Enzymedica seedeensüümid

Esileht / MIKS ON OLULINE TARBIDA SEEDEENSÜÜME!

MIKS ON OLULINE TARBIDA SEEDEENSÜÜME!

MIKS ON OLULINE TARBIDA SEEDEENSÜÜME!

05.05.2019
MIKS ON OLULINE TARBIDA SEEDEENSÜÜME!

Ensüümide mõiste
Ensüümid on elusa taime, looma ja inimese igas rakus leiduvad valgulised ühendid, mis koosnevad aminohapetest. Ensüümid on nagu töömehed, kes panevad bioloogiliselt asjad liikuma. Nad töötlevad toormaterjali – vitamiine, mineraalaineid ja teisi toitaineid selliseks, et organism saaks neid kasutada. Ensüümide puudumisel ei juhtu midagi, keha ei saa toitaineid kasutada.

Seedeensüümid
Seedeensüümid vastutavad toidu seedimise eest. Selleks, et keha saaks toidust kätte kõik vajalikud vitamiinid, mineraalained, valgud, rasvad ja süsivesikud, ongi hädavajalik seedeensüümide abi. Seedeensüümide puuduse esimesteks sümptomiteks on tõenäoliselt seedehäired – liigsed gaasid, maoärritus, puhitustunne pärast söömist.


Ilma ensüümide kohaloluta seedimist ei toimu. Tähtis on meeles pidada, et sööma peab tervislikku toitu ning selle juurde on vaja vastavaid ensüüme. Nad töötavad koos. Ensüümid ei ole vitamiinid ning samuti ei muuda kooki värskeks salatiks.

Teadlased eristavad täna umbes 5000 ensüümi ringis aga inimese kehas on arvatavasti kümneid tuhandeid erinevaid ensüüme. Igal ensüümil on oma kindel töö mida ta teeb ja mitte midagi muud. Kuna ensüüme on väga palju, siis on need kategoriseeritud keemilise reaktsiooni järgi.

8 PÕHILIST SEEDEENSÜÜMI ÜLESANNET TOIDULISANDINA:
1) lagundavad toiduaineid, seedimata suuremad toiduosakesed ärritavad seedetrakti ja immuunsüsteemi;
2) vabastavad vitamiine, mineraalaineid ja teisi toitaineid toidust, et keha saaks neid kasutada;
3) võimaldavad saada toidust kätte rohkem toitaineid, lisada rohkem terviklikku toitu menüüsse, väheneb vajadus tarbida toidulisandina vitamiine ja mineraalaineid;
4) ensüümid tegelevad nende toitainetega, mis on problemaatilised ning samuti varjatud probleemidega. Toidutalumatused vähenevad;
5) tegelevad ennetavalt seedeelundkonna tervisega, eemaldavad surnud kude, kemikaale ja toksiine – see aitab soolestikul kiiremini paraneda;
6) on efektiivsed vähendamaks patogeene, mis võivad kahjustada seedetrakti nagu bakterid, parasiidid, pärmid ja viirused;
7) imenduvad vereringesse ning puhastavad verd;
8) proteaasid vähendavad põletikku.

Digest Spectrum™ toode sisaldab muuhulgas suure võimsusega GLUTEENI, KASEIINI, LAKTOOSI ja TSELLULOOSI lagundavaid seedeensüüme, mis on sagedased toidutundlikkuse tekitajad!

Digest Spectrum toote leiad siit: https://bit.ly/2QucBKl

Seedeensüümide tarvitamise kõrvatoimena tuuakse välja, et teised toidulisandid või medikamendid hakkavad paremini mõjuma. Näiteks, kui on probleem rasvade seedmisega ning võetakse lisandina kalaõli, ei pruugi see oodatud tulemust anda. Selleks on vajalik ensüümi lipaas toimimine. Ensüümi lipaas lisamisega lagundatakse kalaõli, see imendub ning keha saab seda kasutada.

Ensüümid töötavad toiduga kokku puutudes. Ensüüme seedimise kergendamiseks võetakse vahetult enne sööki. 

Seedeensüümide ülesanne kehas on lõhustada toitained nii väikesteks osadeks, et vitamiinid, mineraalained ning muud toitained saaksid imenduda. Erinevad ensüümid lõhustavad erinevaid toitaineid. Ensüümide puudus tekib toidu kuumutamisel, vähese värske toidu söömisel, ebatervisliku elustiili- ja kahjulike keskkonnamõjude tagajärjel. Kui mõne ensüümiga midagi juhtub või ensüüme on liiga vähe, tekib selle toitaine talumatus või vitamiinid ja mineraalained lihtsalt ei imendu. Kui selline olukord kestab pikka aega, tekitab see soodsa pinnase kergemate viiruste külgehakkamiseks ning krooniliste haiguste väljakujunemiseks.

Loe täispikka artiklit siit: https://bit.ly/2DOlPPh