seedeensüümid

home / Kvaliteet

Kvaliteet

Miks usaldavad inimesed üle maailma Enzymedica toidulisandite kvaliteeti?

Toidulisandite turg on tänu tehnoloogia arengule kasvanud väga suureks. Erinevad kapslid, tabletid, geelid, seerumid jne on aga viimase 200 aasta innovatsioonina suhteliselt uued tooted. Tänu moderniseerumisele 20. sajandi keskpaigas hakkasid inimeste toitumisharjumused väga oluliselt muutuma. Aina rohkem diagnoositi inimestel toitainete puudust, mida püüti toidulisandite abil lahendada. Selle aja jooksul on tooted ja nende tootmistehnoloogiad olnud pidevas arengus, seega ei ole kõigi nende (ja nende koostisosade) toimet olnud võimalik inimese peal pikaajaliselt testida. Seetõttu on toidulisandi sisu ja kvaliteet väga olulised ning pimesi ei tasuks midagi osta.

Tihtipeale sisaldavad toidulisandid mitmeid mahu-, värvi-, täite- ja muid lisaaineid ning ebaproportsionaalses koguses toimeaineid, mistõttu ei ole nad eriti efektiivsed. Lisaained võivad põhjustada pikaajalisel tarbimisel ka erinevaid tervisemuresid. Lisandi tõhusust mõjutab ka konkreetse toimeaine päritolu ning vorm (nt magneesiumoksiid, magneesiumtsitraat, magneesiumkloriid), mistõttu võivad kaks sama eesmärgiga toidulisandit tulemuse poolest paljuski erineda. 

Toidulisandi valimisel on alati oluline teha natukene eeltööd. Üldine soovitus on see, et kui sa ei suuda esimesel vaatlusel toidulisandite koostisosi välja lugeda, siis on ilmselt targem see riiulile tagasi panna. 

Enzymedica on pühendunud inimese tervise hoidmisele ja parandamisele läbi kvaliteetsete ja puhaste toidulisandite. Siin leheküljel saadki teada, miks valida just meie seedeensüümi- ning kalaõlitooteid!

Enzymedica missioon ja taust

Enzymedica, Inc. loodi 1998. aastal Floridas, Ameerikas. Firma eesmärk oli pikka aega pakkuda tarbijatele erineva toimega seedeensüümitooteid, mis toetavad mitmeid keha toimimise ning seedimisega seotud protsesse. Seedeensüümid on toodetud vaid kõrgkvaliteetsetest ning taimset päritolu toorainetest. Aastakümnete jooksul on firma missiooniks kujunenud soov teha hea tervis kõigile kättesaadavaks läbi toidulisandite. Nüüdseks toodab Enzymedica erinevaid lisandeid, mis on suunatud peamiselt seedimise, soolestiku mikrobioomi ning immuunsüsteemi toetamisele.

2017. aasta alguses liitus firmaga maailmakuulus loodusmeditsiini arst Dr Michael Murray, kellega koostöös loodi unikaalsetel retseptidel põhinev oomega-3-kalaõlide sari Aqua Biome. Enzymedica teeb tihedat koostööd ka Roskampi Instituudiga. See mittetulundusühing viib läbi põhjapanevaid uuringuid näiteks Euroopa Liidu ja Ameerika Riikliku Terviseinstituudi (NIH) jaoks. Roskamp on peamiselt fokusseerinud Alzheimeri tõve ja teiste keeruliste haiguste uurimisele. 

Enzymedica, Inc. töötajate jaoks on oluline panustada keskkonda ning jätkusuutlikkusse, kuna nad näevad, millist mõju tööstused ümbritsevale avaldavad. Näiteks on firma olnud juba 2009. aastast süsinikuneutraalne, neil on hoonetes madala energiakasutusega valgustus, 113 päikesepaneeli, maja seinad on ehitatud taaskäideldud terasest ning pakendid toodetud taaskasutatud materjalidest.

Enzymedica on pühendunud keskkonna hoidmisele ja taastamisele. Koostöös Mote merelaboriga (Mote Marine Laboratory) toetatakse iga ostetud kalaõlitootega korallriffide taastamist Floridas. Firma omab “Friend of the sea” sertifikaati, mis tähendab, et kalaõli toodetakse säästva kalanduse põhimõttel. Lisaks on kartongpakenditel on FSC-sertifikaat, mis tähendab, et nende tootmine on kooskõlas vastutustundliku metsandusega. Pakendeid toodetakse 100% taastuvenergia abil ning neile trükitakse soja-baasil vesilahustuva tindiga.

Lisaks on firma seotud ka erinevate sotsiaalsete projektidega nagu Bless the Children, Beagle Freedom Project, Safe Place and Rape Crisis Center, Vitamin Angels ja Autism Hope Alliance.

Enzymedica OÜ on Enzymedica, Inc. toodete ametlik edasimüüja Eestis. Praegu leiab meie tootevalikust seedeensüüme, multivitamiini ning oomega-3-kalaõlisid ning aja jooksul see valik laieneb.

Enzymedica toodete puhtus ja kvaliteet

Enzymedica on öelnud oma toodetes kasutatavate toorainete kohta nii: “Me otsime läbi kogu maailma, et leida ainult puhtaimad, naturaalsed koostisosad ning jätame kogu sünteetilise/tehisliku “pahna”välja.”

Enzymedica toidulisandid:

  • on vegan (v.a. piimhappebakteritega tooted, mis sobivad vegetaarlastele ning kalaõli, mis taimetoitlastele ei sobi),
  • on kosher, kus võimalik (vastavad juutide toitumisreeglitele),
  • on gluteenivabad,
  • on GMO-vabad, sojavabad,
  • ei sisalda tehislikke mahu- ja täiteaineid,
  • sisaldavad 100% toimeaineid ning neid ümbritseb looduslikust toorainest valmistatud kapsel. 

 

Enzymedica tooted (sh Eestis müügil olevad kalaõli ning seedeensüümitooted) on ainsad toidulisandid, mis omavad Clean Label sertifikaati. See tähendab, et neid on kontrollitud 130 tervisele ohtliku keemilise ühendi ja raskemetalli suhtes. See on eriti oluline kalaõlide tootmisel, arvestades seda, kuidas kalaõli toodetakse ning millistes tingimustes kalad kasvavad.

Asutust kontrollitakse regulaarselt NSFi poolt, mis tegeleb Ameerika Ühendriikides toodetavate toodete testimise, kontrolli ja sertifitseerimisega. Enzymedica testib iga toote partiid puhtuse osas, et oleks kindel, et see, mis on kirjutatud sildile, on ka toote sees. Seedeensüümide toimimise juures on näiteks väga oluline seedeensüümide aktiivsus, seega testitakse seda nii majasiseselt kui majaväliselt. Seedeensüümide efektiivsust mõõdetakse nende võimekuse järgi konkreetset aineühendit lõhustada, st aktiivsusühikutes, mitte kaalu järgi, nagu teiste toidulisandite puhul.

Aqua Biome kalaõli toodetakse Peruu anšoovistest, mida püütakse klassikalist meetodit kasutades ning mis on reguleeritud Peruu valitsuse poolt. Anšoovis on väike kala, mis sisaldab palju vähem toksiine võrreldes suurte kaladega, kellel on ka pikem eluiga.

Auhinnad ja autasud

Enzymedica seedeensüümid on Ameerikas enimmüüdud ning Eestis aina populaarsust koguvad elukvaliteeti tõstvad tooted. Viimase kümnendi jooksul on Enzymedica toidulisandid (sh Aqua Biome kalaõlid) pälvinud Ameerikas üle 80 auhinna ning tunnustuse. 

Delicious Living elustiiliajakiri annab igal aastal välja auhindu looduslike toidulisandite hulgas. Tooteid hinnatakse nende kvaliteedi, puhtuse, sisalduse, efektiivsuse ning uuenduslikkuse poolest. Enzymedica on neilt pälvinud kokku 10 auhinda, sh sai Digest Gold 2021. aastal nii tarbijate kui edasimüüjate seas parima toote tiitli seedetervise kategoorias. Aqua Biome Maximum Strength kalaõli pälvis samal aastal samuti tarbijate ning edasimüüjate hulgas parima tervisliku õli tiitli.

Vitamin Retailer on Ameerikas populaarne toidulisandeid kajastav ajakiri. Iga-aastase kliendiküsitluse Vity Awards tulemusel on tugevatoimeline Digest Gold saanud kümnel korral parima seedeensüümi toote auhinna. Kokku on Enzymedica tooted pälvinud Vity auhindu 25 korral.

Loodustoodete tootjate turu-uuringute ja konsultatsioonifirma SPINS andmetel oli Digest Gold aastatel 2006-2018 Ameerikas enimmüüdud seedeensüümitoode.

Eestis müüdavatest seedeensüümitoodetest on Ameerikas veel auhindu pälvinud keskmise toimega Digest Spectrum, gluteenitundlikkusele suunatud GlutenEase, lastele mõeldud Kids Digest ning Enzyme Nutrition multivitamiinid.

Mille poolest Enzymedica tooted eristuvad?

Palju auhindu pälvinud toidulisandeid ei toodeta kogemata. Enzymedica on seadnud endale kõrged standardid ja eesmärgid, et tooted oleksid võimalikult ohutud ning tõhusad.

Toidulisandite loomisel kasutatakse patenteeritud tehnoloogiaid, mis suurendavad nende toimet võrreldes teiste tootjate toodetega mitmekordselt. Lisaks sisaldavad mõned tooted vähetuntud koostisosi, mida teised firmad ei kasuta, kuid võimendavad lisandi efektiivust kehas veelgi.

Thera-blend™ tehnoloogia seedeensüümitoodetes

Thera-Blend™ (Thera-segu™) tehnoloogia toodi turule 2000. aastal. Thera-blend™ on tipptasemel valemeid sisaldav eksklusiivne protsess, mille käigus kombineeritakse

erinevatest allikatest pärinevad põhiensüümid (proteaas, amülaas, lipaas, tsellulas). See tagab nende toimivuse erinevatel pH-tasemetel kogu seedekulgla vältel. Thera-blend™ ensüümid on osutunud kolm korda tõhusamaks ja toimivad kuus korda kiiremini kui teised juhtivad seedeensüümidega toidulisandid (SPINS andmetel).            

TMET kalaõli ekstraheerimisviis

Targeted Molecular Enrichment Technology (otsetõlkes “Sihtotstarbeline molekulaarse rikastamise tehnoloogia”) ehk TMET loodi juba enam kui 70 aastat tagasi. Enzymedica toodab kalaõli anšoovistest ning TMET tehnoloogia on eriline viis, kuidas õli kaladest eraldatakse. Seda tehakse madalal temperatuuril, mis ei hävita/muuda lipiidimolekule. Lisaks eemaldab TMET võrreldes teiste tehnoloogiatega palju suuremal määral tervisele kahjulikud raskemetallid ning orgaanilised saasteained.

Aqua Biome kalaõlitooted on teadaolevalt kõige puhtama koostisega turul olevatest toodetest:

DPPIV (DPP4) ensüüm gluteeni lõhustamiseks

Paljudel inimestel on tänapäeval raskusi jahutoodete, sh just gluteeni sisaldavate toodete, seedimisega. See tekitab ebamugavust ning mitmeid seedeprobleeme. Gluteeni sisaldava teravilja molekulide täielikuks lõhustamiseks läheb vaja DPPIV, amülaasi, glükoamülaasi ning proteaasi ensüüme, mis on kokku pandud Enzymedica tootesse GlutenEase. DPPIV on ensüüm, mida ensüümitooted üldjuhul ei sisalda või müüakse seda eraldi tootena. Gluteeniga seotud tundlikkuse puhul on oluline leida toode, mis sisaldab kõiki eelnimetatud seedeensüüme, eraldiseisvalt neist ei piisa. 

DPA-rasvhape - vähetuntud, kuid ülioluline lüli kalaõlides

Oomega-3-kalaõlid sisaldavad üldjuhul EPA- ja DHA-rasvhappeid. Väheteada on fakt, et eksisteerib ka kolmas oomega-3-rasvhape nimega DPA, mida sisaldavad kõik Aqua Biome tooted. Standardiseeritud kalaõli toodetes on see unikaalne DPA-hape üldjuhul puudu. 

DPA on põnev rasvhape, millest keha suudab vajadusel toota nii EPA-, kui DHA-rasvhapet - see on justkui tagavaraks. Samas on tal ka endal väga olulised omadused. Näiteks aitab DPA “käivitada” rasvapõletusega seotud geenid, mis toetavad kaalulangust ja tervisliku kaalu säilitamist. Samal ajal aitab DPA “välja lülitada” geenid, mis soodustavad põletikke kehas.

Optimaalne DHA:EPA:DPA suhe kalaõli koostises võiks olla vastavalt 4:2:0,5-1. Näiteks, kui toode sisaldab 480 mg DHA-d, siis EPA-d võiks olla 240 mg ja DPA-d 60-120 mg. Aqua Biome kalaõlides sisalduv oomega-3-rasvhapete suhe on sarnane metsiku Alaska lõhe omale. 

Kõrgeima efektiivsusega tooraine

Enzymedica toodete koostisosad on valitud selliselt, et neil oleks võimalikult kõrgeim efektiivsus. Näiteks Meriva® Curcumin kalaõlikapslid sisaldavad Meriva Kurkumiini, mis on enim uuritud inimesele omastatavaim kurkumiini vorm. Meriva® kurkumiini teeb tõhusaks patenteeritud Fütosoomi tehnoloogia (Phytosome Technology). Selle abil on tagatud kurkumiini 30% tõhusam imendumine võrreldes teiste samalaadsete toodetega. Kurkumiin on tuntud kui efektiivne põletike alandaja ning veresuhkrute ja -lipiidide reguleerija.

Koostöös maailmaklassi teadlaste ja tarnijatega, töötab Enzymedica igapäevaselt selle nimel, et tooteid ning tootmistehnoloogiaid täiustada. Seda selleks, et luua suuremat väärtust nii tarbijatele kui ka anda tagasi loodusele ja keskkonnale. 

Enzymedica seedeensüümid ja Tartu Ülikooli labor

Enzymedica põhiensüümitoodete (Digest Basic, Digest Spectrum, Digest Gold, Digest+Live Bacteria, Kids Digest) seedeensüümide aktiivsusi on testitud Tartu Ülikooli laboris. Seedeensüümide toimet ei mõõdeta mitte kaalunumbris, vaid aktiivsusühikutes. Testimise tulemus tõestas, et seedeensüümide aktiivsus (tõhusus) on just selline nagu sildil lubatud.

Enzymedica, Inc. on pühendunud tervema ja parema maailma loomisele läbi kvaliteetsete toidulisandite ning jätkusuutliku tootmise. Enzymedica esindajatena Eestis püüame astuda nende jälgedes. Tarvitame ka ise igapäevaselt Enzymedica tooteid ning lisaks tänu eelpool väljatoodud kvaliteedimärgistele julgeme tooteid soovitada ka läbi enda positiivsete kogemuste.

Loe kindlasti meie blogi ning Eesti inimeste edulugusid, et leida meie tootevalikust endale sobivaim toode. 

NB! Enzymedica toidulisandid ei asenda tervislikku toitumist ega ole mõeldud haiguste ravimiseks. Toidulisandite tarvitamisel konsulteeri vajadusel oma arsti või teadliku toitumisnõustajaga.

 

Loe lisa:

History of Dietary Supplements. https://www.stratumnutrition.com/resources/post/history-of-dietary-supplements. (külastatud 22.04.2021)

Explore our mission. https://enzymedica.com/pages/explore-our-mission. (külastatud 22.04.2021)

Our Company story. https://www.enzymedica.co.uk/pages/our-company-story. (külastatud 22.04.2021)

Enzymedica and dr Michael Murray join forces. https://therahealth.com.au/enzymedica-dr-michael-murray-join-forces/. (külastatud 22.04.2021)

Mote and Enzymedica: A natural culture of living. http://www.scenesarasota.com/magazine/mote-enzymedica-a-natural-culture-of-giving/. (külastatud 22.04.2021)

Quality assurance standards and qualifications. https://www.enzymedica.co.uk/pages/quality-assurance-standards-certifications. (külastatud 22.04.2021)

For people and planet. https://enzymedica.com/blogs/be-well/for-people-and-planet. (külastatud 22.04.2021)

Clean Label Project. https://cleanlabelproject.org. (külastatud 22.04.2021)

Efficacy of Enzimedicas' Thera-Blend reconfirmed. https://www.newhope.com/news/efficacy-enzymedicas-thera-blend-reconfirmed. (külastatud 22.04.2021)

Aqua Biome fish oil Classc Strength. https://enzyscience.com/products/aqua-biome-fish-oil-classic-strength-retail. (külastatud 22.04.2021)

Aqua Biome fish oil sports performance. https://www.healthpost.co.nz/aqua-biome-fish-oil-sports-performance-ezsp-p. (külastatud 22.04.2021)

DPPIV - what it is and how it works. https://enzymedica.com/blogs/ingredient-science/dpp-iv-what-it-is-and-how-it-works. (külastatud 22.04.2021)

Frequently Asked Questons (Enzymedica). https://www.enzymedica.co.uk/pages/faq. (külastatud 22.04.2021)

Red Blood Cell Docosapentaenoic Acid (DPA n-3) is Inversely Associated with Triglycerides and C-reactive Protein (CRP) in Healthy Adults and Dose-Dependently Increases Following n-3 Fatty Acid Supplementation. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4555130. (külastatud 22.04.2021)

Aqua-Biome Video with Dr Michael Murray. https://vimeo.com/424756094. (külastatud 22.04.2021)

Aqua Biome fish oil Meriva Curcumin. https://therastore.co.nz/buy-supplement/aqua-biome-fish-oil-meriva-curcumin. (külastatud 22.04.2021)

The Gut Microbiome & Omegas: Together in Health. https://aqua-biome.com/wp-content/uploads/2019/06/2019AB_WhitePaperFINAL.pdf. (külastatud 22.04.2021)

Achievements and awards. https://www.enzymedica.co.uk/pages/achievements-and-awards. (külastatud 22.04.2021)

Supplement awards. https://www.deliciousliving.com/awards/supplement-awards. (külastatud 22.04.2021)

Mis on Thera-Blend?

Mille järgi valida oomega-3-kalaõli?

Seedeensüüm DPPIV - abimees gluteeniprobleemi korral