Enzymedica seedeensüümid

Esileht / Ma ei vahetaks seedeensüüme millegi vastu!

Ma ei vahetaks seedeensüüme millegi vastu!

Ma ei vahetaks seedeensüüme millegi vastu!

17.12.2020
Ma ei vahetaks seedeensüüme millegi vastu!

Ma ei vahetaks seedeensüüme millegi vastu! 

Minu nimi on Elis Lillmets, olen 19-aastane ning tegelen intensiivselt spordiga. Praegu on minu lemmikuks jõusaal, varasemalt tegelesin tõsiselt jooksmisega. Seedeensüümideni jõudsin eelmisel aastal, kui sõbranna Maigrit kirjutas enda kogemusest nendega oma blogis (Kaalikad ja Kapsad). Tema positiivsest tagasisidest sain julgust neid proovida ka enda peal. 

Lapsena ei osanud ma aru saada sellest, et mingid toidud mulle ei sobi - sõin seda, mis maitses. Kui tekkis mingi kõhumure, siis mõtlesin, et küll läheb üle. Vanemaks saades mõistsin, et teatud toiduained tekitavad minu kõhus suurt ebamugavustunnet. Arvan, et ma ei ole näiteks laktoosi ja gluteeni talunud juba noorest east. Mul on ka toitumishäire taust ja usun, et osa mu (kõhu)probleemidest on ka sellest põhjustatud. 

Tundsin varem pidevalt, et mu soolestik oli kinni ning kõht paistes, isegi vee joomisest. Väga ebamugav oli olla. Keha kogus endasse vett ja ma ei saanud sellest mitte kuidagi lahti. Keha oli pideva stressi all, kõht ei käinud korralikult läbi, seedesüsteem ei töötanud korralikult, mis pani mulle lisapinge peale arvestades ka mu toonast trenni- ja võistluskoormust. Lisaks häirivatele kõhuprobleemidele tekkis mul ka väsimus. Aga kuna olen väga tahtejõuline, siis ei saa ma asju väsimuse kaela ajada. 

Kuna mul on ärritunud soole sündroom, siis ma ei saanud kõiki toiduaineid süüagi ilma, et mul kõhus halb ei hakkaks. Samas esinesid mul tihti ka erinevad isud, kuid ma ei andnud nendele järele, sest see oleks olukorra kõhus veel hullemaks ajanud.  

Mu ema koges ka varasemalt seedeprobleeme ja seega otsustasime koos Enzymedica seedeensüüme proovida! Alustasime Digest Basicust - me ei julgenud kohe tugevama toimega ensüüme tellida. Tundsin, et Basic võttis mul puhitusi vähemaks, aga eriti suurt mõju ei tundnud. Vahel aitas, vahel mitte. Seega pakkusin emale, et kui Basic otsa saab, proovime Digest Goldi.

Lugesin inimeste kommentaare ja tagasisidet Enzymedica seedeensüümide kohta ning sain aru, et paljud kiidavad just Digest Goldi mõju. Nüüd oleme ka meie emaga nii rahul, et ei tahagi midagi muud proovida! Just hiljuti vestlesime emaga sellest, et meil ei ole kummalgi enam seda paistes ja punnis kõhtu. Kuna mul pole puhitusi ammu olnud, ei osanud kohe märgatagi, kui suur vahe enesetundes tegelikult on!

Mingi aja ma ei võtnud ensüüme, et näha, kas midagi on muutunud. Pidin tõdema, et ma ei saa ikkagi nendeta mugavalt hakkama. Sõin oma n-ö turvatoite ehk toiduaineid, millega teadsin, et keha peaks hakkama saama, kuid võisin ikkagi täiesti ettearvamatult paiste minna. Vahel läksin turse ainult vee joomisest. Tundsin, et terve keha hoiab vett kinni ja loomulikult oli kõige häirivam kõhu paistetus.

Seedeensüümid (see käib ka Digest Basicu kohta) võtavad nii minu kui ka mu ema kogemuse põhjal ära ebatervislikud (ja kehale mittesobilikud) isud ning vähendavad väsimust. Energiat on meil mõlemal palju rohkem! Kui kõhus on kõik korras, siis on palju rohkem teotahet ja kõik sujub paremini. Kui soolestik saab oma tööd hästi teha, siis on kehas ka muud asjad korras - pole seedekoormust ja saad vajalikud toitained palju paremini kätte. 

Väga oluline on see, et nüüd mul on piisavalt energiat, sest ma armastan liikumist, treenimist ja seda tunnet, et saan olla füüsiliselt aktiivne. 

Ma soovin lugejale öelda seda, et seedeensüüme tuleks proovida, neid ei tasu alahinnata. Mina mõtlesin ka alguses, et mis need seedeensüümid mind ikka aitavad - ma olen kõike proovinud! Absoluutselt kõike! Aga seedeensüümid olidki lõpuks need, mis minu kõhumured ära kaotada aitasid. Aga need aitavad ainult siis, kui võtta neid korrapäraselt. Ma arvan, et iga inimene peaks kogema seedeensüümide võtmist kasvõi korra elus. Ka need, kel pole väga suuri seedeprobleeme.

Praegu söön pigem rasva- ja valgurikast toitu, milles süsivesikutel on väike osakaal, kuna niimoodi sobib minu kehale kõige paremini ja hoian portsjonid pigem väiksemad.

Ma olen alati uskunud seda, et puhas toit tervendab - ma ei taha väga palju nö võõraid asju tarvitada - aga seedeensüümid on üks asi, mida ma võin julgelt lisaks oma toidule võtta. Need on mulle nii omaseks saanud ja kuni need mu peal toimivad, ei taha ma neid millegi muu vastu vahetada. Olen teisi ensüüme ka proovinud, aga Digest Goldi peale kindlaks jäänud. See tundub nii väike asi, aga on minu jaoks väga suure väärtusega!

 

Veel põnevat lugemist:

 

Maigrit: "ka noortel on seedimisega probleeme!"

Seljatasin üle aasta kestnud kõhuvalu!

Totaalne muutumine seedeensüümide abiga!

Kõhukinnisusest vabaks seedeensüümidega?

Kas seedeensüümide tarvitamisel on "kõrvalmõjud"?